IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany konstrukcyjne - ktoś nie robi?
Autor Wiadomość
markes30 

Piwa: 165/268
Wysłany: 13-01-2018, 08:49   

Jeśli nie macie legalizowanej wagi na terenie OSKP to tak naprawdę do każdego badania na zmiany konstrukcyjne, w którym ustala się nową masę własną powinna być opinia rzeczoznawcy. Póki co diagnosta nie może robić badań (ważyć) poza OSKP.

Demart 

Piwa: 12/33
Wysłany: 13-01-2018, 14:51   

A jak jest kwit z legalizowanej wagi z numerem, datą ważności legalizacji i podpis wagowego?
Postaw piwo autorowi tego posta

blakop 

Piwa: 298/68
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-01-2018, 15:00   

To Twoja sprawa co przyjmiesz za miarodajny dokument. Jak masz pełne zaufanie do takiego dokumentu to ok. W razie W opinia daje niby większą ochronę. Pytanie tylko co to jest to "W". Indywidualnie trzeba do tego podchodzić.
Przepisy są w tej kwestii źle skonstruowane moim zdaniem.
Bywa że nie jestem szczery. Czasem zwyczajnie kłamię. Jestem próżny, pazerny, dbam tylko o swoje cztery litery. Bywam małostkowy, cyniczny i bezduszny - osądzam bez litości, bez serca i miłości. Miewam nieczyste intencje, łamię własne zasady... etc :)

Regan55

Piwa: 17/2
Wysłany: 13-01-2018, 15:57   

Demart napisał/a:
A jak jest kwit z legalizowanej wagi z numerem, datą ważności legalizacji i podpis wagowego?
U mnie to przechodziło bez problemu...

piter1973 

Piwa: 6/3
Wysłany: 13-01-2018, 18:44   

markes30 napisał/a:
Póki co diagnosta nie może robić badań (ważyć) poza OSKP.

ponieważ ? zgoda ,że badań nie można wykonywac poza stacją . ale jeśli ZK wykona firma się tym trudniąca i w dokumentach poda nowe masy to je zakwestionujesz ? a jeśli będzie kwit z legalizowanej wagi z firmy która handluje jakimś towarem "na wagę " ? przecież taka waga podlega okresowej urzędowej kalibracji tak samo jak analizator , pompka , dystrybutor paliw .
analogicznie powinieneś zaufać dokumentom na ABS , zwalniacz itp ( przy ADR ) .

Paprock 

Piwa: 205/110
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 13-01-2018, 21:32   

- Ponieważ przewalał się przez to forum pewien wyrok, w ktorym Temida dość mocno stękała o sposób zważenia Smarta (?) celem odchudzenia go na B1. Niestety ja gapa i u mnie szukajka nie działa. Pamiętałem kto linkował, lecz zapomniałem. :(

blakop 

Piwa: 298/68
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-01-2018, 21:50   

blakop napisał/a:
Indywidualnie trzeba do tego podchodzić.

Tam gdzie nowa masa własna wydaje się być rażąco naruszona, tam gdzie powoduje zmianę sytuacji prawnej właściciela itp. tam wymagał bym wszystkiego co tylko możliwe.
Ale nie można dać się zwariować przy "klasycznych" przeróbkach z tymi opiniami na ważenie.
Bywa że nie jestem szczery. Czasem zwyczajnie kłamię. Jestem próżny, pazerny, dbam tylko o swoje cztery litery. Bywam małostkowy, cyniczny i bezduszny - osądzam bez litości, bez serca i miłości. Miewam nieczyste intencje, łamię własne zasady... etc :)

Odpowiedz do tematu