IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]

Poprzedni temat «» Następny temat
Radiowozy i wozy strażackie zostaną w garażach? Kłopot z BTP
Autor Wiadomość
danielg539 

Piwa: 128/81
Wysłany: 26-03-2017, 23:00   

ketiw38 napisał/a:
Skąd ja to znam? Kojarzy mi się z hasłem Sungk.

ketiw38, Bogusława Maćkowskegoi kojarzysz hasłem Sungk, mnie też zaliczasz do obozu Sungka i pewne wszyscy inni mający odmienne zdanie od Twojego zostali nasłani przez Sungka :razz: Wygląda na to, że masz obsesje na punkcie tej osoby :cool:
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Bogusław Maćkowski
ketiw38 
OSDS

Piwa: 119/53
Wysłany: 27-03-2017, 16:23   

Jak zwykle na temat:
danielg539 napisał/a:
mnie też zaliczasz do obozu Sungka i pewne wszyscy inni mający odmienne zdanie od Twojego zostali nasłani przez Sungka :razz: Wygląda na to, że masz obsesje na punkcie tej osoby :cool:

Miłej lektury:
ketiw38 napisał/a:
Chcę Pana zapewnić, że nie jest Pan dla mnie organem ustawodawczym, a tym bardzie interpretującym Prawo.
Przykro mi też, że przedstawia Pan się jako autorytet w tych sprawach historia zna takie przypadki myślę, że dużo w tej charakterystyce pasującej obecnie do Pana zachowania będzie miało hasło Sungk
Typowa szkołą wskazuje (patrz powyżej), że jak brak argumentów merytorycznych to należy wtedy uderzyć w zawód który wykonuje dany forumowicz, funkcje społeczne, rodzinę.
Nie dziwię się już, ze teraz w nauczaniu jest czytanie ze zrozumieniem.

danielg539 

Piwa: 128/81
Wysłany: 27-03-2017, 20:41   

ketiw38 napisał/a:
Jak zwykle na temat:

ketiw38, możesz wyjaśnić co Sungk ma wspólnego z tematem Radiowozy i wozy strażackie zostaną w garażach? Kłopot z BTP , skoro uważasz, że ja piszę nie na temat?

kowal 

Piwa: 91/41
Wysłany: 30-03-2017, 05:39   

Cytat:
Stały na parkingach, bo nie było rozporządzenia
Od 1 do 18 marca br. pojazdy straży pożarnej, radiowozy policji, innych służb oraz Wojska Polskiego, które nie posiadały ważnych badań diagnostycznych nie mogły wyjechać do akcji. A nie miały tych badań, bo mieć nie mogły - brakowało stosownego rozporządzenia. Rozporządzenie stanowi wspólny dokument trzech ministrów: spraw wewnętrznych i administracji, ministra rozwoju i finansów oraz minister obrony narodowej. Nowe rozporządzenie musiało być wydane wobec zmian w ustawie - Prawo o ruchu drogowym, w związku z ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej. Jej nowelizacja sprawiła, że rozporządzenie utraciło moc (rozporządzenie z dnia 11 lipca 2011 r. w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny - Dz. U. nr 153, poz. 910), a to właśnie na jego podstawie pojazdy służb państwowych były kierowane na badania techniczne. W dniu 17 marca w Dzienniku Ustaw pod pozycją 577 opublikowane zostało rozporządzenie z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny. Jak informowało Radio ZET, które miało dotrzeć do rozkazu Komendy Głównej Policji, rozkazem wysłanym do wydziałów Transportu Komend Wojewódzkich, zakazano badań w resortowych stacji diagnostycznych i później także tych prywatnych. Samochody pozostawały na parkingach. Dzisiaj rozporządzenie jest i obowiązuje, jak skomentował ten stan jeden z dziennikarzy - służbom już nie będą grozić patrole piesze.

http://www.prawodrogowe.p...-rozporzadzenia

ketiw38 
OSDS

Piwa: 119/53
Wysłany: 30-03-2017, 09:02   

kowal napisał/a:
Cytat:
a to właśnie na jego podstawie pojazdy służb państwowych były kierowane na badania techniczne. (....)
(...)
Jak informowało Radio ZET, które miało dotrzeć do[color=brown] rozkazu Komendy Głównej Policji, rozkazem wysłanym do wydziałów Transportu Komend Wojewódzkich, zakazano badań w resortowych stacji diagnostycznych i później także tych prywatnych.

zakaz wysyłania na stacje prywatne, zakaz przeprowadzania na resortowych - co ma wspólnego z badaniami na SKP prywatnych?

Jest to może subtelna różnica, ale jednak nie jest podstawą do wydania zakazu dla SKP prywatnych.

kurant2000 

Piwa: 1/2
Wysłany: 03-08-2017, 10:35   

I tak resort wykonywał badania , bo były naciski na diagnostów że ich zwolnią. Skoro nie ma dziennika ustaw to jak można wykonać badanie? nie można było wykonać na stacjach resortowych i na stacjach cywilnych , zacięli sie tam na górze ( dwa tygodnie miałem luzik. )

adam1501

Piwa: 220/48
Wysłany: 03-08-2017, 18:52   

kurant2000 napisał/a:
i na stacjach cywilnych

Na podstawie... ?

kowal 

Wysłany: 04-08-2017, 06:53   

Cytat:
Na podstawie... ?
rozkazu wyższych przełożonych ...a rozkazów się nie podważa , tylko wykonuje.. :D :D

adam1501

Piwa: 220/48
Wysłany: 04-08-2017, 18:13   

Ci wyżsi przełożeni to i w cywilu działali :evil:

DARIO64 
OSKP Najlepsiejszy kolega łysego :)

Piwa: 340/71
Wysłany: 04-08-2017, 22:10   

kowal napisał/a:
rozkazów się nie podważa , tylko wykonuje..

Ponoć głupich nie. :lol:
Przynajmniej tak stara szkoła mówiła.

kowal 

Wysłany: 05-08-2017, 07:08   

Cytat:
Ponoć głupich nie
no niestety ale w mundurach tak jest - najgorszą karą jest jeżeli masz przełożonego idiotę i ciemniak -musisz go słuchać i wykonywać co nakazuje - bo jeżeli się stawiasz ,szybko cię zniszczą .

Odpowiedz do tematu