IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]


Poprzedni temat «» Następny temat
Remont przyczepki SAM
Autor Wiadomość
blakop 


Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 13399
Piwa: 285/68
Skąd: D/NRW/DN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-05-2017, 18:48   

Pytań czy autor zaiste szuka nr ramy, czy TZ, bo ja jakoś jestem skołowany...
_________________
Bywa że nie jestem szczery. Czasem zwyczajnie kłamię. Jestem próżny, pazerny, dbam tylko o swoje cztery litery. Bywam małostkowy, cyniczny i bezduszny - osądzam bez litości, bez serca i miłości. Miewam nieczyste intencje, łamię własne zasady... etc :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
timo 


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 193
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Olesno
Wysłany: 21-10-2017, 21:43   

PAcyficVista napisał/a:
Diagnosta stwierdził że powinien być na dyszlu przy zaczepie, a w tych latach nie nabijano tabliczek na samy. Tabliczki były na oryginalnych przyczepach.
A na dyszlu poza rdza nie ma nic.


adam1501 napisał/a:
PAcyficVista napisał/a:
a w tych latach nie nabijano tabliczek na samy

A które to tamte?


Mamy przyczepkę SAM z bodajże 1994 roku i ona nie ma tabliczki. Na badaniu nabito tylko numer. Rzeczywiście jest na dyszlu - ale nie jak wskazują posty powyżej, po prawej, a po lewej stronie trójkąta dyszla (patrząc oczywiście w kierunku jazdy).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
Paprock 



Pomógł: 57 razy
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 5792
Piwa: 197/109
Skąd: Zdolny Śląsk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 21-10-2017, 22:31   

Czy znajdzie się ktoś chętny i wskaże, że przepis o wyposażeniu pojazdu w tabliczkę nie dotyczy dwudziesto -, dwudziestopięcio -, trzydziesto -, trzydziestopięcioletnich lub jeszcze starszych, czy też nawet młodszych przyczep, a może nie dotyczy tylko marki SAM przyczep???
_________________
life to nie je bajka - life to je bitwa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Jacdiag 



Pomógł: 72 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 6019
Piwa: 191/83
Skąd: EP
Wysłany: 21-10-2017, 23:09   

Dz.U.99.44.432
Cytat:
§ 11.
1.Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:
1)w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w rozpoznawczy numer nadwozia/podwozia, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową - określone w załączniku nr 4 do niniejszego rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r., a także dla motocykla, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami,

2.Przepisy ust. 1 pkt 1, 9 10, 12 i 16 stosuje się również do przyczepy.



Dz.U.96.155.772
Cytat:
§ 10.
1.Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:
1)w tabliczkę trwale umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym, podającą co najmniej:
a)markę fabryczną, typ i model pojazdu,
b)rok produkcji pojazdu,
c)numer identyfikacyjny pojazdu (VIN); numer ten powinien być również wybity na podwoziu (nadwoziu) pojazdu,

2.Przepisy ust. 1 pkt 1, 9, 10 i 12 stosuje się również do przyczep.




D19830317 pdf treść §10 jak w roku 1996

Paprock napisał/a:
trzydziestopięcioletnich

z powyższego wynika, że 34-letnie pojazdy TZ już muszą mieć
_________________
Wszystkie drogi prowadzą do . . .
... trumny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Paprock 



Pomógł: 57 razy
Dołączył: 21 Maj 2011
Posty: 5792
Piwa: 197/109
Skąd: Zdolny Śląsk
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 21-10-2017, 23:25   

Tak, wiem. Już w Rozporzadzeniu Ministra Komunikacji z dnia 8 grudnia 1983 roku w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów były takie zapisy. Podobny temat odnośnie niekompatybilnej tabliczki z warunkami technicznymi za ścianą wałkowałem: :arrow: https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=13963#13963

Poza tym, ten zapis o numerze i o tablicze jest od zawsze, a na bank od ponad 50 lat!
Jako żywo takie przepisy może pamiętać diagnostyk, którego zdaję się ostatnio przytrzasnęli, a ma coś koło 78 lat! 8/ :faint:
http://www.norcom.com.pl/...p=283524#283524
Te przepisy były i są i należy wobec przyczep stosować je na równi jak przy samochodach!
(Nie znalazłem nigdzie odstępstwa dla przyczep i dla marki SAM przyczep.)
_________________
life to nie je bajka - life to je bitwa
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group