IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Jacdiag
23-06-2014, 16:28
Przyszłość badań.
Autor Wiadomość
S.K.P-POZNAŃ 
OSDS

Piwa: 92/24
Wysłany: 06-04-2017, 08:23   

"....Warto jednak zauważyć, że sytuacja z badaniami technicznymi diametralnie różni się w dużych miastach od tej na wsiach. Potwierdzają to wyniki kontroli. Większość nieprawidłowości oraz skrajne przykłady pochodzą z mniejszych miejscowości i małych starostw. W Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie diagności nie pozwalają sobie na takie pobłażanie.

- Mam auto z 88 roku. Dbam o nie a mimo to nie dostałem przeglądu, bo diagnosta zauważył kroplę oleju na misce olejowej - tłumaczy Janusz z Warszawy. - [b]Nie wiem czy liczył na łapówkę, czy po prostu był tak skrupulatny......"

Jak ja lubię takie komentarze :twisted: Mam w d...e tzw"20 dychy "klintowskie :x

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interi...ampaign=firefox

Postaw piwo autorowi tego posta

jarek1 

Piwa: 6/20
Wysłany: 06-04-2017, 08:36   

A ja mam wrażenie że jest odwrotnie kolego SKP POZNAŃ,może nie wrażenie ale na pewno

slawek78 

Piwa: 1/6
Wysłany: 06-04-2017, 10:29   

markes30 ja też obawiam się o diagnostów (nas).
W ogóle to ja tego nie rozumiem i tego całego podejścia i nawet nie mogę połączyć tego z kasą. Popatrzcie, ma być 16 stacji TDT, czyli jedną na województwo.
Skoro po nowej ustawie wypadnie większość a po jakimś czasie zapewne wszystkie (mam wrażenie że głownie w ustawie o ti chodzi, nie uszczelnienie czegokolwiek tylko o likwidację SKP) to jak oni w państwowych obrobią (zdiagnozują) pojazdy?

A teraz takie retoryczne pytanie, dlaczego by nie wprowadzić kar za brak przeglądów, i ogólnie nie obarczyć w końcu za stan techniczny pojazdu właściciela zamiast diagnosty?

Kolejna rzecz, z doświadczenia mogę powiedzieć że nowsze pojazdy sąt w gorszym stanie technicznym niż jakieś leciwe z np lat 90. Chyba zależny to od tego jak kto dba, a nie wieku?

Jacdiag 

Piwa: 188/83
Wysłany: 06-04-2017, 11:42   

slawek78 napisał/a:
dlaczego by nie wprowadzić kar za brak przeglądów,

już za chwileczkę, już za momencik ...
Cytat:
Art. 5.
W ustawie z dnia 20 maja 1971 Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2015 r. poz. 1094, 1485, 1634 i 1707) po art. 95a dodaje się art. 95b w brzmieniu:
„Art.95b. Kto prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu pojazd, który nie został poddany obowiązkowemu badaniu technicznemu, podlega karze grzywny 500 zł.”

str 50 http://legislacja.rcl.gov...ument279244.pdf

markes30 

Piwa: 143/239
Wysłany: 06-04-2017, 12:58   

danielg539 napisał/a:

Doskonale wiem, że w sądach sprawiedliwości nie ma co szukać.

Mam odmienne zdanie. Do tej pory sprawiedliwości można było szukać w sądach.
Po proponowanych obecnie zmianach sprawiedliwość będzie tylko dla wybranych.
Zobacz jak wygląda Trybunał Konstytucyjny po zmianach !!!

Kto w ogóle wpadł na tak szaleńczy pomysł, aby przekazać nadzór nad KRS politykom ???
Wybitnym prawnikom, strażakom, nauczycielom, lekarzom to jeszcze bym zrozumiał ale w żadnym wypadku politykom. To tak jak by wariatowi dać brzytwę.
Popatrzcie jak ogrywają prawników. To są kwestie zasadnicze i podstawowe.

Qnick 

Piwa: 58/25
Wysłany: 06-04-2017, 19:04   

slawek78 napisał/a:
Popatrzcie, ma być 16 stacji TDT, czyli jedną na województwo.

To tam z półrocznym wyprzedzeniem będą na przegląd zapisywać :evil: , albo przerób taki musi być żeby to wszystko opędzić i 24h otwarte.
A serio przecież jedna SKP TDT'u w województwie nie da rady przejrzeć tego wszystkiego co do niej przyjedzie.

Paprock 

Piwa: 167/102
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 06-04-2017, 19:51   

Jacdiag napisał/a:
już za chwileczkę, już za momencik ...
- może też na SKP wprowadzic taki mandato-cennik, że za każdą usterkę drobna plus 20 złotych do ceny, za każdą istotną plus 50 złotych do ceny, a za skutkującą plus sto za każdą. Dowodu nie zatrzymywać, wyniku nie określać, wypuścić z zaświadczeniem tak skasowanego delikwenta i dalej niech złomem jedzie. Czas pokaże czy w przyszłym roku też zdezelowanym samochodem przyjedzie. ;)

Gentleman

Postawił 4 piw(a)
Wysłany: 08-04-2017, 11:07   

http://audycje.tokfm.pl/p...drogowego/48255 Raport NIK o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego

kowal 

Piwa: 90/39
Wysłany: 15-04-2017, 12:27   

Cytat:
Rząd planuje zmiany w przepisach dotyczących okresowych badań technicznych pojazdów. Będzie drożej, a osoby, które zapomną o tym obowiązku, będą musiały zapłacić dwa razy więcej.

Oryginalny pomysł nowych przepisów zakładał, że po przekroczeniu terminu badania technicznego o 30 dni kierowca będzie musiał jechać do państwowej stacji kontroli pojazdów. Jednak ta propozycja okazała się bardzo kontrowersyjna. Takich miejsc byłoby mało, a to by oznaczało problem nie tylko z dojazdem (szczególnie dla osób z innych miejscowości), ale też z kolejkami w takich stacjach.
Z powodu tych wątpliwości rządzący wycofali się z tego pomysłu – informuje gazetaprawna.pl. Jednak nadal spóźnialscy mają być dodatkowo karani. Nowy pomysł zakłada, że jeśli kierowca pojawi się w stacji kontroli pojazdów ponad 30 dni po terminie, to zapłaci za badanie podwójnie.
Takie rozwiązanie jest też atrakcyjne dla samych rządzących. Nawet 40 proc. kierowców spóźnia się z badaniami technicznymi, a duża część z nich przekracza 30 dni. To przełoży się na znaczący wzrost wpływu z badań technicznych.

Właścicieli stacji kontroli pojazdów za to ucieszy inna zmiana. Wiosną mają zostać podniesione opłaty za badania – pierwszy raz od kilkunastu lat. Mimo inflacji, wzrostu kosztów utrzymania warsztatów i podwyżki VAT-u, ceny u diagnostów cały czas pozostawały na tym samym poziomie.

Teraz ma być ustalana kwota netto dla badania samochodu osobowego, a ceny za inne pojazdy będą od niej uzależnione stałym mnożnikiem. Podwyżka ma mieć miejsce na wiosnę 2018 roku, a później ceny mają być podnoszone co roku w zależności od inflacji. Jak podaje gazetaprawna.pl, początkowo bazowa cena ma wynieść 102 zł netto. Jednak sami właściciele stacji kontroli pojazdów chcieliby, żeby było to jeszcze więcej. Tłumaczą oni, że realny wzrost kosztów od 2004 roku był wyższy.

http://moto.wp.pl/badania...11893991032961a

S.K.P-POZNAŃ 
OSDS

Piwa: 92/24
Wysłany: 20-04-2017, 18:16   

O badaniach tecznicznych,nadzorze nad SKP, i odpowiedzialności użytkowników pojazdów..
http://www.piskp.pl/image...B3rka%20BTP.m4a

Sylwester68 

Piwa: 2/1
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 15-05-2017, 20:26   

Raport NIK
Prawie 53 % diagnostów dopuszczono niezgodnie z prawem w Białej Podlaskiej.
Dopiero się zacznie zatrzymywanie uprawnień bo były nadawane niezgodnie z prawem.

ketiw38 
OSDS

Piwa: 117/51
Wysłany: 16-05-2017, 14:14   

Jest takie przysłowie
Cytat:
Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz

kowal 

Piwa: 90/39
Wysłany: 31-05-2017, 06:35   

może ktoś był ,to niech poopowiada co ciekawego tam ustalili -czy tylko spotkali się aby się spotkać

Cytat:
http://www.piskp.pl/aktualnosci-wszystkie/694-o-nowych-regulacjach-w-stolicy-polskich-tatr

Odpowiedz do tematu