IT.NORCOM [FORUM] Strona Główna IT.NORCOM [FORUM]
Wszystko o ... Badaniach Technicznych i Rejestracji Pojazdów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Psuj
21-10-2008, 15:52
Przeglądy samochodów Sił Zbrojnych - Wojsko
Autor Wiadomość
MarekjSKP 

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 21-10-2008, 12:25   Przeglądy samochodów Sił Zbrojnych - Wojsko

Mam pytanie do szanownych kolegów ,
Jak będą postepować , czy postępują w stosunku do robienia przeglądów do Wojska.
Mowa o sam. cieżarowych , specjalnych , lawetach(poczołgówkach) , .... i całej plejadzie.
....
w czym problem?!
Oto stoimy przed "reformą" w WP, która likwiduje część Stacji Wojskowych i każe robić żołnierzom przeglądy w cywilnych stacjach.
Czy robicie już takie przeglądy , jakimi wytycznymi się kierujecie , etc
Postaw piwo autorowi tego posta

ketiw38 
OSDS

Piwa: 117/51
Wysłany: 21-10-2008, 12:35   

Robią i to bez problemu - ja osobiście też - a wytyczne to inna sprawa - jak będziesz miał sprecyzowany problem to napisz. Jedyne o co kłótnia jest cały czas to legalizacja tacho oraz ogranicznika prędkości, reszta jak w przypadku pojazdów cywilnych.
Powinieneś się cieszyć bo to (czasami) dobry klient.
POWODZENIA

MarekjSKP 

Postawił 3 piw(a)
Wysłany: 21-10-2008, 12:48   

Wiesz , z takich pierwszych spostrzezeń , to nasuwa mi sie wątpliwość np.
1.co do faktu istnienia bądź nie tablic rejestracyjnych. Z nowszymi nie ma problemu , ale starszymi (z lat 80/90) to juz tak.
2. kolejna rzecz ,to stosowane do tych pojazdów wymogi dodatkowego oznakowania i wyposażenia-przykład - lampy ,szperacze!
---
Pozdrawiam

ketiw38 
OSDS

Piwa: 117/51
Wysłany: 21-10-2008, 13:40   

Ano są różne - malowane na burtach - dowdy rejestracyjne z zielonymi wkładkami, a szperacze zazwyczaj są na specjalnych to się nie przejmuj
Powodzenia w pracy :)

kowal 

Piwa: 90/39
Wysłany: 21-10-2008, 20:15   

Panowie jako pracownik stacji MON wypowiem sie troche na ten temat -wojsko stacji nie likwiduje tylko ukończyły sie 5 letnie uprawnienia na wykonywanie badań i teraz gdy zmienił się organ nadzorujący jak zwykle przy wojskowym bałaganie czekamy na nowe rozporządzenie o badaniach pojazdów sił zbrojnych -jak obiecują przełożeni to może na początku przyszłego roku sprawa się rozwiąże i stacje które działały po wystąpieniu o dopuszczenie będzie działać dalej .Co warunków technicznych to należy zapoznać sie z rozp.MON które właśnie regulują co pojazd specjalny musi mieć a czego nie i jest wiele takich spraw które stacje cywilne omijają a jednak są ważne .Następna sprawa to po wykonaniu badania wiele stacji wystawia zaświadczenie nie wbijając potwierdzenia w dowodzie -co zgodnie z par.12 dz.u 227 poz 2250 nie jest zgodne ,a na dodatek właściciel pojazdu porusza sie na tym zaświadczeniu po drogach publicznych bo nikt go nie poinformował ze zgodnie z art.71 ustawy prawo o ruch drogowym zaświadczenie nie upoważnia do poruszania sie w ruchu drogowym -a tak niestety jest .A co do solidności wykonywanych badań -panowie nie podam stacji która dopuściła pojazd do ruchu na poligonie była taka potrzeba -a pojazd po 2 tygodniach przyjeżdza do mnie na obsługe i zatrzymuje mu dowód bo strach na niego patrzęć a usterek tyle ze kartki brak i nikt mi nie powie że tak nagle zrobiło sie tyle usterek - ja to rozumiem u was liczy sie kasa u mnie nie .

Jeżeli macie jakieś problemy walcie i pytajcie -paru kolegom pomogłem i postaram sie wam - jeżeli wy nie pozwolicie na to aby wiele wojskowego złomu jeżdziło po polskich drogach -niestety taka jest prawda -mało jest sprzętu nowego -wiekszość to średnia 30 lat wyeksploatowane a niestety podejście ludzi w wojsku jest prostackie jak wiele razy to słysze -nie wązne czy sprawny ja mam kwit z badania .Mógłbym opisać wiele przypadków nieprawidłowości ale po co ,życie pokaże swoje .

Acio 

Wysłany: 08-02-2010, 21:33   

5 letnie uprawnienia na wykonywanie badań, to jest ciekawe, ja tam jeżeli chodzi o ciężarowe to zawsze daję na rok, kolega pracuje dłużej i nigdy nie dawał na więcej, czy to było podparte dziennikiem ustaw, czy tylko pismem od pana pułkownika ??

Jacdiag 

Piwa: 189/83

Wysłany: 08-02-2010, 21:45   

Acio, podstawówka i nauka czytania
5 letnie uprawnienia na wykonywanie badań
to nie to samo co następne OBT za 5 lat
::hey

Acio 

Wysłany: 09-02-2010, 09:39   

Jacdiag napisał/a:
Acio, podstawówka i nauka czytania
5 letnie uprawnienia na wykonywanie badań
to nie to samo co następne OBT za 5 lat
::hey

to wychodzi na to, że nie umiem czytać, a podstawówkę omijałem z daleka.

jarecki7611 

Wysłany: 25-01-2011, 19:26   tatra815 + przyczepa 2oś.

witam byłem dziś na przeglądzie tatrą 815 z przyczepą 2oś antenową i jest problem bo diagnosta powiedział że trzeba pilot do tego składu przyczepa ma szer 2,95 oczywiście obydwa pojazdy są specyjalne czy ktoś wie na 100% że potrzeba pilota na przejazd takiego zestawu ja przyjechałem oczywiście bez pilota pozdrawiam jarecki i dziękuje z góry. może macie jakiś aktualny akt prawny na przejazdy takich pojazdów chodzi mi również o stację radiolokacyjne na sam. tatra 815.

Jacdiag 

Wysłany: 25-01-2011, 19:53   

jarecki7611 napisał/a:
czy ktoś wie na 100% że potrzeba pilota

pilot raczej też, a na 100% wymagane jest zezwolenie (w cywilu) na przejazd pojazdu ponadnormatywnego
diagnosta powinien interesować się stanem technicznym pojazdów
a od kontroli ruchu drogowego są inne organy

jarek1 

Piwa: 6/20
Wysłany: 25-01-2011, 20:18   

DOKŁADNIE TAK JAK KOLEGA PISZE ,,JACDIAG'' badanie ci powinien przeprowadzić a jeśli chodzi o pilota i pozwolenie na przejazd tez powinino byc ,a jeśli chodzi o badanie powinien ci przeprowadzic ,diagnosta nic nie ma do pozwolenia na przejazd .POZDRAWIAM

jarecki7611 

Wysłany: 26-01-2011, 06:37   re

dziękuje koledze za odpowiedz powiem tyle że my tak jeżdzimy od 5lat ,jechałem raz stacją r-lok tatra815 byłem kontrolowany przez żw. i nie było problemu nie pytali mnie o pilota ani o pozwolenie wiec nie jestem pewny do końca szukam przepisu na to właśnie jesli ktoś ma to proszę o pomoc pozdrawiam jarecki

danielg539 

Piwa: 118/80
Wysłany: 26-01-2011, 08:44   

jarecki7611 napisał/a:
przyczepa ma szer 2,95

Bez odstępstwa z MI to raczej nie będzie wyniku "P" z BT.

Jacdiag 

Wysłany: 26-01-2011, 09:07   

danielg539 napisał/a:
Bez odstępstwa z MI

a po co :?: :?:

Dz. U 2005. nr 116 poz. 974
ROZPORZĄDZENIE MON
w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej

§ 3. 1. Szerokość pojazdu specjalnego i pojazdu używanego do celów specjalnych nie może przekraczać 4,00 m; szerokość ta nie obejmuje lusterek zewnętrznych, świateł umieszczonych na bokach pojazdu oraz elementów elastycznych wykonanych z gumy lub tworzyw.

2. Pojazd specjalny i pojazd używany do celów specjalnych o szerokości przekraczającej 2,6 m powinien być wyposażony w światła obrysowe.

:D

danielg539 

Piwa: 118/80
Wysłany: 26-01-2011, 09:29   

Jacdiag napisał/a:
a po co

Zpostujarecki7611, nie wynikał, że to pojazd wojskowy, fakt, że po tytule tematu można było sie tego domyśleć.

Odpowiedz do tematu