IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL
Autor Wiadomość
nick111 

Wysłany: 18-12-2017, 07:28   

I dla zapominalskich przypomnienie o konieczności pobrania stosownej opłaty za badanie techniczne przed jego rozpoczęciem. Np po pobraniu danych z cepa.

Psuj 
moRderator

Piwa: 296/203
Wysłany: 19-12-2017, 16:05   

nick111 napisał/a:
przypomnienie o konieczności pobrania stosownej opłaty za badanie techniczne przed jego rozpoczęciem.

W SQL-u???? Przecież dokument płatności wystawia się przed, to jakie jeszcze chcesz przypomnienie???
"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs
Postaw piwo autorowi tego posta

IVVO 

Piwa: 112/35
Wysłany: 19-12-2017, 16:11   

nick111 napisał/a:
I dla zapominalskich

Stare przyzwyczajenia - już kilka razy goniłem klienta bo w połowie badania dałem fakturę a po zakończeniu jeszcze drugą - dla tego lepiej komunikat " klient fakturę już dostał" :D

Psuj 
moRderator

Piwa: 296/203
Wysłany: 19-12-2017, 16:14   

Ja nawet fiskalizacje ustawiłem przed badaniem i drugi raz mi sie okienko fakturowania nie otwiera.
"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

JANUSZ60 

Piwa: 184/611
Wysłany: 20-12-2017, 07:42   

IVVO napisał/a:
w połowie badania dałem fakturę a po zakończeniu jeszcze drugą

Czekaj - czyli w sumie wystawiłeś trzy faktury ?
Skoro przed badaniem pobieramy opłatę ???
Chyba już czas na emeryturę ,,,

IVVO 

Piwa: 112/35
Wysłany: 20-12-2017, 08:58   

JANUSZ60, Aż tak źle nie jest -tylko z rozpędu daję tą z paragonem :D - starych nawyków trudno się wyzbyć

eskape 

Piwa: 4/4
Wysłany: 20-12-2017, 12:02   

gdyby była taka możliwość, to w pierwszym oknie wyszukiwania pojazdu dodanie przycisku czytania na głos numeru VIN ( przyda się przy pierwszej rejestracji, lub badania na PC, skierowanie itp gdy nie można użyć czytnika )

yatsek 

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 09-01-2018, 11:52   

Mam małą propozycję aby w zakładce wnioski dodać formularz wysyłania do cepiku informacji o braku pojazdu w systemie (w przyszłości do informowaniu i korekcji nieścisłości) Może to być też inna zakładka ale dobrze byłoby z poziomu programu wypełniać formularz do cepik. Być może jest takowa możliwość tylko ja jestem "zielony" :)

Norbert Jezierski 
Site Admin

Piwa: 72/103
Wysłany: 09-01-2018, 17:56   

W czerwcu rusza pełna integracja z CEP-em i elektroniczny sposób zgłaszania niezgodności, oparty na kontaktach aplikacja-aplikacja, z pominięciem jakichkolwiek formularzy.
Mam wrażenie, że nie warto teraz robić prowizorek ...
Świat łamie każdego i potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania. Ale takich, co nie chcą się złamać, świat zabija. Zabija w równej mierze najlepszych, najdelikatniejszych i najdzielniejszych. Jeżeli nie jesteś żadnym z nich, możesz być pewien, że zabije cię także, ale bez szczególnego pośpiechu. [Ernest Hemingway, Pożegnanie z bronią (1928)]

Nie pytaj się ludzi co można, a co nie, ale zadaj sobie pytanie czy warto.
Bowiem - można wszystko, ale nie wszystko warto... [NN]

Odpowiedz do tematu