Skocz do zawartości

CEPiK idzie do przodu ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    14

  • markes30

    10

  • berecik

    7

  • prezes100

    7

CEPiK za dwa lata

 

 

 

Nad systemem CEPiK wisi fatum – komentuje “Gazeta Wyborcza” i udawania: W 1997 r. Sejm postanowił, że powstanie do 1999 r. Potem padały kolejne terminy. Trzy lata temu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisało umowę z wybraną w przetargu firmą Softbank, która za opłaty od kierowców miała zbudować CEPiK do końca 2005 r. Termin okazał się nierealny. MSWiA nie zbudowało na czas bunkra do przechowywania kopii danych z systemu oraz sieci łączności, pozwalającej na bieżąco odczytywać i aktualizować dane. Przed rokiem MSWiA uzgodniło z Softbankiem przedłużenie budowy CEPiK do końca września 2006 r. Ale znowu nie wyszło. Teraz nowy termin to koniec 2008 r. - dowiedzieliśmy się w biurze prasowym resortu spraw wewnętrznych i administracji. MSWiA postanowiło, że nie będzie budować nowej sieci łączności dla CEPiK, lecz wykorzysta do tego rozbudowaną sieć łączy policji. Do niej zaś podłączy się wydziały komunikacyjne w starostwach, gdzie rejestruje się auta. Pecha ma też bunkier na dane z CEPiK. Kamień węgielny pod budowę ułożył przed rokiem ówczesny szef MSWiA Ryszard Kalisz. Budynek miał powstać do końca 2006 r. Teraz MSWiA informuje, że dopiero szykuje się do wyboru firmy, która zbuduje bunkier. :D

Są nawet poślizgi z tworzeniem ewidencji samochodów służb specjalnych, rejestrowanych w osobnym trybie. Dopiero za rok zacznie gromadzić dane.

 

:shock::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier..ole :evil:, ciekawe co oni robia z pieniedzmi pobieranymi przez nas i WK !!

Zreszta jak zobaczylem i posluchalem goscia na ostatnim szkoleniu w Poznaniu, ktory jest zatrudniony przy tworzenia systemu CEPIK, to odrazu zaczalem watpic ze to ruszy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchozol ja też jak zobaczyłem i wysłuchałem tego gości z CEPiK-u na szkoleniu w Poznaniu, to stwierdziłem że przy każdym badaniu (oczywiście prawie każdym) każdy obywatel wyrzuca 2 zł w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a z pieniedzy przelewanych z kazdej SKP i WK co miesiac powstaje calkiem ladna sumka :evil: , a Panowie pewnie niezle pensje biora co miesiac i maja wszystko w nosie :evil: .

Najsmieszniejsze bylo w Poznaniu to, ze bylo widac po gosciu nie umial nic konkretnego powiedziec jeszcze o tym systemie :lol: tylko ladowal jakimis chorymi dla normalnego czlowieka zwrotami ;) ze jak sie go sluchalo to flaki sie przewracaly :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsmieszniejsze bylo w Poznaniu to, ze bylo widac po gosciu nie umial nic konkretnego powiedziec jeszcze o tym systemie :lol: tylko ladowal jakimis chorymi dla normalnego czlowieka zwrotami ;) ze jak sie go sluchalo to flaki sie przewracaly

Bo było jechać z nami po seminarium do Sierakowa na impreze tam przy flaszce gadał do rzeczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odrazu zaczalem watpic ze to ruszy

 

Wnioskuję, żeby pozostałe i przyszłe fundusze przekazać Norbertowi, jak nic do końca 2008 wysmarował by nam ładny cepik :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, żeby pozostałe i przyszłe fundusze przekazać Norbertowi

Nawet nie wiesz, jak wszyscy mieliby dobrze ... :mrgreen:

W skali kraju to rocznie ponad 60 mln zł .... :P

 

Rozmarzyłem się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje podzielić sprawiedliwie pomiędzy sprawdzonych w swawoli i hulance uczestników spotkania sierakowskiego

A czemu nie wśród uczestników spotkania w Jasieniu? :x A najlepiej wśród tych co byli na obydwu spotkaniach 8):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsmieszniejsze bylo w Poznaniu to, ze bylo widac po gosciu nie umial nic konkretnego powiedziec jeszcze o tym systemie :lol: tylko ladowal jakimis chorymi dla normalnego czlowieka zwrotami ;) ze jak sie go sluchalo to flaki sie przewracaly

Bo było jechać z nami po seminarium do Sierakowa na impreze tam przy flaszce gadał do rzeczy :mrgreen:

:mrgreen::piwo:mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Czy ktoś może mi wyjaśnić co pan Podsekretarz miał na myśli:

- uruchomienie mechanizmu niezaprzeczalności i rozliczalności danych w kanale zasilanie centralnej ewidencji pojazdów - planowany termin 20 kwietnia 2007 r.,

 

Że z posła ktoś próbuje robić "wała" to w tym kraju norma (niektórzy nawet sami z siebie robią) - ale na co to pismo odpowiada ?????

 

Nowomowa jak w Gazecie Wyborczej - a gdzie sedno ????

 

Sedno brzmi: Od 3 lat trwonimy pieniądze społeczeństwa i nie bardzo wiemy na co, planujemy trwonić jeszcze przez dwa lata (taki skromny plan bo jak się da to jeszcze dłużej) ale bez gwarancji, że zadziała.

 

Dla porównania: Duży bank internetowy w Polsce to klika milionów kont i kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset operacji na jednym koncie.

Cepik - to max 15 mln zarejestrowanych samochodów razy 2 operacje rocznie (przegląd i OC). Do tego ze 20 mln kierowców i praktycznie zerowy ruch na koncie.

 

 

Norbert a może Ty byś został "budowniczym taniego Państwa" ?

 

Wszyscy użytkownicy Norcomu wysyłają dane z rejestru w jedno miejsce pod pretekstem backup'u, i wszyscy mają do nich dostęp :)

W efekcie 50% zadań Cepik zostałoby zrealizowane - a roboty byłoby chyba na cały tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wyjaśnić co pan Podsekretarz miał na myśli:
- uruchomienie mechanizmu niezaprzeczalności i rozliczalności danych w kanale zasilanie centralnej ewidencji pojazdów - planowany termin 20 kwietnia 2007 r.,

Że z posła ktoś próbuje robić "wała" to w tym kraju norma (niektórzy nawet sami z siebie robią) - ale na co to pismo odpowiada ?????

Po pierwsze ni posła a Panią Poseł (nawet jak na swój wiek nie brzydką), a po drugie jak widac nie znającą się na temacie. Dlatego nie wiedziała o co pyta, widzę na stronach sejmu że więcej pytań nie miała w tej sprawie, dlatego nawet nie zobaczyła ze ją robią w wała :-).

 

Dla porównania: Duży bank internetowy w Polsce to klika milionów kont i kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset operacji na jednym koncie. Cepik - to max 15 mln zarejestrowanych samochodów razy 2 operacje rocznie (przegląd i OC). Do tego ze 20 mln kierowców i praktycznie zerowy ruch na koncie.

Tak różowo to nie jest, podmiotów zasilających jest trochę i pytających też, do tego dochodzi sprzedaż pojazdów, przemeldowania, współwłasność firm leasingowych. Jest także ewidencja praw jazdy, każdy wie jak była wymiana na ostatnią chwilę praw jazdy i jaki był burdel, a tu niestety na cepik nie da się tego zwalić. Na konto w banku wpływają pieniądze i wypływają, operacji dużo, ale powtarzalne, z pojazdami i dokumentami tak nie ma. Dane w cepiku są "zastrzeżone", w banku chronione ustawą o ochronie danych osobowych, jak by banki miały stosować klauzulę "zastrzeżone", to jednego dnia znikły by wszystkie bankowe usługi internetowe. O ile o włamaniach do banków internetowych słyszy się co pewien czas, to nic nie wiadomo o włamaniu do cepiku, banki oczywiście mówią że to wina niefrasobliwych klientów ale to nie zmienia faktu ze włamania na konta bankowe maja miejsca.

Podsumowując- Poseł nie wiedziała o co pyta i czy odpowiedź jaką dostała jest prawdziwa i odpowiednia, a odpowiedź pana ministra :-), dawno się tak nie uśmiałem, jak koledze to wysłałem to razem mieliśmy ubaw przez godzinę. pozdrawiam, mnie to śmieszy, a was to wkur...a, bo to niestety :cry:, politycy się bawią waszym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.