Skocz do zawartości

jaka cena za badanie


krzycho_opole

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja następująca:

kontrola drogowa --> brak aktualnych BT--> pokwitowanie na 7 dni??? (tez niezrozumiałe ale mniejsza o to)

 

jaka cena za badanie jak przyjedzie na stacje (powiedzmy że osobowy do 3,5t)

 

::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no i mamy zgrzyt

 

pierwsza część odpowiedzi napewno dobra

 

a gdybym powiedział, że 98zł plus 20zł i złotóweczka jak przyjdzie po sztempel?

czyli

119zł

 

i sedno tkwi w tej malutkiej "4" na końcu

 

 

co myślą starsi towarzysze>?

::hey

1.thumb.jpg.153dd7c681c9e06ed15c8b41e8aef202.jpg

2.thumb.jpg.0c1dd0095664ae576c93bb17563bebbd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak miałbyś na pokwitowaniu np.brak aktualnych BT,i dodatkowo niesprawne podświetlenie tabl.rejestracyjnej,lub inną usterkę?Zdarzyło mi się już parokrotnie takie pokwitowanie,a i oczywiście jak to u nas,szkół jest kilka na kasowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli usterka wchodzi w zakres bt nie ma tematu

 

moje pytania dotyczą tego co w zapisie cennikowym ( właśnie ta śmieszna "4") ponieważ brak BT to "warunki techniczne" czyli pod 4.1

 

,a nie tego jak robimy wszyscy od lat sam kasuje tylko 98 plus 1 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak miałbyś na pokwitowaniu np.brak aktualnych BT,i dodatkowo niesprawne podświetlenie tabl.rejestracyjnej,lub inną usterkę?Zdarzyło mi się już parokrotnie takie pokwitowanie,a i oczywiście jak to u nas,szkół jest kilka na kasowanie :)

 

Jeśli jest wymieniona inna usterka niż brak OBT to dodatkowo 20 za taka usterkę. Trudno jednak za taka usterkę uznać wpis o braku OBT, bo w koncu przeprowadzając OBT właśnie stwierdzamy jej usunięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega mówi powyżej

 

nurtuje mnie tylko ten zapis w legendzie "4" cennika

 

dotyczący pkt 4.1

 

"Opłata (czyt. 20zł ) obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym"

 

teraz tylko czy "brak ważnych badań technicznych" to usterka techniczna pojazdu czy warunki techniczne

 

 

czy pojazd bez badań technicznych to "uzasadnione przypuszczenie" dla policji że zagraża???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokwitowanie na 7 dni??? (tez niezrozumiałe ale mniejsza o to)

 

Prawidłowo, doczytaj art. 132 ust.2 to zrozumiesz. Jeśli chodzi o pobranie opłaty 4.1 (20 PLN) zobacz jakich badań dotyczy pkt.4 cennika. Mała podpowiedź - czy policjant skierował pojazd na dodatkowe badanie techniczne :?: , bo jeśli nie to brak podstaw do pobrania opłaty z pkt.4 cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie,czy Krzychu nie ma racji...Pobieranie tych 20 zl dodatkowo do badania ,to wcale nie jest takie głupie.A nawet,wydaje mi się logiczne i prawidłowe z cennikiem badań.Jest jeden określony warunek techniczny(brak badań) i powinniśmy brać te 20 zł dodatkowo.Pewnie klient pomyślałby dwa razy ,czy warto jeździć bez przeglądu,bo teraz wiedziałby ,że zapłaci więcej za badanie okresowe...Tylko teraz powinniśmy przyjąć taki sposób pobierania opłaty jako regułę.Pozdrawiam Krzycha,kolega spostrzegawczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam w rozporządzeniu jest napisane, że jeśli liczba usterek (a co za tym idzie- sumaryczna cena liczona jako 20zł za każdą usterkę) przekroczy w sumie 98zł, to robimy normalne badanie za 98zł (zakładając, że jest to pojazd do 3,5t).

Za raz poszukam wykładni prawnej to załączę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...już mam...

 

Objaśnienia (pod cennikiem opłat za BT):

1) W przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie

rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w

lp. 7.1 tabeli.

2) Pozostałe badania jak dla autobusu.

3) W przypadku gdy opłata za badanie techniczne pojazdu powstała z połączenia opłat określonych w lp. 4.1 i

5.1 tabeli byłaby większa od opłaty określonej w lp. 1 tabeli, pobiera się opłatę określoną w lp. 1 tabeli.

4) Opłata obowiązuje równieŜ przy okresowym badaniu technicznym.

5) Opłatę mogą stosować tylko stacje kontroli pojazdów wyposaŜone w przyrząd do pomiarów i oceny

prawidłowości rozmieszczenia punktów bazowych nadwozia samonośnego pojazdów samochodowych do 3,5 t

d.m.c., związanych z zespołami i układami bezpieczeństwa jazdy.

 

 

Wydaje mi się, że jest to w miarę jasno napisane i powinniśmy to interpretować na korzyść ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega mówi powyżej

 

nurtuje mnie tylko ten zapis w legendzie "4" cennika

 

dotyczący pkt 4.1

 

"Opłata (czyt. 20zł ) obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym"

 

 

Koledzy Ci wszystko wyjaśnili. Jaśniej się nie da:

policjant zatrzymuje dr za brak badań - 98 i okresowe

policjant zatrzymuje dr za brak badań i usterkę - 98 + 20 i okresowe + dodatkowe

 

I to czy sprawdzasz tą usterkę w zakresie okresowego nie ma nic do rzecz, bo ma być dodatkowe i już. Ta usterka w zakresie okresowego może być UD, ale na dodatkowym i tak ma być usunięta, poza tym "opłata obowiązuje również przy badaniu okresowym"...

 

I nie kieruj tu się logika tylko tym co napisano w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie tych 20 zl dodatkowo do badania ,to wcale nie jest takie głupie.A nawet,wydaje mi się logiczne i prawidłowe

Tak, ale tylko w przypadku skierowanego za warunki techniczne, pojazdu który ma nieważne OBT. Niestety tego przypadku to nie dotyczy, po prostu się zakręciliście ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzycho-opole napisał

jeśli usterka wchodzi w zakres bt nie ma tematu
właśnie wtedy temat jest
I to czy sprawdzasz tą usterkę w zakresie okresowego nie ma nic do rzecz, bo ma być dodatkowe i już. Ta usterka w zakresie okresowego może być UD, ale na dodatkowym i tak ma być usunięta, poza tym "opłata obowiązuje również przy badaniu okresowym"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu przeprowadzając OBT właśnie stwierdzamy jej usunięcie :)
Oczywiście Marku masz rację, na SKP stwierdzamy usunięcie usterek (lub nie) pojazdów skierowanych przez OKRD, dotyczy to również sytuacji gdy pojazd zostaje skierowany za brak aktualnych BT. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotyczy to również sytuacji gdy pojazd zostaje skierowany za brak aktualnych BT. ;)

Nie ma skierowania za brak OBT, jest tylko pokwitowanie za DR zatrzymany za brak OBT ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to napisano, ale powtórze:

Opłata za usterkę 1 usterkę 20 zł i nie więcej jak za okresowe pojazdu (np w pojezdzie osobowym 10 usterek x20 zł należy pobrać 98 zł)

Jeżeli na zaświadczeniu z policji wypisaną usterkę (1 szt) i klient chce badanie okresowe to wtedy 20 zł + cena okresowego

Podobnie postępujemy gdy na zaświadczeniu jest wypisana usterka (1 szt) i brak badania okresowego - pobieramy 20 zł + cena okresowego

Jeżeli jest zaświadczenie za brak badania okresowego i tylko za to - pobieramy cenę za okresowe.

Mam nadzieję, że jasno napisałem (powtórzyłem niektóre wpisy). :ok

 

Pozwolicie, że pominę interpretację niektórych WK, że na pokwitowanie z policji nie wolno okresowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko pokwitowanie za DR zatrzymany za brak OBT ,,,
masz rację Janusz, a podstawą do zatrzymania DR był fakt braku aktualnego badania technicznego. :piwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie,czy Krzychu nie ma racji...Pobieranie tych 20 zl dodatkowo do badania ,to wcale nie jest takie głupie.A nawet,wydaje mi się logiczne i prawidłowe z cennikiem badań.Jest jeden określony warunek techniczny(brak badań) i powinniśmy brać te 20 zł dodatkowo.Pewnie klient pomyślałby dwa razy ,czy warto jeździć bez przeglądu,bo teraz wiedziałby ,że zapłaci więcej za badanie okresowe...Tylko teraz powinniśmy przyjąć taki sposób pobierania opłaty jako regułę.Pozdrawiam Krzycha,kolega spostrzegawczy :)

 

dzięki za pozdrowienia:

 

jeden załapał o co mnie biega: cennik rozdziela jakoby cenę badania okresowego na dwa aspekty:

1. minęły badania ale klient przyjechał z dowodem i wtedy 98zł plus 1zł (nie ma tematu)

2. minęły badania i dowód zabrano i czy wtedy 98zł plus 20zł ???

 

"czy zachodzi podejrzenie" - tak jak to we cenniku stoi no bo jak zachodzi...

 

wciąż ta maleńka "4" w legendzie 4.1 ::hey::hey:cool:

::claus::claus::claus::claus::claus

 

[ Dodano: 12-12-2014, 15:01 ]

...już mam...

 

Objaśnienia (pod cennikiem opłat za BT):

1) W przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie

rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w

lp. 7.1 tabeli.

2) Pozostałe badania jak dla autobusu.

3) W przypadku gdy opłata za badanie techniczne pojazdu powstała z połączenia opłat określonych w lp. 4.1 i

5.1 tabeli byłaby większa od opłaty określonej w lp. 1 tabeli, pobiera się opłatę określoną w lp. 1 tabeli.

4) Opłata obowiązuje równieŜ przy okresowym badaniu technicznym.

5) Opłatę mogą stosować tylko stacje kontroli pojazdów wyposaŜone w przyrząd do pomiarów i oceny

prawidłowości rozmieszczenia punktów bazowych nadwozia samonośnego pojazdów samochodowych do 3,5 t

d.m.c., związanych z zespołami i układami bezpieczeństwa jazdy.

 

 

Wydaje mi się, że jest to w miarę jasno napisane i powinniśmy to interpretować na korzyść ludzi.

 

prawie mnie przekonałeś ale malutka "3" w legendzie dotyczy cennika jeśli kieruje starosta, a nie policja - ależ ja się przypierd... ::claus

1.thumb.jpg.3e035cf1af319e84e85e53e36e4326d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.