IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pojazd specjalny
Autor Wiadomość
Pawel2002 


Dołączył: 29 Mar 2006
Posty: 16
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17-01-2013, 13:15   pojazd specjalny

W DR pojazdu uprzywielowanego karetki jest wpis specjalny, czy musi być oznaczona dodatkowo jako spejalny pojazd
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Qnick 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 3679
Piwa: 58/25
Skąd: z piekła
Wysłany: 17-01-2013, 13:17   

Pawel2002 napisał/a:
czy musi być oznaczona dodatkowo jako spejalny pojazd


A jakie to oznaczenie coś ma mieć napisane czy co ::?
_________________
Im szybciej wjedziesz w zakręt, tym szybciej z niego wylecisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
danzig00 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 21
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 17-01-2013, 14:37   

Dz.U. 2005 nr 116 poz. 974
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
Qnick 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 3679
Piwa: 58/25
Skąd: z piekła
Wysłany: 17-01-2013, 19:32   

Cytat:
Dz.U. 2005 nr 116 poz. 974


No to mamy warunki techniczne a oznaczenie tegoż pojazdu jakie ma być ::?
_________________
Im szybciej wjedziesz w zakręt, tym szybciej z niego wylecisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
danzig00 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 21
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 17-01-2013, 19:54   

No takie jak w załączniku do tego rozporządzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
Qnick 


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 25 Paź 2006
Posty: 3679
Piwa: 58/25
Skąd: z piekła
Wysłany: 17-01-2013, 21:56   

danzig00 napisał/a:
No takie jak w załączniku do tego rozporządzenia.


Mi chodziło bardziej o jakiś opis czy coś w tym stylu :razz:
Zazwyczaj mają takie znaczki. No a jak jest specjalny i nie ma takiego znaczka to N za niemanie no chyba że to jest UD bo tego nie wiem :lol:
_________________
Im szybciej wjedziesz w zakręt, tym szybciej z niego wylecisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
danzig00 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 21
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 18-01-2013, 09:25   

§ 7. 1. Pojazd specjalny powinien być oznakowany z przodu i z tyłu w sposób widoczny dla uczestników ruchu znakiem sporządzonym z materiału odblaskowego o barwie żółtej samochodowej z przodu pojazdu i czerwonej z tyłu pojazdu.
2. Znak, o którym mowa w ust. 1, umieszcza się z przodu i z tyłu pojazdu po lewej stronie, w odległości do 400 mm od bocznej płaszczyzny jego obrysu oraz nie wyżej niż 1.800 mm i nie niżej niż 600 mm od powierzchni jezdni, a wyjątkowo - w miejscu wynikającym z konstrukcji pojazdu.
3. Przyczepa powinna być oznakowana jednym znakiem, o którym mowa w ust. 1, umieszczonym z tyłu.
4. Wzór znaku, o którym mowa w ust. 1, określa załącznik do rozporządzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group