IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]


Poprzedni temat «» Następny temat
Pojazdy MON i długoterminowe przechowywania.
Autor Wiadomość
lobodas 


Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: lubelskie
Wysłany: 22-01-2010, 07:24   

Andrzej65 napisał/a:
lobodas napisał/a:
Panowie rozkaz nie jest prawem jeśli diagnosta podbija badanie techniczne nie zgodnie z prawem to popełnia przestępstwo bo on jest tego świadomy ponieważ ma odpowiednie przygotowanie a przełożony wydając durne polecenie popełnia tylko wykroczenie bo nie jest bo nie jest tego świadomy. Dlatego powinniśmy ich ostrzec że namawiają do złamania prawa a to jak mi powiedział znajomy prokurator wojskowy jest już przestępstwem. Termin następnego BT minister MON tylko dla pojazdów specjalnych a pozostałych zgodnie art. 81 ustawy PoRD i tego należy się trzymać.

Pokaż mi w jakim dzienniku czy rozporządzeniu minister MON określił termin badania dla pojazdów specjalnych a będziesz wielki. BT wykonuje sie przed postawieniem na przechowywanie ale gdzie jest określony termin badania? tego nie widzę nigdzie, może okulary musze kupić?

Kolego patrz Dz.U. 2009.39.poz. 319, parag. 6 punkt 1 : Badania technicznie pojazdów specjalnych SZ RP i Policji przeprowadza się co rocznie.
_________________
lobodas
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Andrzej65 


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 218
Piwa: 12/5
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 22-01-2010, 22:07   

Ok nie zrozumieliśmy się, myślałem że w poprzednim Twoim poście chodzi Ci obadania przed postawieniem na przechowywanie, gdzie zgodnie z jakimś pisemkiem powinnismy wykonywać badania niezgodnie niezgodnie z prawem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
mmiodzio 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 1186
Piwa: 29/28
Skąd: Elbląg
Wysłany: 24-01-2010, 16:31   

Tak jest ,słuszna racja .Na jaki okres stawiają pojazdy, to nas nic nie powinno interesować to jest tylko i wyłącznie ich problem. My powinniśmy wykonywać badania zgodnie z >>>(Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.) ustawa - Prawo o ruchu drogowym – stan prawny na dzień 22-09-2009r. (v.3.3 WERSJA: 12-10-2009r.) , art. 81. i jeszcze z
Dz.U. 2009.39.poz. 319, parag. 6 punkt 1 .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
lobodas 


Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: lubelskie
Wysłany: 09-02-2010, 23:33   

Koledzy miałem rozmowę z kontrolującym na temat badania pojazdów przed postawieniem na długoterminowe przechowywanie i określił że termin następnego BT wyznaczamy normalni i wbijamy go do dowodu rejestracyjnego a w zaświadczeniu w uwagach powinniśmy wpisać na podstawie wyciągu z rozkazu że pojazd jest postawiony na długoterminowe przechowywanie do dnia podanego w/w rozkazie. Nie wiem co taki wpis pomoże użytkownikowi w doprowadzeniu pojazdu do SKP po upłynięciu okresu przechowywania, jak do tego ustosunkuje się ŻW, czy ubezpieczyciel pojazdów MON weźmie odpowiedzialność za taki przejazd na wypadek kolizji.
_________________
lobodas
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
mmiodzio 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 1186
Piwa: 29/28
Skąd: Elbląg
Wysłany: 10-02-2010, 18:33   

[quote="lobodas"]
Cytat:
Koledzy miałem rozmowę z kontrolującym na temat badania pojazdów przed postawieniem na długoterminowe przechowywanie


a kim był ten kontrolujący.??

Co do zaświadczenia z BT ,to ono nie upoważnia do poruszania się pojazdu po drogach
Tak w ogóle to nic nas nie obchodzi że oni stawiają pojazdy na długoterminowy okres.

[ Dodano: 10-02-2010, 18:37 ]
Dla mnie to mogą stawiać na 10 lat ,ale muszą być co rok na SKP i tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
lobodas 


Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: lubelskie
Wysłany: 10-02-2010, 19:52   

departament kontroli MON
_________________
lobodas
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
mmiodzio 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 1186
Piwa: 29/28
Skąd: Elbląg
Wysłany: 10-02-2010, 20:03   

[quote="lobodas"]
Cytat:
departament kontroli MON



Sorki kolego ,ale nic mi to nie mówi. Departament _-dobra ,ale z kąd :
Inspektorat Wsparcia z Bydgoszczy czy .......
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
lobodas 


Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: lubelskie
Wysłany: 11-02-2010, 10:56   

delegatura warszawska
_________________
lobodas
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
mmiodzio 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 1186
Piwa: 29/28
Skąd: Elbląg
Wysłany: 11-02-2010, 16:57   

lobodas napisał/a:
Cytat:
delegatura warszawska



Ok rozumiem.

A do tego tematu >>
Cytat:
a w zaświadczeniu w uwagach powinniśmy wpisać na podstawie wyciągu z rozkazu że pojazd jest postawiony na długoterminowe przechowywanie
jak się w rezultacie ustosunkowałeś ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
lobodas 


Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 23
Skąd: lubelskie
Wysłany: 12-02-2010, 09:31   

w uwagach to mogę wpisywać to co chce rewident czyli ze przebywa na konserwacji do dnia jaki jest podany w rozkazie ale najważniejsze że termin następnego badania wyznaczam zgodnie z ustawą.
_________________
lobodas
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
mmiodzio 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 1186
Piwa: 29/28
Skąd: Elbląg
Wysłany: 12-02-2010, 17:32   

[quote="lobodas"]
Cytat:
w uwagach to mogę wpisywać to co chce rewident czyli ze przebywa na konserwacji do dnia jaki jest podany w rozkazie ale najważniejsze że termin następnego badania wyznaczam zgodnie z ustawą.


Dobra wszystko jest Ok ,tylko po co wpisujesz w uwagach jak i tak pojazd jest na BT co rok. Dla mnie jest to wpis w ogóle niepotrzebny, no ale każdy robi jak chce lub jak im karzą . :x ::hey
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
     
Andrzej Rdzanek 


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 3
Skąd: Śrem
Wysłany: 09-10-2010, 08:46   Badania techniczne poj. Sił Zbrojnych

Szanowni Panowie! Dopuszczenie na rok i po sprawie. Przełożonym zależy na współczynniku gotowości bojowej. A pojazd bez ważnego dopuszczenia uważa się za niesprawny, co tę gotowość obniża. Za to odpowiadają dowódcy szczebla co najmniej oddziału przed każdą kontrolą po gotowości bojowej. Kładzie taki gotowość to kontrolujący wnioskują o zdjęcie go ze stanowiska. I dlatego tak się szarpią z diagnostami by ci postępowali niezgodnie z prawem. Nie ulegajcie żadnym presjom bo zwykle jest tak że wycierają się sianem tłumacząc że diagnosta zna przepisy i wie co robi. Oni przecież mają od tej roboty ludzi. Wreszcie niech ktoś w Armii pomyśli o przepisach podpartych logiką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
janmarek


Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 657
Piwa: 8/12
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 11-10-2010, 07:40   

Andrzej Rdzanek napisał/a:
Wreszcie niech ktoś w Armii pomyśli o przepisach podpartych logiką.

Armia i logika to sa dwie odzielne sprawy nie majace z sobą nic wspólnego :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group