IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Psuj
18-01-2017, 18:52
Interwały OBT w Czechach
Autor Wiadomość
mirek.g 



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 3131
Piwa: 27/35
Skąd: mazury OSKP
Wysłany: 18-01-2017, 13:03   Interwały OBT w Czechach

Nie mogę ustalić jakie tam mają terminy obt , może ktoś coś? Możliwe że pierwsze od nowego po 4 latach ?
_________________
Nawet papier toaletowy wie o tym,że chcąc być użytecznym trzeba się rozwijać.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
Lukasz0417


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 408
Piwa: 96/110
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 18-01-2017, 13:32   

mirek.g napisał/a:
pierwsze od nowego po 4 latach

Nie wiem jak w Czechach, ale we Francji tak jest.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Grzegorz Łódź 



Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Posty: 4814
Piwa: 384/220
Skąd: Łódź
Wysłany: 18-01-2017, 14:20   

mirek.g napisał/a:
może ktoś coś?

No może :)
§ 40
okresowe przydatności do ruchu drogowego

(1) Operator pojeździe drogowym dostarcza kontroli technicznej:
"a) dla samochodów osobowych, ciężarówek, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3500 kg, motocykl, przyczepę, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3500 kg, z wyjątkiem bez hamulca, której dopuszczalna masa nie przekraczająca 750 kg, co najmniej w ciągu czterech lat od daty pierwszej rejestracji pojazdu drogowego w rejestrze pojazdów (zwany dalej "rejestracja pojazdu drogowego"), a następnie regularnie, najpóźniej w terminie dwóch lat,"

A tu pełny tekst (dla potomnych się może przyda :) , może będzie też pomocne do zmian w naszych przepisach...)
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-56
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
aboz, Prospector
Jacdiag 



Pomógł: 70 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 5892
Piwa: 188/83
Skąd: EP
Wysłany: 18-01-2017, 19:32   

Lhůty technických prohlídek a měření emisí

Terminy technicznych kontroli i pomiary emisji

M 1 - maksymalnie 8 (bez kierowcy) 4 - 2 - 2 [taxi, wypożyczalnie, specjalne, uprzywilejowane - 1-1-1 ]
_________________
Wszystkie drogi prowadzą do . . .
... trumny
Ostatnio zmieniony przez Jacdiag 22-01-2017, 15:16, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
danielg539
danielg539 



Pomógł: 49 razy
Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 6596
Piwa: 117/79
Skąd: lublin
Wysłany: 22-01-2017, 11:59   

Z załącznika wynika, że Czesi są bardzo liberalni jeśli chodzi o terminy OBT.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Jacdiag 



Pomógł: 70 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 5892
Piwa: 188/83
Skąd: EP
Wysłany: 22-01-2017, 14:28   

Ale O1 podlegają pod OBT
bez hamulca 6-4-4
z hamulcami 4-2-2
_________________
Wszystkie drogi prowadzą do . . .
... trumny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
DARIO64 
OSKP Najlepsiejszy kolega łysego :)



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 6049
Piwa: 332/69
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 22-01-2017, 14:51   

Wychodzi na to że u nich wszystko może być TAXI .
_________________
Jeśli moja odpowiedź okazała się przydatna – PROSZĘ wesprzyj Ogólnopolskie Stowarzyszenie Diagnostów Samochodowych. Będziemy zaszczyceni jeśli do nas dołączysz. http://osds.org.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
danielg539 



Pomógł: 49 razy
Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 6596
Piwa: 117/79
Skąd: lublin
Wysłany: 22-01-2017, 18:28   

Jacdiag napisał/a:
Ale O1 podlegają pod OBT

Tez to zauważyłem. Ale sumarycznie to średnio pewnie wyjdzie o 50% mniej OBT jak u nas. Ciekawe jak z autami zasilanymi gazem? Czy są jakieś kraje w Europie, co zmieniły interwały OBT w przypadku aut zasilanych gazem? Decyzji na zbiornik gazu tez pewnie nikt nie wymaga.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
aboz 



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 2957
Piwa: 100/187
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-01-2017, 07:58   

danielg539 napisał/a:
Decyzji na zbiornik gazu tez pewnie nikt nie wymaga.
Po co skoro zbiornik ma termin ważności i w wielu krajach UE wystarczy coś na rodzaj naszej homologacji montażu. Diagnosta już się nie bawi w sprawdzanie czegoś, co ktoś już sprawdził. Po upływie ważności zbiornika montuje się nowy i po problemie.
_________________
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec
"Kto się powtarza, ten się nie przepoczwarza" - Agnieszka Osiecka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
danielg539 



Pomógł: 49 razy
Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 6596
Piwa: 117/79
Skąd: lublin
Wysłany: 24-01-2017, 23:56   

aboz napisał/a:
Po co skoro zbiornik ma termin ważności

Ja to dobrze wiem ale ustawodawca ma nieco inne zdanie :?
To mniej więcej tak jak by kupić chleb w sklepie spożywczym i pomimo, że na opakowaniu jest data przydatności do spożycia to sprzedawca musiał by jeszcze dać na to pisemną gwarancję - takie rzeczy tylko w naszym kraju :razz:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group