IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin praktyczny Luboń k/Poznania
Autor Wiadomość
cudny1988 

Wysłany: 30-04-2017, 10:12   

Witam 26.04.20017 odbył się egzamin w Luboniu. Zdawalność dość słaba, zdało 40%-50%. Panowie moim zdaniem byli w porządku,sprawdzali zaświadczenie jeśli źle wypełnione kazali poprawić bo źle. Wymagania spore ale mi się udało bez poprawek zaświadczenia, szybkie 2 pytania dodatkowe odnośnie co zrobię jeśli żarówka jest przepalona i czy światła przeciwmgłowe przednie ustawia się na urządzeniu. Moje zadanie brzmiało tak;
wypełnić zaświadczenie, a podczas badania sprawdzić tylko światło pozycyjne,stop,kierunkowskazy,awaryjne,przeciwmgłowe tylne,światło cofania,podświetlenie tablicy na skodzie fabi 2015r. Pamiętać o wstawieniu odpowiedniej daty bo dziewczynę przy mnie obleli za daty badań. Do korzystania dziennik 776 jeśli poprosi się do numerów błędów. Jeśli ktoś jest zainteresowany przebiegiem egzaminu, pytaniami czy coś pytać, pisać, dzwonić podpowiem coś
Postaw piwo autorowi tego posta

Nana 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 17-06-2017, 10:09   

Do egzaminu praktycznego podchodziłam 3 razy. Komisja za każdym razem była taka sama, poza ostatnim moim egzaminem. Stres niestety robi swoje. Jeśli ktoś myśli, że kobiety na egzaminach traktowane są łagodniej - to się myli. Pierwszym razem trafiłam na opony - wszystkie kategorie pojazdów, trochę pytań podstawowych, ale też trudne pytania, takie szczegółowe o każde cyferki, znaczki itp. Muszę przyznać, że akurat tutaj zabrakło trochę wiedzy a widać, że komisja bardzo luuuuuubi ten temat. Drugie podejście - przyciemniane szyby, zabrany dowód. Egzaminator tylko wskazał szafkę, z której należy wybrać przyrząd spośród wielu różnych i dokonać pomiaru. Pytanie podchwytliwe i łatwo zrobić czeski błąd. Wypełnienie zaświadczenia, w moim przypadku kreska nie w tym miejscu... Pamiętajcie o wpisywaniu na zaświadczeniu numerów usterek z rozporządzenia 776. Polecam ćwiczenie wypełniania takich zaświadczeń ponieważ można baaardzo łatwo zrobić błąd. Słabe jest to wypełnianie zaświadczeń papierowych, z którymi w przyszłej pracy nie będziecie się spotykać, ponieważ wszystko generuje program i one wyglądają trochę inaczej. Trzecie podejście, już lekko zrezygnowana i zmęczona, trafiłam częściowo zmienioną komisję i jednego bardzo ludzkiego egzaminatora. Trafiły się światła. Maglowanie ponad godzinę. Mówiłam pewnie, egzaminatorzy zadawali pytania: 'na pewno?', a 'gdzie to napisane?', nie wspominając o ich minach... Jak jesteście pewni - obstawiajcie swoje i nie dajcie się podejść. Wypełnienie zaświadczenia, wpisanie usterek itd. Udało się wyciągnąć.
Najgorszy jest stres, ale tego nie da się uniknąć, biorąc pod uwagę atmosferę jaka tam panuje, czas oczekiwania na kolejny egzamin, czas jaki się temu poświęca, dojazdy, odnoszenie się egzaminatorów itd. Ja usłyszałam jedno niemiłe stwierdzenie pod swoim adresem, akurat jestem bardziej 'wyszczekaną' osobą, więc egzaminator zaraz bronił się, że nie miał na myśli nic personalnego itd.
Te egzaminy to loteria, grunt to pozytywne nastawienie i szczęście!
Powodzenia!
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
markes30
Odpowiedz do tematu