Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu ze Szwajcari - 8msc w Polsce


maczdrxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie kupiłem samochód sprowadzony ze Szwajcarjii około 8 miesięcy temu i teraz dopiero chce go zarejestrować, i tu mam pytanie jeżeli mineło już te 8 miesięcy od kiedy samochod jest w Polsce to czy nie będe miał jakiś problemów lub ewentualnych dodadtkowych kosztów.

 

 

Cło opłacone oraz tłumaczenie dokumentów mam już zrobione, jakie kolejne kroki mnie czekają ?

 

 

Dziekuje za szybką odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mineło już te 8 miesięcy od kiedy samochod jest w Polsce to czy nie będe miał jakiś problemów lub ewentualnych dodadtkowych kosztów

 

Nie będzie żadnej "kary", bo:

Cło opłacone

 

 

 

jakie kolejne kroki mnie czekają ?

 

Badanie techniczne, opłata recyklingowa (jeśli to samochód podlegający recyklingowi; opłata ma być wniesiona przez importera) i wizyta w WK. Jeśli sprowadzony bez tablic to najpierw wizyta w WK, a później badanie techniczne (chyba, że Kraków nadal wykonuje i honoruje badania bez tablic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie odpowiedzi

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Edit:

Tak samochód sprowadzony bez tablic więc najpierw wizyta w WK a potem przegląd jak już dostane tablice?

 

Czyli wnioskuje z tego, że opłaty recyklingowej nie moge dokonać sam lecz musi dokonać to osoba która sprowadziła dany samochód ?

 

Jeżeli sam moge dokonać opłaty recyklingowej to gdzie moge jej dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłatę uiszcza wyłącznie:

1) wprowadzający pojazd, tj. przedsiębiorca, który wprowadza na terytorium kraju nie więcej niż 1000 pojazdów w roku kalendarzowym i nie zapewnia sieci

oraz

2) podmiot niebędący przedsiębiorcą, który dokonuje wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdu.

Obowiązek dotyczy pojazdów samochodowych zaliczonych do kategorii M1 lub N1, określonych w przepisach o ruchu drogowym, oraz trójkołowych pojazdów silnikowych,

z wyłączeniem motocykli trójkołowych.

 

Opłata recyklingowa jest wpłacana w związku z faktem wprowadzenia pojazdu na teren kraju.

W przypadku, gdy wprowadzający pojazd, który nie zapewnia sieci zbierania pojazdów, dokonał zbycia pojazdu, przed rejestracją pojazdu,

zobowiązany jest przekazać niezwłocznie nabywcy pojazdu dowód wpłaty opłaty recyklingowej (art. 12 ust. 3 ustawy).

Opłatę recyklingową wnosi się na rachunek bankowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nr: 65 1130 1062 0000 0109 9520 0014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioskuje z tego, że opłaty recyklingowej nie moge dokonać sam lecz musi dokonać to osoba która sprowadziła dany samochód ?

 

Zgadza się, ale w praktyce możesz iść do banku czy na pocztę i wpłacić i imieniu importera. Wtedy jako wpłacającego podajesz jego dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.