IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]

Poprzedni temat «» Następny temat
Pojazdy MON i długoterminowe przechowywania.
Autor Wiadomość
lobodas 

Wysłany: 22-01-2010, 07:24   

Andrzej65 napisał/a:
lobodas napisał/a:
Panowie rozkaz nie jest prawem jeśli diagnosta podbija badanie techniczne nie zgodnie z prawem to popełnia przestępstwo bo on jest tego świadomy ponieważ ma odpowiednie przygotowanie a przełożony wydając durne polecenie popełnia tylko wykroczenie bo nie jest bo nie jest tego świadomy. Dlatego powinniśmy ich ostrzec że namawiają do złamania prawa a to jak mi powiedział znajomy prokurator wojskowy jest już przestępstwem. Termin następnego BT minister MON tylko dla pojazdów specjalnych a pozostałych zgodnie art. 81 ustawy PoRD i tego należy się trzymać.

Pokaż mi w jakim dzienniku czy rozporządzeniu minister MON określił termin badania dla pojazdów specjalnych a będziesz wielki. BT wykonuje sie przed postawieniem na przechowywanie ale gdzie jest określony termin badania? tego nie widzę nigdzie, może okulary musze kupić?

Kolego patrz Dz.U. 2009.39.poz. 319, parag. 6 punkt 1 : Badania technicznie pojazdów specjalnych SZ RP i Policji przeprowadza się co rocznie.

Andrzej65 

Piwa: 12/5
Wysłany: 22-01-2010, 22:07   

Ok nie zrozumieliśmy się, myślałem że w poprzednim Twoim poście chodzi Ci obadania przed postawieniem na przechowywanie, gdzie zgodnie z jakimś pisemkiem powinnismy wykonywać badania niezgodnie niezgodnie z prawem.
Postaw piwo autorowi tego posta

mmiodzio 

Piwa: 29/28
Wysłany: 24-01-2010, 16:31   

Tak jest ,słuszna racja .Na jaki okres stawiają pojazdy, to nas nic nie powinno interesować to jest tylko i wyłącznie ich problem. My powinniśmy wykonywać badania zgodnie z >>>(Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.) ustawa - Prawo o ruchu drogowym – stan prawny na dzień 22-09-2009r. (v.3.3 WERSJA: 12-10-2009r.) , art. 81. i jeszcze z
Dz.U. 2009.39.poz. 319, parag. 6 punkt 1 .

lobodas 

Wysłany: 09-02-2010, 23:33   

Koledzy miałem rozmowę z kontrolującym na temat badania pojazdów przed postawieniem na długoterminowe przechowywanie i określił że termin następnego BT wyznaczamy normalni i wbijamy go do dowodu rejestracyjnego a w zaświadczeniu w uwagach powinniśmy wpisać na podstawie wyciągu z rozkazu że pojazd jest postawiony na długoterminowe przechowywanie do dnia podanego w/w rozkazie. Nie wiem co taki wpis pomoże użytkownikowi w doprowadzeniu pojazdu do SKP po upłynięciu okresu przechowywania, jak do tego ustosunkuje się ŻW, czy ubezpieczyciel pojazdów MON weźmie odpowiedzialność za taki przejazd na wypadek kolizji.

mmiodzio 

Wysłany: 10-02-2010, 18:33   

[quote="lobodas"]
Cytat:
Koledzy miałem rozmowę z kontrolującym na temat badania pojazdów przed postawieniem na długoterminowe przechowywanie

a kim był ten kontrolujący.??

Co do zaświadczenia z BT ,to ono nie upoważnia do poruszania się pojazdu po drogach
Tak w ogóle to nic nas nie obchodzi że oni stawiają pojazdy na długoterminowy okres.

[ Dodano: 10-02-2010, 18:37 ]
Dla mnie to mogą stawiać na 10 lat ,ale muszą być co rok na SKP i tyle.

lobodas 

Wysłany: 10-02-2010, 19:52   

departament kontroli MON

mmiodzio 

Wysłany: 10-02-2010, 20:03   

[quote="lobodas"]
Cytat:
departament kontroli MON

Sorki kolego ,ale nic mi to nie mówi. Departament _-dobra ,ale z kąd :
Inspektorat Wsparcia z Bydgoszczy czy .......

lobodas 

Wysłany: 11-02-2010, 10:56   

delegatura warszawska

mmiodzio 

Wysłany: 11-02-2010, 16:57   

lobodas napisał/a:
Cytat:
delegatura warszawska

Ok rozumiem.

A do tego tematu >>
Cytat:
a w zaświadczeniu w uwagach powinniśmy wpisać na podstawie wyciągu z rozkazu że pojazd jest postawiony na długoterminowe przechowywanie
jak się w rezultacie ustosunkowałeś ??

lobodas 

Wysłany: 12-02-2010, 09:31   

w uwagach to mogę wpisywać to co chce rewident czyli ze przebywa na konserwacji do dnia jaki jest podany w rozkazie ale najważniejsze że termin następnego badania wyznaczam zgodnie z ustawą.

mmiodzio 

Wysłany: 12-02-2010, 17:32   

[quote="lobodas"]
Cytat:
w uwagach to mogę wpisywać to co chce rewident czyli ze przebywa na konserwacji do dnia jaki jest podany w rozkazie ale najważniejsze że termin następnego badania wyznaczam zgodnie z ustawą.

Dobra wszystko jest Ok ,tylko po co wpisujesz w uwagach jak i tak pojazd jest na BT co rok. Dla mnie jest to wpis w ogóle niepotrzebny, no ale każdy robi jak chce lub jak im karzą . :x ::hey

Andrzej Rdzanek 

Wysłany: 09-10-2010, 08:46   Badania techniczne poj. Sił Zbrojnych

Szanowni Panowie! Dopuszczenie na rok i po sprawie. Przełożonym zależy na współczynniku gotowości bojowej. A pojazd bez ważnego dopuszczenia uważa się za niesprawny, co tę gotowość obniża. Za to odpowiadają dowódcy szczebla co najmniej oddziału przed każdą kontrolą po gotowości bojowej. Kładzie taki gotowość to kontrolujący wnioskują o zdjęcie go ze stanowiska. I dlatego tak się szarpią z diagnostami by ci postępowali niezgodnie z prawem. Nie ulegajcie żadnym presjom bo zwykle jest tak że wycierają się sianem tłumacząc że diagnosta zna przepisy i wie co robi. Oni przecież mają od tej roboty ludzi. Wreszcie niech ktoś w Armii pomyśli o przepisach podpartych logiką.

janmarek

Piwa: 8/12
Wysłany: 11-10-2010, 07:40   

Andrzej Rdzanek napisał/a:
Wreszcie niech ktoś w Armii pomyśli o przepisach podpartych logiką.

Armia i logika to sa dwie odzielne sprawy nie majace z sobą nic wspólnego :evil:

Odpowiedz do tematu