IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

[Poznań, 12/10/2017] - czyli SEMINARIUM szkoleniowe przygotowane przez firmę IT.NORCOM ... [LINK]


Poprzedni temat «» Następny temat
Miejsce tablicy rejestracyjnej na pojeździe typu Honker
Autor Wiadomość
sgt.sly



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Rzepin
Wysłany: 19-09-2016, 08:48   Miejsce tablicy rejestracyjnej na pojeździe typu Honker

witam mam takie pytanie.
W pojazdach typu honker z przodu nie ma wyznaczonego miejsca na tablice rejestracyjne .
Większość z pojazdów które widziałem ma rejestracje na przednim orurowaniu u góry ale zdarzają się takie co mają ją słabo widoczną pod wyciągarką.

Z punktu widzenia przepisów jest to dozwolone czy nie ?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
adam1501


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 5046
Piwa: 215/48
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 19-09-2016, 09:24   

"§ 2. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się." Warunki techniczne pojazdów.
Natomiast, "Art. 60.
1. Zabrania się:
2) zakrywania świateł oraz urządzeń sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny być widoczne;
3) ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z tyłu pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczają czytelność tych tablic;" Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym.
_________________
Im bardziej chore państwo, tym więcej w nim praw.
Tacyt.
http://osds.org.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
sgt.sly



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Rzepin
Wysłany: 19-09-2016, 09:46   

czyli spokojnie można tam tablice zakładać ? No bo niewiadomo jak ona zakryta nie jest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
ketiw38 
OSDS



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 3510
Piwa: 117/51
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 19-09-2016, 12:23   

Nie wolno zapominać, że policja to nie koniecznie diagnosta :evil:

Czyli nie tylko warunki techniczne :twisted:

Obwieszenie - DZU 2016 poz 1038
Cytat:
§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a–2.


i jeszcze ten sam paragraf
Cytat:
§ 25. 6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy – po lewej stronie pojazdu.


Dlatego wszyscy musimy być prawnikami :evil: ::hey
_________________
Jeśli moja odpowiedź okazała się przydatna – PROSZĘ wesprzyj Ogólnopolskie Stowarzyszenie Diagnostów Samochodowych.
"Też mam takie wrażenie,dopóki ludzie nie przestaną narzekać i użalać się nad swoim losem zamiast myśleć i działać" by crackers
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
sgt.sly



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 15
Skąd: Rzepin
Wysłany: 19-09-2016, 12:39   

Dzięki za info
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group