IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

NORCOM - procedura naprawy certyfikatów - czyli kilka BARDZO WAŻNYCH informacji ... [LINK]

Poprzedni temat «» Następny temat
Tacho w wojsku
Autor Wiadomość
kowal 

Piwa: 90/40
Wysłany: 04-05-2007, 15:01   

Panowie ręce opadają i wszystkiego się odechciewa .Walka z wiatrakami jest bardzo trudna i ciężka i jeżeli chce się coś robic dobrze to inni mądrzejsi twierdzą ,że tak nie jest
Postaw piwo autorowi tego posta

Norbert Jezierski 
Site Admin

Piwa: 67/102
Wysłany: 04-05-2007, 17:04   

Łączymy się z Tobą w bólu ... :cry: :cry: :cry:
Świat łamie każdego i potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania. Ale takich, co nie chcą się złamać, świat zabija. Zabija w równej mierze najlepszych, najdelikatniejszych i najdzielniejszych. Jeżeli nie jesteś żadnym z nich, możesz być pewien, że zabije cię także, ale bez szczególnego pośpiechu. [Ernest Hemingway, Pożegnanie z bronią (1928)]

Nie pytaj się ludzi co można, a co nie, ale zadaj sobie pytanie czy warto.
Bowiem - można wszystko, ale nie wszystko warto... [NN]

kowal 

Wysłany: 04-05-2007, 17:23   

Ból to idzie przeżyć ,ale najgorsza jest ta obłuda ,zakłamanie i niewiedza ludzi którzy chcą być mądrzejsi ,bo są na wyższych stanowiskach ,ale czy tak jest nie do końca jestem tego pewny .I z wieloma problemami tak jest siłą wymuszać wykonywanie ich poleceń ,ale ja sądze,że nie tędy droga

Darek :-) 

Piwa: 24/7
Wysłany: 06-05-2007, 09:15   

Gdzie się kończy logika zaczyna się WOJSKO :evil:

A tak nawiasem mówiąc, Jacek zastosuj tz. strajk włoski, czyli wszystko co na papierze napisali w rozporządzeniach tak ma być w rzeczywistości. Jak nie ma to N, a jak zagraża bezpieczeństwu to zabierasz DR i finito. Zawsze można z nimi powalczyć zgodnie z prawem, a to że postawisz jakąś JW na kołkach to już ich problem.
Ostatnio miałem zajęcia z ŻW i za samą niezgodność w DR możesz zabrać i wysłać do odpowiednich władz, niech oni się martwią.

Mocą prawa można zmienić dużo, więcej jednak mocą rozumu.
Stefan Pacek

kowal 

Wysłany: 06-05-2007, 13:39   

Przeczytaj jakim punktem ten Pan się podpiera -jest tak nieświadom tego ,co pisze ,ze rozporządzenie uległo zmianom i przecież w 2004 punkt 16 został uchylony i na dzień dzisiejszy nie ma go przecież - no ale niektórzy wyzsi rangą panowie są madrzejszy .
A ja opieram się na ustawie o miarach i narazie twierdze ,że postępuje dobrze .To co piszesz
o wykonywaniu swoich obowiązków to ja to czynie i dlatego niektórzy panowie chcą mnie ugryść za solidną prace -tylko widzisz nie mają o tym pojęcia -przecież sam wiele lat się z tym męczyłeś -dla nich najlepiej by było aby zamknąć oczy i przybijać pieczątkę jak leci
przecież oni wtedy oszukują górę jaki mają sprawny sprzęt a sam wiesz ,że to wszystko stare i niesprawne -tylko zastanawia mnie dlaczego śmierć człowieka jeszcze nic ich nie nauczyła ,bo mnie bardzo wiele i zmieniło jeszcze bardziej moje podejście do bezpieczeństwa

Wysłany: 06-05-2007, 13:51   

Jacek najlepiej zacznij z nimi od:

1.
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 16 grudnia 2003 r.

w sprawie szczegółowego sposobu oraz trybu nadawania i umieszczania w pojazdach cech identyfikacyjnych

(Dz. U. z dnia 30 grudnia 2003 r.)
§ 2. Cechy identyfikacyjne umieszcza się na nadwoziu, podwoziu, ramie, silniku oraz tabliczkach znamionowych zastępczych.

2.
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 16 grudnia 2003 r.

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

(Dz. U. z dnia 30 grudnia 2003 r.)
ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr 1

WYKAZ CZYNNOŚCI KONTROLNYCH ORAZ METODY l KRYTERIA OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU PODCZAS PRZEPROWADZANIA BADANIA TECHNICZNEGO
1. IDENTYFIKACJA I DODATKOWE WYPOSAŻENIE
1.1. Identyfikacja pojazdu
Oględziny organoleptyczne: porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań.
1. Brak zgodności zapisów numeru identyfikacyjnego (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia-ramy) i silnika, numeru rejestracyjnego ze stanem faktycznym.
2. Brak numeru identyfikacyjnego (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia-ramy) lub numer nieczytelny.
3. Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.
4. Brak tabliczki znamionowej (zastępczej) albo nieczytelna lub niezgodna ze stanem faktycznym.

Jacek gwarantuję Ci, że na podstawie tych przepisów (które zresztą znasz) jesteś w stanie skosić 75% pojazdów w armii ::D i nikt Ci nie podskoczy. Zabierasz DR i do SSCzS z opisem niezgodności.

Stefan Pacek

kowal 

Wysłany: 06-05-2007, 14:09   

to jest pierwsza czynność i na porządku dziennym -ot tego zaczynam rozmowę

Wysłany: 06-05-2007, 14:25   

Czyli trafiony zatopiony ::D

Stefan Pacek

adam1501

Piwa: 218/48
Wysłany: 06-05-2007, 21:35   

Na resortowych liczy się ranga i stanowisko a na prywatnych właściciel i kasa. Wszystko kosztem czyjejś d...., kiedy się to skończy i "unormalni"?

Wysłany: 07-05-2007, 09:39   

adam1501 napisał/a:
Na resortowych liczy się ranga i stanowisko a na prywatnych właściciel i kasa. Wszystko kosztem czyjejś d...., kiedy się to skończy i "unormalni"?

Bardzo dobrze powiedziane :ok

Stefan Pacek

kowal 

Wysłany: 07-05-2007, 16:15   

Powiem wam panowie ,ale żeby nie zapeszyć ruszyłem niebo i ziemie i chyba udało mi się przekonać wyzszych przełożonych o odpowiedzialności prawnej jaką oni ponoszą za błędy swoich ludzi .Już dzisiaj poszły komendy na autobus -na środę jest umówiony w pks elbląg na przegląd . Dzieki piśmie kolegi Bohdang ,przekonałem ich o paragrafach i powołałem się na ustawę o miarach .Czekam jeszcze bo ma przyjść fax z wyższej instytucji nakazujący wykonywać prawną kontrolę metrologiczną . Znowu coś wywalczyłem i powiem szczerze ,że znowu forum mi w tym pomogło

mirek1

Wysłany: 03-06-2007, 23:10   

D :lol: dziś dołączyłem, i czytam o wielu interesujących mnie sprawach.Wiele poruszanych tematów jest jak czubek góry lodowej. Sprawa tacho, odgazowania cystern, 5 lat badań dla poj. koserw, itp. Są to sprawy kierowane (wymuszane bezskutecznie na diagnostach) przez wyższych przełożonych w oficjalnych pismach do SKP. Które jako "perełki" głupoty zbieram i czekam już parę lat aż zjawi się ktoś normalny i odważy sie zajać krytyczne stanowisko wobec swoich przełożonych .Pozdrawiam

ketiw38 
OSDS

Piwa: 119/53
Wysłany: 04-06-2007, 21:20   

Tachograf musi posiadać aktualną legalizację bo tak nakazuje ustawa "Prawo o miarach" - Dz.U. z 2004r. - nr 243, poz. 2441 - tekst jednolity. Z treści zapisów tej ustawy, dotyczących m. in. urządzeń takich jak tachograf wynika iż zabronione jest stosowanie ich bez aktualnej legalizacji. (Oczywiście skróciłem znacznie to co tam jest napisane).
Niestety legalizacja świadczy o sprawności.
Jest to ta sama co z gaśnicą. Gaśnica powinna być sprawna wg ustawy - a czy to oznacza że powinna być legalizowana ?? wg mnie owszem powinna być legalizowana bo to świadczy, że ktoś sprawdził (kto się zna) że nadaje się do użytkowania (tym bardziej że na gaśnicy jest okres gwarantowanego użytkowania).
Pozdrawiam

kowal 

Wysłany: 02-07-2007, 17:37   

Dzięki uprzejmości kolegi zamieszczam informację dla kolegów z branży

[ Dodano: 02-07-2007, 18:39 ]
Dzieki koledze Całko - zapomniałem napisać

Wysłany: 02-07-2007, 21:36   

Dziękuję bardzo kolegom, przydatna informacja.

Odpowiedz do tematu