Skocz do zawartości

MON a przeglądy pojazdów cywilnych


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie typowe dla kolegów z stacji MON , czy prowadzicie działalność gospodarczą - wykonujecie przeglądy cywilne.

Jeśli nie to podajcie jak wygląda korzystanie ze stacji przez pracowników waszej jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już koledze odpowiadam jak to u nas jest.

 

Otóż nasza stacja była kiedyś uprawniona do przeprowadzenia badań pojazdów wojskowych i cywilnych B,C,CC,D,T,E. Stacja miała nr GA 09 a wojskowy 19. Weszło rozporządzenie o prowadzeniu działalności gospodarczej i na tym się skończyły przeglądy pojazdów cywilnych. W obecnej chwili wykonujemy tylko przeglądy pojazdów wojakowych SP.MW i WL. Co do korzystania ze stacji przez kadrę i pracowników wojska, nie ma problemu, zwłaszcza że u nas bezpieczeństwo pojazdów cywilnych jest postawione na bardzo wysokim poziomie (chwalę się) i nie ma problemu z wjazdem na stację tudzież naprawę w warsztacie samochodowym. Do tego jeszcze posiadamy UPO 16 i wyważarkę do kół co daje nam się teraz we znaki. Kadra i PW zapisują się na dzień i godzinę u mnie na przegląd bąź regulację, w zależności co im się podoba. Z natury kończy się to kompleksowym przeglądem czyli: sprawdzenie wstępnej zbieżności UNU 6A, sprawdzeniu amortyzatorów TUZ 1, sprawdzeniu hamulców BHE 5C, sprawdzeniu zawieszenia szarpaki, sprawdzeniu toksyczności spalin AI 9600, sprawdzeniu ustawienia świateł KSP 20B, sprawdzeniu płunu hamulcowego i płynu chłodniczego, jeżeli na płycie wstępnej zbieżności jest coś nie tak, a zawieszenie nie ma luzów wykonujemy geometrię GTO Laser a na koniec jak jest czas i samochód posiada komputer sprawdzamy cały system elektroniki w samochodzie w połączeniu rónoległym z komputerem ADP 186. Jak ktoś robi zakup nowego samochodu to oprócz tego jeszcze dochodzi sprawdzenie grubości lakieru.

Co do przełożonych nie wcinają się ponieważ i nie mają ku temu żadnych powodów. Sami z tego często korzystają w nadmiarze. I wilk syty i owca cała.

Jak przychodzą święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc i urlopy to każdy kto ma samochód z chęcią korzysta z naszych usług, jest to wręcz nakazane przez wodza.

 

:D Darek

1028_092522.jpg.6a987c5e2c1138946869842ee5efd715.jpg

1028_092651.jpg.fc29d3ca3683b12446cb61a1ac63a007.jpg

1028_090602.jpg.3a28f877e73f3a7e4e919f778537e812.jpg

1028_090510.jpg.0328038ac505d2cdb23277f9e9e30127.jpg

1028_092620.jpg.70a3cf048f565b917a059476d501bd8f.jpg

1028_090633.jpg.86df30fe7630cead95a80393e4c7ea24.jpg

1028_090139.jpg.e1ae196b0a6c0c3feb266102c4e54d71.jpg

1028_090109.jpg.67e4483b57abd2f8e6863884b1695036.jpg

1028_085758.jpg.e15d9161152c43af013a57de49f5c552.jpg

1028_085700.jpg.202eeeb3c7360c7761d49ddc06417081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Darek za odpowiedż , skopiowałem i jutro pokaże u siebie w pracy kolegom jak to ludzie sie szanują . Bo u nas niewiadomo dlaczego robi się kadrze i pracownikom problemy , ja

też ma dobrze wyposażoną stację . Jakoś w marcu wpłyneło dziwne pismo z warszawy

i od tego momentu zaczeły się przepychanki - a najgorsze jest to że jednym wolno ,a inny nie.

Wyważarki takie to mam dwie nówki , jedna osobowa , druga uniwersalna , upo też mam

ale coś mi szwankuje .

 

A nazwa tematu trochę mi nie pasuje ,proszę kolegów o zmianę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert sory za fotki, ale chciałem koledze pomóc.

Możesz mi jaśniej wytłumaczyć, za co Ty mnie przepraszasz ? Ni w ząb nie rozumiem ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Totalne wypociny. :mrgreen:

Widzę, że diagnosta w wojsku za niedługo wejdzie do kanału i sam będzie naprawiał. Taka prawda.

Jak ma się niby spójność przepisów wojskowych do cywilnych w odniesieniu do ADR -u :mrgreen: . Ziły (z silnikami o ZI) i Krazy (drewniane kabiny) dalej wożą materiały gr. 1.

Do tahografów które nie obowiązują w WP ( tylko autobusy i poj. pojazdy przewożące osoby) i czasu pracy kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bardzo często się udziela w Przeglądzie Wojsk Lądowych

 

http://www.army.mil.pl/strona_pl/publicystyka/pwl/pwl07_06/log1.pdf

 

http://www.army.mil.pl/strona_pl/publicystyka/pwl/pwl10_o6/log2.pdf

 

chyba ma jakieś znajomości. Ciekawe czy jeżeli jest diagnostą(chociaż w to wątpię raczej ktoś z logistyki) zagląda czasami tutaj na forum, a jeżeli tak to czy się ujawni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co on pisze nie ma nic do tematu Diagnostyka pojazdów tak jak mówi o tym ustawa PORD i rozporządzenia z tym związane . Poczytajcie o oponach ,jeżeli pisze o sprawdzaniu

bieżnika i zużyciu poniżej 1,5 mm w środkowej części opony ,to jak to się ma do dz.227 \2250 . Tak jak pisze Darek nasze stacje mają robić wszystko ,nawet za serwisy -przeglądy

gwarancyjne po remontach - ktoś poprostu wyznaje zasadę ,że my jesteśmy wszystko wiedzący -znaczy tak twierdzą przełożeni - a przecież ustawy określają zakres obowiąków i wiedzy na SKP .A teraz nawet mamy byc wydziałem komunikacji , bo jest maniana z dowodami rejstracyjnymi - bo ktoś w Warszawce wystawia dokument na star 266 i w rubryce nacisk na oś pisze 84 KN i my mamy prostować te absurdy - co dowód przychodzi

to inna radosna twórczość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Jacku masz w zupełności rację. Gość ma dobrze opanowane kopiuj i wklej :D , a z rzeczywistością nie ma wiele do czynienia. Treści są zerżnięte z ADR-u, ustaw i książek. Więcej takich sprytnych wojaków to nie jedną wojnę wygramy :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bierze kasą ,póżnij to niektorzy czytają i wymagają od nas bo jakiś ktoś napisał w poważnym piśmie - tak jak sprawa która była poruszona wcześniej odnośnie ,że mamy wykonywać badania pojazdów konserwacyjnych na 3-5 lat ,nie mówie o nowych ,koledzy z MON wiedzą o co chodzi - ktoś napisał opinie prawną pod siebie i my teraz nawzajem się podpieramy i trzymamy zdania ,że to nie zgodnie z prawem - a nie których już chce się karać bo fax w\g przełożonych w MON ma moc prawną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bierze kasą ,póżnij to niektorzy czytają i wymagają od nas bo jakiś ktoś napisał w poważnym piśmie

czytać każdy może, aby tylko tych bzdetów nie wchłaniał jak gąbka :lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

My takie badania wykonujemy na wniosek zinteresowanych. Wystawiamy zaświadczenia z przeprowadzanych badań. Ich "dowody rejestracyjne" są nieco inne od cywilnych, stąd właśnie wystawianie zaświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nam wk powiedział że w osobowym możemy wbijać w ten "dziwny dowód rej" pieczątkę natomiast ciężarowy tylko zaświadczenię.Oczywiście musi być wniosek zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze panowie wydacie zaświadczenie i co dalej ma robić klijent . Miałem ostatnio taki przypadek -Star 266M przyjechał na przegląd -wynik negatywny a że był na gwaracji pojechał do serwisu na usunięcie usterek , trochę to trwało -wykonano mu badanie z wynikiem pozytywnym ,ale tylko wydano zaświadczenie z badania i oczywiście skasowano 153 zł polskie .Pojazd wrócił do mnie od nowa badanie i wpis do dowodu .

Na podstawie Dz.U.25poz.211\2005

§ 8. 1. Badania techniczne pojazdów przeprowadza się w stacjach kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 ustawy, jeżeli:

1) jednostka organizacyjna Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Agencji Wywiadu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej lub Państwowej Straży Pożarnej nie posiada stacji kontroli pojazdów upoważnionej do wykonywania badań technicznych pojazdów albo

2) wykonanie badania jest uzasadnione względami służbowymi, organizacyjnymi lub ekonomicznymi.

2. Pojazdy poddaje się badaniom technicznym w stacjach kontroli pojazdów, o których mowa w art. 83 ust. 1 ustawy, po uprzednim zdemontowaniu wyposażenia specjalnego.

 

Jeżeli są JW które nie mają stacji i udaja się na cywilne to otrzymują tylko zaświadczenia

,chyba nie .Gdzie jest napisane ,że badanie P to bez wpisu w dowodzie ,a po drugie dowód jest dowodem i ma odpowiednią wkładke jeżeli jest starego typ ,bo nowe są już zbliżone . A przy okazji jeżeli komuś przyjdzie wykonywać badanie pojazdu MON na nowym dowodzie to nich dokladnie sprawdzi dane w nim zawarte ,bo mówie wam panowie radosna twórczość i nieraz tak jak ostatni do mnie trafił , STAR 266 nacisk na oś 84 kN ,już nie będę mówił o różności mas przyczep. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nam wk powiedział że w osobowym możemy wbijać w ten "dziwny dowód rej" pieczątkę natomiast ciężarowy tylko zaświadczenię.Oczywiście musi być wniosek zainteresowanych.

 

Jestem ciekawy czym wasz WK się kierował tak mówiąc. Dowód sam osobowego i ciężarowego niczym się nie różni, jeżeli stawiacie pieczątkę w osobowym to dlaczego nie wolno wam postawić jej w sam. ciężarowym. Niech podadzą na to jakąś podstawą prawną. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami Jeżeli pojazd przeszedł pozytywnie badanie techniczne to potwierdza się to w dowodzie rej. w przypadku braku miejsca wystawia się zaświadczenie. W nowych dowodach wojskowych jest miejsce, w starych jest wkładka której wzór jest ściśle określony. Także nie wiem w czym macie problem, ja bym wam nie zapłacił za badanie jeżeli nie wbilibyście mi pieczątki do dowodu rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.