IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojskowa interpretacja Art. 71 Ustawy PoRD
Autor Wiadomość
mmiodzio 

Piwa: 29/28
Wysłany: 14-01-2012, 21:45   

Cytat:
[quote="thesperado"]Czekałem jak temat się rozwinie i miałem nadzieję, że ktoś podrzuci coś w rodzaju warunków technicznych, o których wspomniał mmiodzio

wystarczy wpisać nr. Dziennika w Google.

Mądrość życia polega na tym,aby wyłączyć rzeczy nieistotne.
Postaw piwo autorowi tego posta

thesperado 

Piwa: 7/8
Wysłany: 14-01-2012, 22:20   

mmiodzio, w zasadzie problemy wojska przy BT na chwilę obecną średnio mnie interesują, nie mniej mam w tej instytucji wielu kolegów i znajomych, a oni znowu mają problemy z przełożonymi, którzy wiesz co ..., ponieważ jak zauważyłem masz z MON coś wspólnego i stąd temat.
mmiodzio napisał/a:
wystarczy wpisać nr. Dziennika w Google.

O jakim Dz.U. wspominasz? Tym o warunkach technicznych spec pojazdów?
Wiem, że są inne lub dodatkowe warunki techniczne dla pojazdów wojska, różne rozporządzenia w sprawie SKP. Czy jest w jakimś Dz.U. zapis, że Art 71 PoRD nie dotyczy pojazdów wojskowych. Sorki, że jestem dociekliwy, ale to co się od Was dowiem pomoże wielu osobom.

JANUSZ60 

Piwa: 175/590
Wysłany: 14-01-2012, 22:21   

thesperado napisał/a:
w zasadzie problemy wojska przy BT na chwilę obecną średnio mnie interesują,

To całkiem jak konflikt między prokuraturami ,,,

thesperado 

Wysłany: 14-01-2012, 22:36   

:-D , tylko że nie będzie takiego finału

mmiodzio 

Wysłany: 15-01-2012, 19:00   

Cytat:
[quote="thesperado"] Czy jest w jakimś Dz.U. zapis, że Art 71 PoRD nie dotyczy pojazdów wojskowych.

Nie, z takim zapisem się nie spotkałem ,ponieważ pojazdy Sił Zbrojnych podlegają rejestracji i dopuszczenia do ruchu na warunkach zgodnie z Dziennikiem Ustaw Nr 84, poz. 723 z 2005 r.,ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 29 marca 2005 r.-w sprawie rejestracji pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

(Dz. U. z dnia 16 maja 2005 r.)

[ Dodano: 15-01-2012, 19:13 ]
Na dodatek jest jeszcze zapis w tym Dz.U. pod § 5. 1 punkt. 4) - co stanowi że ;
inne dokumenty stanowiące podstawę dokonania rejestracji, określone w art. 72 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.

[ Dodano: 15-01-2012, 19:20 ]
Co do Art.71 PoRD to stosujemy bez zmian.

[ Dodano: 15-01-2012, 19:52 ]

Mam pytanie --- czy twoi koledzy to Diagności cywilni czy wojskowi.

thesperado 

Wysłany: 15-01-2012, 20:54   

mmiodzio napisał/a:
Nie, z takim zapisem się nie spotkałem ,ponieważ pojazdy Sił Zbrojnych podlegają rejestracji i dopuszczenia do ruchu na warunkach zgodnie z Dziennikiem Ustaw Nr 84, poz. 723 z 2005 r.,ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 29 marca 2005 r.-w sprawie rejestracji pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Ten Dz.U chyba jest bardziej o rejestracji, wzorach tablic i DR i ma dziwny status prawny "uznany za uchylony" . Art. 72 także porusza kwestię bardziej rejestracji niż dopuszczenia do ruchu. Nie mniej wielkie dzięki za zainteresowanie, ponieważ jak wspomniałem wielu moim kolegom to pomoże. A skoro o nich mowa to nie są to diagności lecz ich klienci czyli dowódcy drużyn, plutonów, obsług, itd. mający sprzęt samochodowy w zakresie obowiązków, którzy mają problem ponieważ ich przełożeni często upierają się że na zaświadczeniu N przez 14 dni można jeździć skoro jest ważne i nie stanowi to naruszenia przepisów . Proceder opisałem na początku tematu.
Podsumowując. Na zaświadczeniu N jazdy nie ma i nie jest ono podstawą aby pojazd opuścił jednostkę w sposób inny niż na lawecie czy przyczepie nisko-podwoziowej.

kowal 

Piwa: 91/41
Wysłany: 16-01-2012, 08:41   

Wiele razy były poruszane tematy co upoważnia pojazd do ruchu i nie ważne kto i na jakiej stacji wykonał badanie - wyrocznią do wszystkich rozporządzeń jest ustawa prawo o ruchu drogowym -a jak to jest w MON to dużo można było by pisać i wszystko opiera się na nie wiedzy i swojej interpretacji prawa osób którym tak pasuje - wieczna walka z betonem :cool:

mmiodzio 

Wysłany: 16-01-2012, 20:57   

Cytat:
[quote="thesperado"] Na zaświadczeniu N jazdy nie ma i nie jest ono podstawą aby pojazd opuścił jednostkę w sposób inny niż na lawecie czy przyczepie nisko-podwoziowej.

Oczywiście ,że jazdy nie ma ,ale tylko w przypadku gdzie brak aktualnych badań.[no chyba ,że jest zabrany DR]
Tak wiem ,że w tych DZ.U przeważnie chodzi o rejestrację , ale jest też o warunkach dopuszczenia. Ale nie chodzi o to ,chciałem tylko Ci miej więcej naświetlić obraz jakimi DZ.U i Rozporządzeniami operujemy. Tak że Art 71 PoRD dotyczy i nie ma ustępstw .

thesperado 

Wysłany: 16-01-2012, 21:32   

Jeszcze raz dzięki wszystkim.
fiedorowicz napisał/a:
wieczna walka z betonem :cool:

Sam sobie nieźle łeb poobijałem o ten betom, i chcę tego oszczędzić innym.

Odpowiedz do tematu