Skocz do zawartości

Jaka opłata za badanie pojazd sprowadzony.


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ile kasujecie za okresowe przed pierwszą rejestaracją + po wypadku na wniosek właściciela (DzU.poz 996 Par.6 ust.1 pkt.4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    10

  • Paprock

    8

  • biker100

    7

  • Grzegorz Łódź

    5

Zdzierca 60 niby za co?
na wniosek właściciela pojazdu o badanie dodatkowe celem ustalenia danych ... Jeżeli takowy wniosek złoży... :cool: (zaraz się odezwą głosy, że jak przecież ustaliłem dane, wykonałem pewną pracę ... i tak do ... póki jasno nie będzie to uregulowane).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto tu popiera turystykę przeglądową-przedstawiciel władzy. :shock: Fuj, nieładnie. :x

 

Co nieładnie? A ładnie jest kroić nieświadomego klienta za coś, za co opłata się nie należy? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za co opłata się nie należy?

Gdzie pisze że się nie należy? To może róbmy całe OBT z zagranicy darmo. To, że właściciel kupił mi program do rozkodowywania i poniósł koszty, to teraz ma świadczyć usługi (ustalanie danych) za darmo? Opłata za opiekę programu i uzupełnianie też się nie należy? Czyjąś pracę należy szanować tak programisty jak i moją i płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie pisze że się nie należy?

 

W rozporządzeniu :P

 

To może róbmy całe OBT z zagranicy darmo

 

Chętnie skorzystam :P

 

. To, że właściciel kupił mi program do rozkodowywania i poniósł koszty, to teraz ma świadczyć usługi (ustalanie danych) za darmo?

 

Nie za darmo tylko za opłatę za OBT.

 

Opłata za opiekę programu i uzupełnianie też się nie należy?

 

A wiesz gdzie ja mam tą opłatę jako klient? :x

 

Czyjąś pracę należy szanować tak programisty jak i moją i płacić.

 

Mogę zapłacić tyle ile się należy. Nie pasuje Ci - to nie zarobisz nic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allo! Allo! Pomalutku!

Gdzie pisze że się nie należy?
- a nigdzie nie pisze, że sześć dyszek należy się za DIP-ek.

DIP to DIP i nic więcej. Tak zwany załącznik i na dziś pisze się go w cenie zakresu badania za 98 złotych.

Na razie (w komplecie z DIP-em) zostało wykonane na wniosek klienta samo badanie, z którego nie koniecznie wynika decyzja zwana "re-je-stra-cja".

Sześć dyszek należy się wyraźnie za co i przez kogo w cenniku pisze: "niezbędnych danych do jego rejestracji" - nie mylić z DIP-em!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock ma rację. Jeżeli klient nie posiada kpl. danych to może się zgłosić do Rzeczoznawcy sam., który te dane ustali, ale za wyższą cenę np. 200zł. Poza tym w zał.I dz.I 0.2. - ustalenie nieznanych lub nowych danych pojazdu (w przypadku, o którym mowa w art.81 ust.13 ustawy- opinia rzeczoznawcy). :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim przypadku kasuję 98 + 94 + 60.

 

- 98zł za badanie okresowe (tu akurat przed pierwszą rejestracją);

- 94zł za badanie powypadkowe;

- 60zł za DIP, bo przecież muszę ustalić dane pojazdu, choćby rok produkcji.

 

Ta ostatnia pozycja (60zł) jest jak najbardziej uzasadniona i w moim regionie wszyscy ją pobierają. Oczywiście wiem, że za DIP nie ma dopłaty, ale musimy ustalić niezbędne dane do rejestracji pojazdu, które wpisujemy do DIP'u- dlatego powstał taki skrót myślowy, że płaci się 60zł za DIP, a w rzeczywistości jest to opłata za ustalenie danych, bo przecież, bez nich nie wypełni się poprawnie DIP'u. Tak jak wcześniej jeden z naszych kolegów wspomniał: posiadanie odpowiednich danych kosztuje czas i pieniądze. Nie uważam, żeby było to "zdzierstwo"- jest to uczciwa zapłata za czynności dodatkowe, których przecież nie wykonuje się podczas okresowego badania. Tak więc takie ustalenie danych jak najbardziej wyczerpuję definicję zawartą w cenniku: "skierowany przez starostę lub na wniosek posiadacza pojazdu w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do rejestracji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę!

60 złotych należy się za ustalenie danych do rejestracji, a nie do DIP-u!

Chcesz rejestrować to ustalaj jak czegoś brakuje i płać.

Robisz badanie przed pierwszą to rób i za DIP nic więcej nie płać.

Kto mi udowodni, że po tym badaniu pójdę do WK re-je-stro-wać auto, a jak mi się odechciało i z pojazdu będzie w ogródku martwa natura...

Co innego dane do rejestracji! - Co innego dane do dokumentu identyfikacyjnego!

Takie naciągactwo obali każda skarbówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rzeczoznawcą Jast masz pełną rację. Tylko znajdź klienta, który do Ciebie z taką opinią wróci. Pojedzie na stację obok - ot życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia pozycja (60zł) jest jak najbardziej uzasadniona i w moim regionie wszyscy ją pobierają.

Właśnie, klientów masz tylko dzięki temu że inni również kasują. Mnie by to do głowy nie przyszło, nawet gdybym uważał opłatę za uzasadnioną ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uzasadnienia prawnego by pobierać 60 zł za DIP. Uważam jak "michał k" to nie w porządku. Z jednym się zgadzam opłata za OBT -sprowadzonego z zagranicy powinna być wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uzasadnienia prawnego by pobierać 60 zł za DIP.

Zależy od prawnika.

Uważam jak "michał k" to nie w porządku.

A inni uważają że to zmniejszanie dochodu państwa i właścicieli skp , delikatnie ujmując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim przypadku kasuję 98 + 94 + 60.

 

- 98zł za badanie okresowe (tu akurat przed pierwszą rejestracją);

- 94zł za badanie powypadkowe;

- 60zł za DIP, bo przecież muszę ustalić dane pojazdu, choćby rok produkcji.

 

Ta ostatnia pozycja (60zł) jest jak najbardziej uzasadniona i w moim regionie wszyscy ją pobierają.

 

Niestety nie wszyscy,ja nie pobieram. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inni uważają że to zmniejszanie dochodu państwa i właścicieli skp , delikatnie ujmując.
bo faktycznie tak jest. Tylko nie w tym problem co "inni" uważają, tylko co ad literam zapis ustawodawcy w tym zakresie. Drugą rzeczą jest fakt co"inni", oprócz przedstawiania kolejnych interpretacji zrobili aby zmienić taki stan rzeczy. Z tego co słychać to PISKP - i słusznie bo to oni reprezentują interes właścicieli SKP "walczy" o zmianę cennika, a wraz z nią ma zwiększyć się opłata za badanie. Z tego co pamiętam również OSDS wskazał w piśmie do MIiR o marginalizacji właścicieli SKP jako grupy społecznej, a było to przy okazji podwyżki za egzamin na diagnostę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie w tym problem co "inni" uważają, tylko co ad literam zapis ustawodawcy w tym zakresie.

A zapis mówi, "róbta co chceta", tylko uważajta na sądy niezawisłe, bo tam zawsze wygra pieniądz,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.