IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

CEPiK 2.0 i system STACJA.SQL/NORCOM - czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi ... [LINK]

NORCOM - procedury przyłączenia SKP do CEPiK-u 2.0 - czyli kilka ważnych informacji na ten temat ... [LINK]

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Psuj
18-10-2008, 21:18
Sprzedaż motoroweru sprowadzonego
Autor Wiadomość
KwiatekSM

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 18-10-2008, 20:50   Sprzedaż motoroweru sprowadzonego

Witam. Jeśli nie wiedziałem gdzie umieścic ten temat więc piszę tutaj.
Otóż sprawa wygląda tak:
Kupuję motorower sprowadzony z Francji tylko, że dokumenty potrzebne do rejestracji będą wyrobione w późniejszm czasie na Mnie. I teraz mam pytanie jak wygląda sprawa ze sprzedażą tego motoroweru ponieważ chcę sprzedac ten motorower. Czy muszę spisywac jakąś umowę z kupującym ? Jakies opłaty muszę zrobic ? Jeśli ktoś wie jak to wszystko trzeba zrobi niech piszę.
Poprostu mam motorower i dokumentacją do rejestracji ale nie chce rejestrowac tylko poprostu sprzedac odrazu.
Postaw piwo autorowi tego posta

blakop 

Piwa: 302/69
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-10-2008, 22:50   

No to sprzedaj... W Polsce dla transakcji kupna-sprzedaży w przypadku pojazdów obowiązuje forma pisemna, a więc tak - musisz spisać umowę kupna sprzedaży (no i przekazać nabywcy wszystkie dokumenty dotyczące tegoż motoroweru.

Choć biorąc pod uwagę treść tych zdań:
KwiatekSM napisał/a:
dokumenty potrzebne do rejestracji będą wyrobione w późniejszm czasie na Mnie

KwiatekSM napisał/a:
mam motorower i dokumentacją do rejestracji ale nie chce rejestrowac tylko poprostu sprzedac

to nie bardzo wiem o co Ci chodzi :)
Bywa że nie jestem szczery. Czasem zwyczajnie kłamię. Jestem próżny, pazerny, dbam tylko o swoje cztery litery. Bywam małostkowy, cyniczny i bezduszny - osądzam bez litości, bez serca i miłości. Miewam nieczyste intencje, łamię własne zasady... etc :)

KwiatekSM

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 19-10-2008, 07:26   

Chodzi o to że dokumentację do tego motoroweru będę miał i wszystkie dokumenty będą wyrobione na Mnie. To teraz w jaki sposób mam to sprzedac jak wszystkie francuskie dokumenty będą na Mnie ? Przecież kupujący musi zarejestrowac na siebie a w dokumentach są moje dane (czyli że ja go sprowadziłem). Umowa po polsku> Jakies opłaty muszę zrobic ?

blakop 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-10-2008, 12:25   

No a jak to sobie wyobrażasz? No logiczne, że sprzedajesz pojazd z dokumentami wystawionymi na siebie. Poza tym jakie "wszystkie" dokumenty masz na myśli? W przypadku Francji będzie to co najwyżej Francuski dowód wywozowy (być może istotnie wystawiony na Twoje nazwisko) i umowa kupna (lub rachunek) na Ciebie. I te dokumenty przekazujesz następnemu nabywcy w Polsce spisując z nim kolejna umowę. I to on musi zapłacić podatek od tejże umowy. Na Tobie przy sprowadzeniu motoroweru z Francji nie ciążą żadne opłaty.
Bywa że nie jestem szczery. Czasem zwyczajnie kłamię. Jestem próżny, pazerny, dbam tylko o swoje cztery litery. Bywam małostkowy, cyniczny i bezduszny - osądzam bez litości, bez serca i miłości. Miewam nieczyste intencje, łamię własne zasady... etc :)

Dabek 

Piwa: 12/4
Wysłany: 19-10-2008, 14:38   

VAT-25 z Urzędu Skarbowego, jako sprowadzający pojazd.

KwiatekSM

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 19-10-2008, 17:13   

Wszystkie doukmenty czyli karta Gris (to ten dowód wywozowy) i faktura zakupu z komisu. Tyle dokumentów będę miał. Ta dokumentacja będzie wystawiona na Mnie.
Czyli tak:
Pierw opłacam Vat 25 (tam tylko trzeba wziąść ten dowód wywozu ? )
a gdy mam już kupca to
Spisuje polską umowę z kupującym i przekazuje mu te dwa dokumenty tak ?

blakop 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-10-2008, 19:58   

Druk VAT25 obowiązuje jedynie dla pojazdów wymienionych w załączniku nr 1 do ustawy o VAT. A tam nie ma mowy o motorowerach. Bo rower z silnikiem pomocniczym, wobec braku definicji takiego rodzaju pojazdu zarówno w PoRD jak i w tejże ustawie o VAT to z pewnością nie to samo co motorower.

Jacdiag 

Piwa: 193/83
Wysłany: 20-10-2008, 07:35   

KwiatekSM napisał/a:
dokumenty potrzebne do rejestracji będą wyrobione w późniejszm czasie
to uważaj na daty - żeby się nie okazało że wcześniej sprzedałeś niż kupiłeś :shock:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
KwiatekSM
KwiatekSM

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 20-10-2008, 08:30   

To teraz już nie wiem jak to jest.
Dokumenty będę miał wystawione na Mnie. Motorower chce sprzedac odrazu nie rejestrując go. Jak mam to zrobic, żeby wszysto było prawidłowo ?

ula 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 20-10-2008, 09:16   

kompletem do rejestracji dla tego gościa jest: Twoja umowa zakupu, dowód rejestracyjny + tlumaczenia, Vat 25 ( opłacony na Ciebie, niektóre WK żądają niektóre nie) oraz umowa między Wami ( On od tej umowy opłaca sobie 2% podatku, no chyba że cena tego motoroweru nie przekracza 1000zl) no i oczywiście pierwsze badanie techniczne. Myślę że chyba wszytko już jasne.

KwiatekSM

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 20-10-2008, 11:34   

Czyli mam opłacic tą fakutrę zakupu i zrobic tłumaczenia ? Potem tylko spisac Polską umowę z kupującym ? W taki sposób moge sprzedac ?

blakop 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-10-2008, 11:44   

TAK

Ale nie "opłacaj" na ślepo swojej faktury w US (druk VAT25) - masz zbędne 160 zł to podam Ci nr konta :) Jak się kupujący odezwie, że coś takiego potrzebuje to wtedy dopiero ewentualnie... Chociaż ja bym w życiu nie zapłacił :) No i nie przekombinuj z datami jak Ci kolega jacdiag napisał.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
KwiatekSM
KwiatekSM

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 20-10-2008, 12:01   

Dzięki wszystkim

[ Dodano: 11-12-2008, 20:49 ]
Witam ponownie.Sprawa prawie taka same nadal. Posiadam takie dokumenty do motoroweru:
polska faktura vat zakupionego moto
zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej
świadectwo sprzedaży pojazdu
certificat de cession d'un vehicule (przetłumaczone)

czyli motorower sprowadzony z Francji. Chce teraz sprzedac, tylko w jaki sposób ? Zwykła umowa kupna-sprzedaży po PL wystarczy + te dokumenty co mam ?

Odpowiedz do tematu