IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
tarpan honker krzyżaki napędowe przedniej osi
Autor Wiadomość
jarolud 

Piwa: 3/10
Wysłany: 12-05-2007, 12:41   tarpan honker krzyżaki napędowe przedniej osi

Przyznam że z kolegami z sąsiednich JW SKP mamy zgryz kiedy kwalifikować te nieszczęsne krzyżaki do wymiany. Mam swoją metodę. Koledzy swoją. NIedawny byłem po odbiór nowych 2 sztuk w fabryce i rozmawiałem o wszelkich bolączkach tych aut z głównym inżynierem konstruktorem . I o pierścieniach tylnych półosi i o diagnozowaniu przednich napędów.... Jak Panowie Koledzy z JW SKP to diagnozują?
Jarek
Postaw piwo autorowi tego posta

kowal 

Piwa: 90/39
Wysłany: 13-05-2007, 21:13   Tarpan -bolączka armi

Włąśnie na targach porozmawiałem z panem z firmy Intral i oni twierdzą ,że jest to super sprzęt i oni nie przyznają się do poprzednich wersji tych starszych .Ale poświećiłem trochę czasu na rozmowę i nie zmienie zdania ,że dla wojska wciska się hałę i kit .
Co do sprawdzania stanu technicznego i podzespołów o których wspominasz ,to mało się zdarza ,aby nie było żadnej usterki w układzie jezdym ,kierowniczym itd

jarolud 

Wysłany: 15-06-2007, 17:46   Re: Tarpan -bolączka armi

fiedorowicz napisał/a:
Włąśnie na targach porozmawiałem z panem z firmy Intral i oni twierdzą ,że jest to super sprzęt i oni nie przyznają się do poprzednich wersji tych starszych .Ale poświećiłem trochę czasu na rozmowę i nie zmienie zdania ,że dla wojska wciska się hałę i kit .
Co do sprawdzania stanu technicznego i podzespołów o których wspominasz ,to mało się zdarza ,aby nie było żadnej usterki w układzie jezdym ,kierowniczym itd

U nas wypożycza się tarpany i honkery dla chłopaków co szkolą sie na misje i wracają te rolnicze autka w stanie opłakanym a jakośćpodzespołów ... ech nie wiem czy bardziej rzepa czy bardziej glina. UAZ solidniejszy był

Darek :-) 
Darek :-)

Piwa: 24/7
Wysłany: 15-06-2007, 18:26   

Honker czyli zemsta Honekera, następca Tarpana. Jak zwał tak zwał ale ten samochód nie nadaje się na wyposażenie WP, a tym bardziej na jakąkolwiek misję czy wojnę. UAZ, GAZ pomimo, że rosyjskiej produkcji ale były bardzo dobre. Proste i niezawodne. I moim zdaniem w wojsku powinny być takie samochody.

Mocą prawa można zmienić dużo, więcej jednak mocą rozumu.
Stefan Pacek

kowal 

Wysłany: 15-06-2007, 19:15   

Może UAz i Gaz były lepsze ,ale silnik benzynowy na dzisiejsze czasy . Jest firma w poznaniu
która składa uaz z silnikiem andorii ,ten sam co w tarpanie ,ale nie wiem czy wojsko tym się interesuje

Tomek D 

Piwa: 31/58
Wysłany: 15-06-2007, 19:44   

Widziałem takie na targach w Poznaniu kilka lat temu.

kowal 

Wysłany: 15-06-2007, 19:59   

Ja właśnie w tym roku ,ale nie widziałem zainteresowania tymi produktami

Michu 

Wysłany: 15-06-2007, 22:21   

Nasza Policja tez ma takie niezawodne pojazdy bojowe które zwą sie ARO i tam wlasnie tez sa silniki Andoria, porostu cuda na kiju technologia z przed 30 lat. Z tego co sie orientuje to sa na licencji made in Romania.

Andrzej65 

Piwa: 11/3
Wysłany: 16-06-2007, 22:24   

Michu napisał/a:
Nasza Policja tez ma takie niezawodne pojazdy bojowe które zwą sie ARO i tam wlasnie tez sa silniki Andoria, porostu cuda na kiju technologia z przed 30 lat. Z tego co sie orientuje to sa na licencji made in Romania.

ARO jako najbardziej pochodzi z Rumuni ale silnik z Andorii to tego co ja wiem to jest nasz i nie jest taki zły tylko nie sprawdza sie w kazdym samochodzie. Wystarczy o niego naprawdę dobrze dbać i nie powinno być większych kłopotów.

Wojciech Jania 

Piwa: 5/3
Wysłany: 16-06-2007, 22:31   

Andoria 4C90 oraz 4CT90 (turbo) to wyłącznie polska konstrukcja - tylko już przestarzała. Ale w czasach, kiedy został zaprojektowany i powstały pierwsze prototypy (o ile pamiętam, to początki lat 80) była to naprawdę dobra konstrukcja

prezes100 

Wysłany: 18-06-2007, 19:01   

Ja mam taki w agregacie prądotwórczym (4C90) i spisuje się znakomicie, faktem jest że dużo nie musi pracować.

jarolud 

Wysłany: 19-06-2007, 16:48   tarpan a uaz

fiedorowicz napisał/a:
Ja właśnie w tym roku ,ale nie widziałem zainteresowania tymi produktami

Myślę że musza być silniki któe odpalają w każdych warunkach. Benzyna czy diesel co to dla armii za różnica. A są jeszcze silniki w tarpanach Iveco ze świecą płomieniową. Toto odpalić to lepiej przemieszczać sie na piechotę . Co mi z auta co nie zapali jak do mnie strzelają? Pytam się ... A te Andorii silniki są bardzo udane i tolerują biodisla. A co do benzyny czy nie można jeżdzić na , sorry Panowie i Panie, ALKOHOLU? Przykład Brazylia Szwecja... I "PA problem" jak to we Francji mówią.
Ostatnio zmieniony przez Psuj 20-06-2007, 10:13, w całości zmieniany 1 raz  

kowal 

Wysłany: 13-04-2010, 16:24   

Nowy pojazd fabryki honkera

Ambasador Tunezji Bechir Chebaane podczas piątkowej wizyty w Lublinie odwiedził fabrykę honkera. Nie ukrywał, że liczy na współpracę z producentem tych samochodów - spółką DZT Tymińscy. To byłaby ogromna szansa dla fabryki, która straciła ostatnio najważniejszego klienta - polskie Ministerstwo Obrony Narodowej.

- W naszym kraju istnieje dużo zakładów, które produkują podzespoły do takich aut. Widzę w tej dziedzinie duże możliwości współpracy z lubelską fabryką i o taką współpracę będę zabiegał w Tunezji - podkreślał wczoraj Béchir Chebaane.
DZT od dawna próbuje znaleźć partnera w krajach arabskich. - Mamy w tych rejonach swojego przedstawiciela. Szukamy kraju, gdzie moglibyśmy uruchomić montownię samochodów - przyznaje Zbigniew Tymiński, prezes DZT.
W przyszłym tygodniu do fabryki przy ul. Mełgiewskiej ma przyjechać z rewizytą producent amerykańskiego cywilnego hummera. Rozmowy, które trwają już kilka miesięcy, mogą przynieść niemałe korzyści lubelskiej spółce w postaci stworzenia wspólnej, nowej konstrukcji auta terenowego, wymiany doświadczeń albo współpracy w zakresie pozyskiwania nowych rynków zbytu.
Jak udało nam się ustalić, DZT chce wejść na rynek z zupełnie nowym produktem. Będzie to następca produkowanych tu już wcześniej aut dostawczych. Jak teraz będzie wyglądało nowe auto? Tego dowiemy się w maju, na oficjalnej prezentacji.
- Na razie nie chcemy zdradzać wszystkich szczegółów, łącznie z nazwą nowego samochodu. Niech pozostanie to tajemnicą do maja - uciął Kazimierz Rogala, dyrektor handlowy DZT.
Jeszcze w tym roku spółka chce także ruszyć ze sprzedażą cywilnych honkerów. Trwają już prace nad uzyskaniem homologacji, która umożliwi sprzedaż pojazdów innym użytkownikom niż wojskowi. Auto wymaga pewnych zmian, głównie w celu zapewnienia normy emisji spalin Euro 4.

www.motofakty.pl

Odpowiedz do tematu