To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

Badania techniczne - tematy ogólne - jasno wytłumaczone sylwetki pojazdów van, furgon

Psuj - 14-08-2012, 13:11

danielg539 napisał/a:
Obecnie ze względu na przepisy VAT praktycznie żaden nowy pojazd nie jest homologowany jako furgon

Bo tak naprawdę to furgon jest na zamieszczonym zdjęciu. A, że potocznie przyjęło się tak mówić na blaszaka... cóż... człowiek całe życie się uczy...

pentagram - 14-08-2012, 13:40

danielg539 napisał/a:
Obecnie ze względu na przepisy VAT praktycznie żaden nowy pojazd nie jest homologowany jako furgon i dlatego przy "pierwszych" badaniech technicznych lepiej uznać, że jest to VAN a nie furgon.

A jeśli w zagramanicznym DR istnieje jako furgon to co wtedy wpiszecie :?: :razz: .

ketiw38 - 14-08-2012, 13:49

danielg539 napisał/a:
Wikipedia w takich sprawach jest mało wiarygodna dlatego bezpieczniej jest oprzeć sie na dziennikach ustaw.
Obecnie ze względu na przepisy VAT praktycznie żaden nowy pojazd nie jest homologowany jako furgon i dlatego przy "pierwszych" badaniech technicznych lepiej uznać, że jest to VAN a nie furgon.

A jak nie jest :?:

JANUSZ60 - 14-08-2012, 13:52

pentagram napisał/a:
A jeśli w zagramanicznym DR istnieje jako furgon to co wtedy wpiszecie

Największy problem, to różnice w nazewnictwie i brak jasnych, jednoznacznych definicji, a nie rozróżnianie pojazdów na kanale,,,

danielg539 - 14-08-2012, 14:42

Dlatego uważam, że jeśli furgona przeklasujemy na VAN-a to nie będzie to jakiś większym błędem.
Jacdiag - 14-08-2012, 19:47

danielg539 napisał/a:
że jeśli furgona przeklasujemy na VAN-a to nie będzie to jakiś większym błędem.

do czasu gdy to wypłynie w US :razz: :x

blakop - 14-08-2012, 22:28

Jacdiag napisał/a:
do czasu gdy to wypłynie w US :razz: :x

Ja o czymś takim jeszcze nie słyszałem.

Sprawa jest prosta - ta sama konstrukcja w określonych sytuacjach spełnia zarówno definicje VAN'a jak i FURGON'a (zintegrowanego). Więc w którąkolwiek stronę nie idziesz twoje szanse są jak 50/50 :)

Psuj napisał/a:
Bo tak naprawdę to furgon jest na zamieszczonym zdjęciu. A, że potocznie przyjęło się tak mówić na blaszaka... cóż...

To na zdjęciu to w terminologii producenta podwozie. A furgon to "blaszak" :) Jest to niestety oficjalne nazewnictwo w koncernie - myślę, że nie tylko w IVECO. Bo przepisy swoja drogą, a język handlowy i wynikające z niego nazewnictwo swoją :)

ketiw38 - 14-08-2012, 23:03

Furgon zintegrowany - bardzo mi się podoba to określenie.
Problem mi się wydaje głębszy - ktoś dopuścił do homologacji furgona zintegrowanego = jako w podrodzaju "furgon"

blakop - 14-08-2012, 23:50

ketiw38 napisał/a:
ktoś dopuścił do homologacji furgona zintegrowanego = jako w podrodzaju "furgon"

No i?? No przecież latami tak szło...

ketiw38 - 15-08-2012, 11:07

blakop napisał/a:
ketiw38 napisał/a:
ktoś dopuścił do homologacji furgona zintegrowanego = jako w podrodzaju "furgon"

No i?? No przecież latami tak szło...

Spotkałem się ostano z opinią, że diagnosta nie musi oglądać świadectwa homologacji "furgona zintegrowanego" bo to jest na pewno VAN i musi mu wydać zaświadczenie VAT-1. Nie dość tego na pewno nie podlega pod VAT - 4

michal_k - 15-08-2012, 11:43

ketiw38 napisał/a:
Spotkałem się ostano z opinią, że diagnosta nie musi oglądać świadectwa homologacji "furgona zintegrowanego" bo to jest na pewno VAN i musi mu wydać zaświadczenie VAT-1.

A jeśli w DR będzie wpisane przeznaczenie UNIWERSALNY (czyli furgon) to co wtedy?

JANUSZ60 - 15-08-2012, 20:13

michal_k napisał/a:
A jeśli w DR będzie wpisane przeznaczenie UNIWERSALNY (czyli furgon) to co wtedy?

Często tak właśnie jest.
Dopóki w wykazie rodzajów nadwozia Vanem może być tylko samochód ciężarowy, a w nowym wykazie podrodzajów zarówno ciężarowy jak i osobowy, to nasza dyskusja tu nic nie zmieni,,,