IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Psuj
28-08-2008, 12:21
Ford Transit ciężarowo-uniwersalny??? stary dowód 9 os.
Autor Wiadomość
ford 

Postawił 9 piw(a)
Wysłany: 28-08-2008, 07:51   Ford Transit ciężarowo-uniwersalny??? stary dowód 9 os.

Witam mam zamiar dzisiaj kupić takiego forda jednak nie rozumiem wpisu w starym (miękim) dowodzie " liczba miejsc 9" i 700 kg ładowności. Czy po zarejestrowaniu przypadkiem w nowym dowodzie nie zostanie wpis tylko i wyłącznie "ciężarowy" i co wówczas z opłatami OC czy pozostaną jak przy osobówkach, bo przecież 9 miejsc, czy już mi będą liczyć jak za ciężarowy czyli kilkukrotnie więcej. W dowodzie w rubryce DMC przyczepy ma wpisane XXXXX, ale hak jest wbity w dowód, w sumie ma nowe badania i czy nie będę musiał robić dodatkowych badań,żeby to ustalić (model chyba 100l silnik 2,5d 1991r jaką przyczepę kempingową będę mógł ciągać do jakiej MW). Gdzie mam szukać nr. nadwozia?
Proszę o w miarę szybką i konkretną odpowiedź, podpowiedź, radę.
Ps.Jeżeli temat umieszczony w niewłaściwej kategorii proszę adminów o jego przeniesienie, sprawa w sumie dosyć pilna i nie zdążyłem przejrzeć dokładnie forum. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za ewentualny odzew.
Postaw piwo autorowi tego posta

Tomek D 

Piwa: 32/60
Wysłany: 28-08-2008, 08:33   

Na pewno pozostanie zapis ciężarowy, numeru szukaj z prawej strony jak otworzysz drzwi pod siedzeniem będzie widać tabliczkę znamionową a obok będzie numer.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ford
blakop 

Piwa: 302/69
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-08-2008, 12:17   

Co do masy przyczepy - jeśli nie jej w dowodzie, a masz rzeczywiście HAk to błąd... Powinna być określona, ale podejście SKP i WK do tych kwestii bywa różne... Całkiem możliwe, że wyślą Cię w WK do SKP na ustalenie tej masy, bardzo jednak możliwe, że to oleją i wydadzą DR bez tego wpisu... Ale możesz się wtedy liczyć z kłopotami przy kontroli jak będzie upierdliwy policjant...
Bywa że nie jestem szczery. Czasem zwyczajnie kłamię. Jestem próżny, pazerny, dbam tylko o swoje cztery litery. Bywam małostkowy, cyniczny i bezduszny - osądzam bez litości, bez serca i miłości. Miewam nieczyste intencje, łamię własne zasady... etc :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ford
ford 

Postawił 9 piw(a)
Wysłany: 28-08-2008, 13:37   

a ile powinien mieć wpisane może ktoś z was się orientuje. Ew. ile kosztule na SKP te dodatkowe badanie z ustaleniem DMC przyczepy?

ketiw38 
OSDS

Piwa: 119/53
Wysłany: 28-08-2008, 15:28   

Ręki sobie nie dam uciąć ale:
przyczepa bez hamulca - 750 kg
Przyczepa z hamulcem - 2000 kg
Badanie pozycja cennika 7.1 - 35 zł :evil:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ford
Jacdiag 

Piwa: 193/83
Wysłany: 28-08-2008, 16:45   

ustalenie danych
Badanie pozycja cennika 6,9 = 60 zł

7,1 w przypadku zamontowania haka

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ford
blakop 

Piwa: 302/69
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-08-2008, 21:57   

Informacja powinna być na tabliczce znamionowej. To dość popularny model samochodu i ma wiele wariantów i wersji w których te dane mogą się nieznacznie różnić. Raczej nie ustalałbym ich w tym przypadku z kapelusza.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ford
iras 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 28-08-2008, 22:19   

Nie ma co się stresować -brykaj na SKP i na własne życzenie wykonaj USTALENIE DANYCH poz. 7.10,-60PLN a diagnosta określi ci brakujące parametry pojazdu i unikniesz kilkukrotnego stania w kolejce w WK. W samochodzie osobowym raczej nie powinno się określać ładowności pojazdu więc jeśli jest to "osobówka" to nie widzę problemu aby pozostała "osobówką"Numer VIN -prawy stopień. :cool: :cool: :cool: Powodzonka :D :D :D :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ford
Psuj 
moRderator

Piwa: 297/202
Wysłany: 29-08-2008, 09:04   

iras napisał/a:
i na własne życzenie wykonaj USTALENIE DANYCH

Niestety to badanie jest tylko na skierowanie... czy to w formie pisemnej czy dopisku w czasówce "ustalenie danych" - wtedy skierowanie albo ksero PCetki do segregatora na wypadek kontroli np. US na zasadność pobierania opłat z cennika urzedowego
"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ford
wiesław 
Wiesław

Piwa: 2/2
Wysłany: 29-08-2008, 11:59   

DMC przyczepy można ustalic z tabliczki znamionowej ,w drugim rzędzie cyfr [nie vin] będzie podana masa przyczepy z hamulcem np. DMC -2800 KG
4800 KG
1 - 900 KG
2 - 1200 KG
od 4800 odejmiesz 2800 to daje 2000 kg czyli przyczepa o takich parametrach może być podczepiona ,ale moze być tak ze w drugim rzędzie będzie pusto ,to niestety nic nie mozna holować i hak trzeba zdjąć.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ford
ford 

Postawił 9 piw(a)
Wysłany: 29-08-2008, 19:32   

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i rady (każdemu browarek)z których jak będzie potrzeba na pewno skorzystam.
Czy oprócz stopnia i tabliczki gdzieś jeszcze są,mają być nr.Vin,bo wcześniej mialem mondziaka to tam aż się roiło od numerków.Pozdrawiam

luk 

Piwa: 12/16
Wysłany: 29-08-2008, 19:41   

NIgdzie w fordzie juz ich nie ma. Sa tam gdzie podali koledzy. :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
ford
Odpowiedz do tematu