Skocz do zawartości

Kuchnia polowa


szef

Rekomendowane odpowiedzi

Klient kupił z woja kuchnie polową ! Pojazd ciągnie za samochodem. Czy taki pojazd podlega badanią technicznym ? Nie posiada numeru fabrycznego ani żadnych cech identyfikacyjnych ? Co byście z tym zrobili ? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś przyczepa . jedno osiowa lub dwuosiowa zabudowana sprzetem specjalistycznym jakim jest kuchnia - czyli specjalna i tak to trzeba traktować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale może to sprzęt wolnobieżny ! Teoretycznie jest tam nalepka 5km/h !Tak z boku . Opony fabryczne (stare), ale z indeksem prędkości 40 km/h, oświetlenie jest,zaczep standartowy, producent nieznany, ! Ja nie jestem przekonany do żadnej opcjii ! Myśle, że procedura z rzeczoznawcą ! Oni też muszą żyć ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wojsku kuchnie

polowe, sprzęt ciągniony altyleryjski nie podlega rejestracji .

Dziennik Ustaw Nr 84 z 16.05.2005 r.

 

poz. 723

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

 

z dnia 29 marca 2005 r. w sprawie rejestracji pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako diagnosta stacji MON podaje ,żę kuchnia jako pojazd w wojsku nie podlega

badaniu, nie ma numery rejestracyjnego. Jednak spotkałem ,że klijent chciał abym

przeprowadził mu sprawdzenie amortyzator na testerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd który nie posiada nadanych numerów identyfikacyjnych przez producenta nie może być zarejestrowany, chyba że Wydział Kom. na podstawie jakiejś wyłączności nada numery ramy bądź nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej gotuje zupe na poligonie , ale jak zrobi zbyt gesta grochowe i nie ma sil mieszac to znowu jedzie do FIEDOROWICZA na stacje i prosi o zbadanie amorow. .... i zupa sama sie wymiesza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie odkupię tę kuchnie. Właściciel pozbędzie się problemu, a ja słuchając radia myślę tak sobie, że może się przydać. Druga Światowa też zaczęła się od przepychanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i was wszystkich zaskocze ! Oglądałem dowód rejestracyjny, została zarejestrowana jako "przyczepa lekka". Czasami zastanawiam się po co się męczyć jak w fabryce pieczatek i tak wszystko robią jak klient chce ... :( A o epitetach i skardze do szefa już nie wspomne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to chyba normalne że przyczepa do 750kg(nawet z "woja") zarejestrowana będzie" bez terminowo"

tak naprawdę to okręgówka powinna to zrobić i o.k

 

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przeczytałem Wasze posty Koledzy(co prawda sprzed 2 lat) i nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości. Na mocy jakich przepisów pojazd ten zwolniony jest z obowiązku rejestracji? Rozumiem sytuację kiedy pojazd ten jest własnością wojskową, ale w cywilu to inna bajka. Liczę na odgrzanie tematu. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości

 

Na mocy jakich przepisów pojazd ten zwolniony jest z obowiązku rejestracji?

 

Pojazd który nie posiada nadanych numerów identyfikacyjnych przez producenta nie może być zarejestrowany

 

nie jest zwolniony, tylko nie może być zarejestrowany - subtelna różnica, zostaje tylko wolnobiezka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czarujmy się - takie przyczepy są rejestrowane i to nagminnie - wystarczy przejechać się dowolną droga, aby natrafić na popularne ostatnio punkty wydawania grochówek bazujące na takich właśnie kuchniach z demobilu.

Bez znaczenia pozostaje dla mnie fakt, iż nie podlegają rejestracji w warunkach wojskowych. Nie ma to nic wspólnego z procedurami związanymi z dopuszczeniem jej do ruchu w "normalnych" warunkach cywilnych. Niby dlaczego nie może ona poruszać sie po drogach jeśli spełni wymagania art 66? A jeśli spełni, to dlaczego nie miałaby być zarejestrowana?

Również kwestionowana tu klasyfikacja (przyczepa lekka) jest przecież jedyną prawidłową jaką można tu zastosować, co znajduje potwierdzenie w katalogu źródłowym ITS (no chyba, że to istotnie jakiś spory model kuchni powyżej 750 DMC - wtedy będzie specjalna).

Myślę, że jedyną przeszkodą może być posiadanie nadanego przez producenta nr ident. Nie wiem czy rzeczywiście wszystkie one nie mają numerów nadawanych przez producenta. Jeśli rzeczywiście by tak było to jest to istotna przeszkoda na drodze do dopuszczenia jej do ruchu - przynajmniej w legalny sposób, bo w praktyce konstrukcja art.66a umożliwia legalizację takich przyczepek, jeśli tylko znajdzie się przychylny rzeczoznawca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje tylko wolnobiezka...

niekoniecznie

można "rozebrać" na czynniki pierwsze, na podstawie starej ramy wyspawać nową, zamontować kociołki i reszte, zgłosić się do WK po skierowanie na nabicie nru

i wtedy mamy:

marka SAM

rodzaj 10 przyczepa lekka

podrodzaj 02 specjalna

przeznaczenie 599 inny - kuchnia polowa :piwo:viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj napisał/a:

zostaje tylko wolnobiezka...

 

niekoniecznie

można "rozebrać" na czynniki pierwsze, na podstawie starej ramy wyspawać nową, zamontować kociołki i reszte, zgłosić się do WK po skierowanie na nabicie nru

i wtedy mamy:

marka SAM

rodzaj 10 przyczepa lekka

podrodzaj 02 specjalna

przeznaczenie 599 inny - kuchnia polowa :piwo

A mówili, że się nie da... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - no jasne, ale po co tyle kombinować... Rzeczoznawca wystawia glejt, że nr owszem był, ale został zniszczony podczas np. naprawy powypadkowej i też sie nowy nr da - bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca wystawia glejt, że nr owszem był,

jeżeli jest ryzykantem => potwierdzenie nieprawdy => wczasy na koszt podatnika :)

a wykonanie ramy samodzielnie całkiem legalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - no proszę - a w innych tematach piszecie, że rzeczoznawca to sie pod wszystkim podpisze za co mu się zapłaci... Sam już nie wiem... ;) ;) ;)

 

Po co robić drugą identyczna ramę? Skoro pierwsza nie będzie miała żadnych cech identyfikacyjnych to udowodnijcie mi że już ona nie została przez mnie wykonana w sposób opisany przez Jacdiag - prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i odgrzanie tematu, bo jednak jest ciekawy. Kuchnia polowa o której napisałem, stoi w pobliżu mojej SKP (Bar Przydrożny"\) i codziennie podwozi grochówę ciągnięta przez leciwego Poloneza. "Stołują" się tam często Panowie Policjanci i nie widzą tematu braku tablic rejsstracyjnych. Na dodatek mój doświadczony Kolega Diagnosta twierdzi, że taka przyczepa ..........nie podlega rejestracji. Właśnie stąd mój niepokój duchowy. Po dyskusji na forum mam szerszy pogląd na ten temat. Dziękuję Hejjjj. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.