IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Norbert Jezierski
19-12-2006, 15:41
HUMMER
Autor Wiadomość
Psuj 
moRderator

Piwa: 291/202
Wysłany: 09-04-2010, 13:33   

szym86 napisał/a:
Wersja cywilna to już nie to samo. Zrezygnowano z możliwości terenowych na rzecz komfortu.

:) o możliwościach terenowych też jest temat rzeka. Zaczynając od tego, że nie jest to auto terenowe, tylko wojskowe wielozadaniowe.
Jaka różnica?
Ano zasadnicza, dobrze się sprawdza w warunkach otwartych przestrzeni, a w typowym europejskim terenie, gęsto zalesionym lepiej sprawdzają się lekkie i przede wszystkim mniejsze pojazdy i byle gelenda (nie obrażając auta admina :) ) albo landek rozłoży hummera na łopatki.

Co nie zaprzecza temu, że jest to świetne auto i jestem jego wielbicielem :D
"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs
Postaw piwo autorowi tego posta

blakop 

Piwa: 285/68
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-04-2010, 20:46   

Dokładnie. Proszę zauważyć, że żadna armia na kontynencie nie korzysta z H. Rozmiary auta niestety kładą je na łopatki w starciu z Gelendą czy Defenderem (które to auta dominują w wojskach w Europie). Co innego pustynia w Iraku czy inny Afganistan...
A kwestia hamulców bezdyskusyjna. Ich przeniesienie to był strzał w dziesiątkę. Klasyczne ich umiejscowienie przy użytkowaniu w terenie błotnym to nie najlepszy pomysł... Tarczowe to jeszcze jeszcze - ale przy bębnach - tragedia - pół godziny zabawy w błocie i zestaw do wymiany...
Bywa że nie jestem szczery. Czasem zwyczajnie kłamię. Jestem próżny, pazerny, dbam tylko o swoje cztery litery. Bywam małostkowy, cyniczny i bezduszny - osądzam bez litości, bez serca i miłości. Miewam nieczyste intencje, łamię własne zasady... etc :)

abcs 

Piwa: 23/8
Wysłany: 10-04-2010, 20:13   

szym86 napisał/a:

-zmniejszały masę amortyzowaną ( pamiętaj że hmmwv miał ciężkie zwolnice). Ponadto nie było miejsca już.

Raczej zwiększały masę amortyzowaną (co nie jest najważniejsze) i zmniejszały masę nieamortyzowaną - co na pewno jest korzystne. A powiedzcie mi ile doskonałych pojazdów terenowych ma hamulce umieszczone w sposób tradycyjny i nie jest z tego powodu przekleństwem dla użytkownika? Ja dostrzegam pozytywy w przeniesieniu elementów hamujących wyżej od grząskiego terenu ale jeśli to rozwiązanie ma być wartością samą w sobie to już mam wątpliwości. Ten system ma jedną dość istotną wadę (pewnie o niej wiecie), a mianowicie ilość elementów skrajnie obciążanych podczas hamowania i związaną z tym konieczność przewymiarowania pewnych elementów co powoduje, że ten zysk masy nieamortyzowanej jest problematyczny.

danielg539 

Piwa: 126/81
Wysłany: 12-04-2010, 10:35   

abcs napisał/a:
[Ten system ma jedną dość istotną wadę (pewnie o niej wiecie), a mianowicie ilość elementów skrajnie obciążanych podczas hamowania i związaną z tym konieczność przewymiarowania pewnych elementów co powoduje, że ten zysk masy nieamortyzowanej jest problematyczny.

Dodatkowo należy zastanowić się czy europejskie przepisy homologacyjne zezwalaja na takie rozwiązania konstrukcyjne ::? .

Gee 

Piwa: 10/29
Wysłany: 07-05-2010, 20:35   

http://englishrussia.com/...lf-made-hummer/

rurek777 

Piwa: 21/20
Wysłany: 08-05-2010, 07:02   

i webasto ma :)

darkdog 
darkdog

Piwa: 93/74
Wysłany: 08-05-2010, 07:41   

:-D

Gee 

Piwa: 10/29
Wysłany: 31-07-2010, 16:26   

Z pierwowzoru pozostala chyba tylko nazwa...

http://www.poranny.pl/app...TOCKA/408007640

http://www.poranny.pl/app...Params=Itemnr=2
Znam trasę, wypadek miał miejsce zaraz po zjeżdzie z rondka, takze szybkośc w grę nie wchodzila...
Nawet moja wyobrażnia nie podejrzewała , ze to tylko takie autko...

Psuj 
moRderator

Piwa: 291/202
Wysłany: 02-08-2010, 11:55   

Gee napisał/a:
Z pierwowzoru pozostala chyba tylko nazwa...

Dokładnie. Po tym "prawdziwym" zostało by położone drzewo, a on by pojechał dalej ... :evil:
"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

Jacdiag 

Piwa: 191/83
Wysłany: 27-09-2010, 14:38   

nie taki hummer twardy ...

więcej http://www.wreckedexotics...70708_001.shtml
:D

Odpowiedz do tematu