Skocz do zawartości

jaka cena za badanie


krzycho_opole

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za pozdrowienia:

 

jeden załapał o co mnie biega: cennik rozdziela jakoby cenę badania okresowego na dwa aspekty:

1. minęły badania ale klient przyjechał z dowodem i wtedy 98zł plus 1zł (nie ma tematu)

2. minęły badania i dowód zabrano i czy wtedy 98zł plus 20zł ???

Nie załapał niestety;

Otóż, Art. 132 PRD pozwala zatrzymać DR za brak ważnych BT, ale nie daje możliwości skierowania na OBT, bo gdyby tak było mielibyśmy to badanie w wykazie badań 996,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż, Art. 132 PRD pozwala zatrzymać DR za brak ważnych BT, ale nie daje możliwości skierowania na OBT, bo gdyby tak było mielibyśmy to badanie w wykazie badań 996,,,

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka, zatem jest różnica pomiędzy zatrzymaniem dowodu za brak OBT przez policję

a takim samym zatrzymaniem za usterki - jedno i drugie skutkuje ----> wizyta w SKP

 

bo żeby dowód odzyskać zaświadczenie od kominiarza nie wystarczy

 

wg Waszego rozumowania czego dotyczy opis pkt 4.1 w uwagach pkt4?

 

że należny to wykonać z okresowym

 

bezsensem jest pisać w pokwitowaniu usterki i jednocześnie że brak obt przez policję

(bo na obt trzeba sprawdzić wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg Waszego rozumowania czego dotyczy opis pkt 4.1 w uwagach pkt4?

Może nie mam racji ale według mojego rozumowania to,kolejny argument ,żeby znowelizować rozporządzenie ("Tabela opłat"). Kiedy ono weszło w życie? Który mamy rok? Ile razy się zmieniło rozporządzenie dotyczące badań technicznych od tamtej pory?

A teraz konkretniej -według mnie

czego dotyczy opis pkt 4.1

 

w dz.u.nr 155 znalazłem taki zapis

 

"Badanie techniczne polegające na ponownym

sprawdzeniu zespołów i układów pojazdu, w których

stwierdzono usterki, przeprowadza się w zakresie ich

usunięcia wyłącznie w stacji kontroli pojazdów, w której

te usterki stwierdzono, w okresie nie dłuższym niż

14 dni od dnia poprzedniego badania technicznego.

W innej stacji kontroli pojazdów albo po upływie tego

terminu przeprowadza się badanie okresowe i dodatkowe,

jeżeli są one wymagane.

 

Teraz (w 996)ten zapis wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg Waszego rozumowania czego dotyczy opis pkt 4.1 w uwagach pkt4?

 

Badania DODATKOWEGO, czujesz różnicę. Czy masz w pokwitowaniu skierowanie na BADANIE DODATKOWE :?: , to dlaczego pobierasz za nie opłatę. Mało tego, wg Twojej "interpretacji" w polu "RODZAJ BADANIA" powino być "OKRESOWE+DODATKOWE" więc wytłumacz mi jak to się ma do zapisów w Pokwitowaniu wystawionym za brak OBT.

 

Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.
- Pozwolę sobie spróbować choć wątpię czy poradzę.

 

1. Po pierwsze: Może tak na kieszeni klienta poćwiczyć jak z niej wyjąć więcej o dwie dychy. :x

2. Po drugie: Brak badań to brak badań i żadna to usterka techniczna, ani warunek techniczny, ani uzasadnione przypuszczenie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, tudzież naruszenie wymagań ochrony środowiska.

3. Po trzecie: "Pokwitowanie na 7 dni" więc kłania się warunek wynikający wprost z artykułu 132 ustęp 2, który w ostatnim zdaniu mówi:

"Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6".

Czyli pozostaje mowa o literce "b) zagraża porządkowi ruchu".

4. Po czwarte: Można to sobie ładnie wyobrazić gdyby był zakaz łączenia badań, czyli okresowe pod osobnym numerem w rejestrze (plus stosowna opłata),

a dodatkowe pod innym numerem w rejestrze (plus stosowna oplata).

5. Po piąte: Prawda, że łatwe. ;)

6. Po szóste: Przymierzają się powoli i w mojej okolicy do rozdzielania badań. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg Waszego rozumowania czego dotyczy opis pkt 4.1 w uwagach pkt4?

 

Badania DODATKOWEGO, czujesz różnicę. Czy masz w pokwitowaniu skierowanie na BADANIE DODATKOWE :?: , to dlaczego pobierasz za nie opłatę. Mało tego, wg Twojej "interpretacji" w polu "RODZAJ BADANIA" powino być "OKRESOWE+DODATKOWE" więc wytłumacz mi jak to się ma do zapisów w Pokwitowaniu wystawionym za brak OBT.

 

Bardziej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.

 

witam, ponownie ::D

łopatologicznie nie łopatologicznie

dlaczego rozpocząłem taki wątek? sam pobieram 98zł i złotówkę jak wróci zresztą jak robić inaczej jak miejscowa "konkurencja" robi dokładnie tak samo jednak trafiło mi w ręce pismo "nakazowe" jednego z wojewódzkich WK z "innym podejściem" do tego tematu

 

co do badania obt z dowodem lub bez niego i tylko na pokwitowaniu za zatrzymany DR.

Podczas OBT sami wiecie że mając tylko pokwitowanie (zdarza się że klient przywiezie nam dodatkowo Karte pojazdu :D ) lecz mając tylko pokwitowanie co możemy sprawdzić??!

 

-datę 1 rejestracji

- nr VIN (często spitolony przez pana policjanta)

 

wykonujemy OBT dajemy zaświadczenie że spełnia i "pacjent" wraca po stempel

 

daje dowodzik a tam np. masa własna 0 kg, i inne pierdoły

a daliśmy że spełnia art 66.

 

 

[ Dodano: 14-12-2014, 09:21 ]

2. Po drugie: Brak badań to brak badań i żadna to usterka techniczna, ani warunek techniczny, ani uzasadnione przypuszczenie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, tudzież naruszenie wymagań ochrony środowiska.

. :?

 

czy "ani uzasadnione przypuszczenie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego"

 

to bym polemizował koledzy

bo widząc brak aktualnych OBT cóż jeszcze bym musiał zobaczyć żeby "przypuszczać"

że zagraża?? koła przykręcone jedną szpilką do piasty?

 

potem dochodzi do paradoksów: podczas wypadku biegły sprawdza "pod chmurą" czy pojazd był sprawny. Obligatoryjnie powinien ustawodawca spowodować że za brak OBT laweta na koszt posiadacza ::hey::hey::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bym polemizował koledzy

Polemiki Nam tu nie brak, lecz jasnych zapisów nie powodujących różnych interpretacji ,,,

powinien ustawodawca spowodować że za brak OBT laweta na koszt posiadacza

 

To by na pewno pomogło, dlatego możemy tylko o tym pomarzyć,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak trafiło mi w ręce pismo "nakazowe" jednego z wojewódzkich WK z "innym podejściem" do tego tematu

 

co do badania obt z dowodem lub bez niego i tylko na pokwitowaniu za zatrzymany DR.

- Tam proszę jeszcze jedno znane stare pisemko: → http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=194214#194214

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obligatoryjnie powinien ustawodawca spowodować że za brak OBT laweta na koszt posiadacza
- Obligatoryjnie to najpierw trza udowodnić tezę, że brak pieczątki w DR to samochód zaraz spsuty, niezdatny, niesprawny, niebezpieczny i tylko laweta go czeka. No szkoda, że nie Centrozłom od razu może najlepiej.

Było proszone, aby wczytać się w artykuł 132 ustęp 2...: → http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=223697#223697.

Trza było całość przeczytać. Tam jest wszystko wyjaśnione. Między innymi kiedy auto zagraża bezpieczeństwu ruchu, a kiedy porządkowi ruchu i w jakich okolicznościach policjant może przydzielić siemiodniowe przyzwolenie na używanie pojazdu, a w jakich nie-e! Jasno z tego wynika kiedy laweta, a kiedy po kontroli można dalej autem jechać.

 

Obligatoryjnie powinien ustawodawca spowodować że za brak OBT laweta na koszt posiadacza
- No jeszcze czego. Może ci co się z terminem OBT zgapili też lawetami powinni naginać na SKP. Ciekawe jakby autor miał ze cztery auta i w trzech zapomniał o OBT... :hihi:

Dowód Rejestracyjny dopuszcza do ruchu, a nie pieczatka w nim przystawiona.

Co potwierdza pieczątka... Niestety jeszcze w wielu przypadkach wiedzą nie tylko ci co maja karmę dziennikarską do dziś. - Szkoda.

 

Nie zapominając o pojazdach, które nie muszą mieć wbitego sztempla z okresowego badania jak i o pojazdach, które zwolnione są nawet z obowiązku dowodu rejestracyjnego posiadania.

- I co? Na lawetach w podróż publiczną szosą??

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystkich tych co nie mogą zrozumieć w jaki sposób pobierać opłaty za poszczególne rodzaje badań technicznych odsyłam do cennika ITS ogólnie dostępnego

wystarczy wejść w cennik i otworzyć PDF (to nie jest reklama ITS lecz tylko chęć pomocy

tym co nie mogą zrozumieć kwestii pobierania opłaty).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkich tych co nie mogą zrozumieć w jaki sposób pobierać opłaty za poszczególne rodzaje badań technicznych odsyłam do cennika ITS ogólnie dostępnego

Twoim zdaniem ITS ma monopol na interpretacje cennika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem, że ma monopol ale jest wszystko czytelnie rozpisane

Jeśli jest on jasny i czytelny Twoim zdaniem, to gratuluję.

To po prostu kolejna prywatna interpretacja przepisów ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsyłam do cennika ITS

To ja chyba nie jestem na bieżąco :?

Do tej pory myślałem,że "tabela opłat" jest załącznikiem do rozporządzenia wydanego przez ministerstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.