IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]

Poprzedni temat «» Następny temat
Druciarstwo Polaków! Takie auta jeżdżą po drogach!
Autor Wiadomość
Jacdiag 

Piwa: 191/83
Wysłany: 23-12-2017, 19:57   

Cytat:
prawo jazdy C 1 ....

Trzeba zapłacić za kurs ...
trzeba zapłacić za egzamin

kowal napisał/a:
dłużej niż 5 lat automatycznie nabywa prawa do

za darmo

niedopuszczalne :evil:

piter1973 

Piwa: 7/3
Wysłany: 23-12-2017, 20:05   

kowal napisał/a:
a ja sadziłem ,że jest prawo jazdy C 1 ....

bo jest :D . tylko trzeba na kurs chodzic i egzamin zdać ... Ja osobiscie jestem przeciw temu aby ktoś z kat B mógł jexdzić cięższym pojazdem . to juz trochę inna technika jazdy itd. tak samo jak z kat b ( staż ponad 3 lata ) można jeździć moto 125 ccm ( można sobie więcej kuku zrobić ). a może mechanik po np 5 letnim stażu z automatu nabywa uprawnienia diagnosty ? :evil:
wesołych świąt...

luket 

Piwa: 12/22
Wysłany: 30-12-2017, 08:14   

piter1973 napisał/a:
a może mechanik po np 5 letnim stażu z automatu nabywa uprawnienia diagnosty ?
Bo to mało razy słyszałem że mechanik powiedział że to jest jeszcze dobre, a ja się czepiam... :razz:
Postaw piwo autorowi tego posta

S.K.P-POZNAŃ 
OSDS

Piwa: 94/29
Wysłany: 30-12-2017, 08:32   

luket napisał/a:
mechanik powiedział że to jest jeszcze dobre, a ja się czepiam

Wniosek-p...pa mechanik ,nie dba o swoją kasę i klienta.Powinien być zadowolony że "wysyłasz" mu klientów :shock:

piter1973 

Piwa: 7/3
Wysłany: 30-12-2017, 12:26   

Cytat:
Bo to mało razy słyszałem że mechanik powiedział że to jest jeszcze dobre, a ja się czepiam...

najlepszy przykład to hamulec ręczny , my na rolkach widzimy jak hamuje , czy hamuje itd. . mechanik zaciągnie dźwignie recznego i próbuje przepchnąć auto , jak nie przepchnie to powie - panie , przecież trzyma to czego się czepia ( a jedno koło nie hamuje ).

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mirek_handlarz
mirek_handlarz 

Piwa: 2/50
Wysłany: 30-12-2017, 13:38   

Powiedzmy sobie jedno, że gdyby system badań się "uszczelnił" skutecznie to głównie po d... dostaną pseudo warsztaty w których to "fachowej" obsługi dokonują wszelakiej maści "wymieniacze".

Psuj 
moRderator

Piwa: 296/203
Wysłany: 30-12-2017, 14:24   

mirek_handlarz napisał/a:
wszelakiej maści "wymieniacze"

Heh... u nas ich nazywamy "panowie pokaż mi palcem to wymienię"

Ostatnio mamy inwazję takich mechaników, na sprawdzenie co stuka, puka... sam nie zdiagnozuje, tylko wymienia...
"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

mirek_handlarz 

Wysłany: 30-12-2017, 15:28   

W moich stronach jest normą, że klient odwiedza w pierwszej kolejności diagnostę, mało któremu mechanikowi chce się przejechać samochodem klienta, a co dopiero za jakąkolwiek diagnozę się zabrać.

cezary 

Piwa: 14/1
Wysłany: 30-12-2017, 21:05   

mirek_handlarz napisał/a:
W moich stronach jest normą, że klient odwiedza w pierwszej kolejności diagnostę

i bardzo dobrze bo my jako fachowcy jesteśmy w stanie bardzo wiarygodnie stwierdzić niedomagania pojazdu i mechanik uczciwy inaczej nie zrobi klienta tak bardzo w bambuko :D

sad_madman

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 31-12-2017, 16:09   

cezary napisał/a:

i bardzo dobrze bo my jako fachowcy jesteśmy w stanie bardzo wiarygodnie stwierdzić niedomagania pojazdu i mechanik uczciwy inaczej nie zrobi klienta tak bardzo w bambuko :D

To nie kłóci się z tym, że stacja diagnostyczna jest przeznaczona tylko do przeprowadzania badań technicznych pojazdów ? W innym temacie o tym byłą dyskusja.

kowal napisał/a:

a ja sadziłem ,że jest prawo jazdy C 1 ....

Ja uważam, że jest zbyt duża różnica między wymaganiami do 3,5t oraz tymi powyżej tej wartości. Niżej wystarczy mieć B i "psychotesty", powyżej trzeba mieć już C1 (lub C) + kwalifikacje wstępną, tacho, odpowiednie przerwy...

Samo zdobycie kwalifikacji przez kierowcę kosztuje 5-6 tys zł, więc nikt za 2000zł nie będzie jeździł większym autem. Do małego zawsze się kogoś znajdzie.

kowal 

Piwa: 95/42
Wysłany: 12-01-2018, 10:49   

kiedyś ktoś mówił ,ze mieliśmy być drugą Japonią :D z Serwisu Motoryzacyjnego nr 1 z tegoż roku artykuł na temat badań technicznych i ciekawe rozwiązanie

Cytat:
Okresowe badania mają zwiększać bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz eliminować z ruchu samochody poddane potencjalnie niebezpiecznym przeróbkom. Prawodawca japoński przewidział plakietki naklejane przez policję na szybę w samochodzie, w którym stwierdzono niedozwoloną przeróbkę (np. dodanie niehomologowanego wyposażenia), bądź uszkodzenie zagrażające bezpieczeństwu (np. pękniętą szybę). Pod karą mandatu nie wolno samowolnie usuwać naklejki, a w ciągu 15 dni od daty jej umieszczenia właściciel musi usunąć usterkę i zgłosić się do badania. Ciekawostką jest fakt, że każdy obywatel może zgłosić na policję taki kwestionowany pojazd.

blakop 

Piwa: 298/68
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-01-2018, 13:25   

W kraju gdzie uwielbiamy na siebie donosić to faktycznie ciekawie by wyglądało :evil:
Bywa że nie jestem szczery. Czasem zwyczajnie kłamię. Jestem próżny, pazerny, dbam tylko o swoje cztery litery. Bywam małostkowy, cyniczny i bezduszny - osądzam bez litości, bez serca i miłości. Miewam nieczyste intencje, łamię własne zasady... etc :)

mirek_handlarz 

Wysłany: 12-01-2018, 15:08   

To coś na wzór karnego k....a za złe parkowanie :evil:

DARIO64 
OSKP Najlepsiejszy kolega łysego :)

Piwa: 342/71
Wysłany: 12-01-2018, 15:18   

Maciaszczyk będzie naklejał ?

Odpowiedz do tematu