To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

Dodatkowe elementy pojazdu a BTP - Dozór TDT na pompy do betonu

Psuj - 03-11-2011, 16:27
Temat postu: Dozór TDT na pompy do betonu
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2011/0932.htm

Cytat:

§ 1. W rozporządzeniu Ministra Transportu z dnia 20 października 2006 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie projektowania, wytwarzania, eksploatacji, naprawy i modernizacji specjalistycznych urządzeń ciśnieniowych (Dz. U. Nr 199, poz. 1469) wprowadza się następujące zmiany:
1) w § 1:
a) w ust. 2:

6) urządzenia służące do podawania pod ciśnieniem płynnego betonu, zamontowane na pojazdach drogowych;


§ 2. 1. Urządzenia, o których mowa w § 1 ust. 2 pkt 6 rozporządzenia wymienionego w § 1, eksploatowane przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia powinny zostać zgłoszone do dnia 31 grudnia 2012 r. do TDT.






Chyba wszyscy przeoczyli, a przynajmniej nie widziałem tego tematu poruszonego na forum. Na szczęście S.K.P-POZNAŃ, czuwał i zauważył.

Do tej pory pompy do betonu nie potrzebowały dozoru.

DARIO64 - 03-11-2011, 17:15

Psuj napisał/a:
Na szczęście S.K.P-POZNAŃ, czuwał i zauważył.

Nie pomyliłeś przypadkiem kolegi S.K.P- POZNAŃ Z fiedorowiczem ? :)
PISKP wydał trzy nowe pisma ,w jednym jest mowa o powyższym , fiedorowicz pamiętał o koledze i przesłał,za co wielkie dzięki.
Zaraz roześlę.

kowal - 03-11-2011, 17:16

No właśnie zabrano mi moje zasługi -ale wszyscy tu czuwają :D
mirek.g - 03-11-2011, 17:27

Też stawiam browca
mmiodzio - 03-11-2011, 17:44

Fiedorek ,dzięki masz browca .
mirek.g - 03-11-2011, 17:46

DARIO64 napisał/a:
Zaraz roześlę.


Do kogo,tylko dla kumpli?

markes30 - 03-11-2011, 17:52

DARIO64 napisał/a:
Zaraz roześlę.

DARIO dorzuć mnie do listy :D - markes30@wp.pl

DARIO64 - 03-11-2011, 18:11

mirek.g napisał/a:
Do kogo,tylko dla kumpli?

Można i tak. :D
Do tych co mam maile.

[ Dodano: 03-11-2011, 18:14 ]
W sumie to jest to samo co zacytował fiedorowicz ,żadnych wywodów.

darkdog - 03-11-2011, 18:38

A ja to patyk dlamnie brakło :P
DARIO64 - 03-11-2011, 19:00

darkdog napisał/a:
A ja to patyk dlamnie brakło :P

A pocztę sprawdziłeś ? :D

Jacdiag - 03-11-2011, 19:51

DARIO64 napisał/a:
Zaraz roześlę.

dzięki
poczytałem
i :shock:
SM w Pismo_do_Starostwa_Powiatowego... napisał/a:
Należy pamiętać, że z punktu widzenia kontroli drogowej pojazdów, kryterium jakie stosują organy kontroli ruchu drogowego to:
- dopuszczalna masa całkowita zespołu,
- dopuszczalna masa całkowita pojazdu,
- dopuszczalna masa całkowita przyczepy ciągniętej przez pojazd samochodowy,
- dopuszczalne naciski na osie.

to piskp-owe prawniki nie znają zapisu

DzU 2003r. Nr32, poz.262 z późn. zm napisał/a:
§ 3.
3. W przypadku pojazdu uczestniczącego w ruchu drogowym podstawą sprawdzenia wymagań, o których mowa w ust 1 i 2, są wartości rzeczywiste wymienionych mas

wynika z tego, że MI dopuścił na dowolną konfigurację DMC pojazd + przyczepa,
a przewoźnik ma to prawidłowo załadować :!:

darkdog - 03-11-2011, 20:35

DARIO64 napisał/a:
darkdog napisał/a:
A ja to patyk dlamnie brakło :P

A pocztę sprawdziłeś ? :D

A sprawdziłem :D
Doszło dzięki Dario :piwo

Psuj - 03-11-2011, 21:30

DARIO64 napisał/a:
Nie pomyliłeś przypadkiem kolegi S.K.P- POZNAŃ Z fiedorowiczem ? :)


Nie, nie pomyliłem. Fiodor był szybki, ale nie tak szybki jak SKP-Poznań :)

mirek.g - 04-11-2011, 08:30

Czyli co,nie wpisujemy DMC w DIP-ie dla naczepy?
danielg539 - 04-11-2011, 08:34

Jacdiag napisał/a:
wynika z tego, że MI dopuścił na dowolną konfigurację DMC pojazd + przyczepa,
a przewoźnik ma to prawidłowo załadować

Zawsze tak było, bo w przeciwnym przypadku nie dało by się połączyć 3 osiowego samochodu ciężarowego z 2 osiowa przyczepą (25t+18t=43t a przepis przewiduje 40t)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group