Skocz do zawartości

Jaka opłata za badanie pojazd sprowadzony.


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    10

  • Paprock

    8

  • biker100

    7

  • Grzegorz Łódź

    5

Bez wątpienia zgodne z prawem jest wykonanie badania dodatkowego (ustalenie danych na wniosek klienta) za 60zł. Zamknięcie badania dodatkowego. Wykonanie okresowego przed pierwszą rejestracją + wypełnienie DIP do którego wstawiasz dane ustalone wcześniejszym badaniem dodatkowym. Badanie dodatkowe można zastąpić opinią rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodne z prawem jest wykonanie prawidłowości podłączenia haka (na wniosek klienta) pobranie opłaty, a następnie wykonania badania okresowego :x;)

:evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia zgodne z prawem jest wykonanie badania dodatkowego (ustalenie danych na wniosek klienta) za 60zł.

 

Jak klient kumaty to nie będzie o to wnioskował. A jeśli niekumaty to można mu wcisnąć :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozszerzyć swoją myśl

Przed okresowym robię badanie z pozycji cennika 7.1

Niestety nie umiem wskazać tego badania jako badanie techniczne, ale wszyscy je robią jako dodatkowe :x

Po zakończeniu tego badania przystępuję do badania okresowego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli nie ma adnotacji HAK w dowodzie rejestracyjnym :)

Po zakończeniu tego badania przystępuję do badania okresowego :evil:
I zaznaczasz UD :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli nie ma adnotacji HAK w dowodzie rejestracyjnym :)

A to dla czego - co mnie obchodzi czy jest adnotacja czy nie? Klient nasz Pan chce takie badanie to mu robię - I wierz mi że zgodnie z przepisami, bo nie wykonuję jeszcze okresowego :ok:evil:

 

Więc pobieram opłatę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient nasz Pan chce takie badanie to mu robię

Według mnie jeśli jest adnotacja to klient nic nie musi chcieć tylko my musimy to zrobić i to gratis.

 

1) W przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie

rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w

lp. 7.1 tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale robiąc okresowe.

Tylko ja chcę tak jak markes30.

Nie wykonuję okresowego tylko ustalam na życzenie klienta, że ma prawidłowo podłączony hak, bo tego ode mnie chce -kończę "badanie dodatkowe"

 

 

Następnie klient chce ode mnie badanie okresowe więc je robię :ok

 

A zgodnie z zapisem, który przytoczyłeś klient jest zwolniony z tej opłaty przy badaniu okresowym - więc jej nie pobieram przy okresowym :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Tak sobie myślę ...

-najpierw badanie 6.9a (ustalimy masy przyczep) 60,00

-dodatkowe na HAK (pomimo wbitego haka w dowód) 35,00

- okresowe ( klientowi się przypomniało) 98,00

- 6.10 w trakcie badania stwierdzono ślady uszkodzeń 94,00

 

OGÓŁEM 287,00

W zasadzie nie widzę potrzeby podnoszenia cen badań....... może my tylko liczyć nie potrafimy?????????? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie to uważam, że podniesienie cen badań o 50% może nam się odbić czkawką. Przecież wiadomo ile kierowców nie płaci OC ( bo drogo ) a ile ryzykują, kontrole jakie są każdy widzi

a brak badania ... tylko zabrany dowód rejestracyjny.

Jeżeli podwyżka cen badań, to naklejka z terminem badania, albo dodatkowa opłata jeżeli bad. po terminie, inaczej moim zdaniem po prostu będzie mniej badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowa opłata jeżeli bad. po terminie,
Nie bierzesz pod uwagę kwestii braku możliwości wykonania OBT np. awaria, nieobecność właściciela, kolizja, remont pojazdu itp. A jeśli odnosisz się do propozycji MIiR to racz zauważyć, że ma ona na celu jedynie zapewnienie zysków TDT-owi, rękami diagnostów i właścicieli SKP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Tak sobie przeglądam ten temat i się zastanawiam jak to powinni być z tymi opłatami przy pierwszym badaniu z zagranicy, nie ukrywam że u nas na stacji zawsze pobieramy 60zł przy Dipie (od początku jak zacząłem prace to tak było i starszy diagnosta mówił że tak ma być, że raz nawet dostali pismo z WK że powinno się pobierać ). Jest to jedyna stacja na której pracuję i jak to zawsze jest gdy ktoś z większym doświadczeniem tak mówi to się wydaje że tak ma być. I teraz nie wiem czy robię dobrze pobierając tą opłatę, bo jakby nie patrzeć zawsze przy Dipie ustalamy jakieś nieznane dane które właściciel potrzebuje ustalić aby zarejestrować pojazd czy jednak powinienem zostać przy samym okresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podstawy do doliczania opłaty za ustalenie danych, ponieważ jest to "zawarte" w badaniu okresowym po raz pierwszy i wystawieniu DIP-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michal_k napisał:

Nie ma podstawy do doliczania opłaty za ustalenie danych

Tylko czy doliczając mogę mieć jakieś konsekwencje z tego powodu oprócz niezadowolonego właściciela komisu który czasami pojechał gdzieś indziej mówiąc że tyle on nie będzie płacił (bo z tego co zauważyłem to prywatny klient nigdy nie ma o tą kwotę pretensji) ale to akurat jakoś mnie nigdy nie martwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsekwencje mogą być, bo dlaczego nie.

Podobna sprawa z rozliczaniem badania-poprawki opcją "wszystkich innych usterek łącznie za 20 złotych". Choć wiadomo, że tych usterek z innych grup też w zaświadczeniu wyszczególniono.

Życie. Zawsze może ktoś wykombinować jakieś ale..., pretensje..., żale..., że na stacji źle jest stosowana tabela opłat.

W jednym przypadku za dużo i klient siedzi cicho. W drugim za mało, żeby klient siedział cicho. ;-)

Chociaż praktyka stosowana podpowiada, że kontrole rzadko kiedy wnikają w tryby rozliczenia badań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakby podczas kontroli przeglądali jakie pozycje cennikowe wstawiasz do badania okresowego to by powiedzieli, że nieprawidłowo. Tak jak potrafią odfiltrować badania z gazem i sprawdzać czy diagności wpisują protokół i decyzję na zbiornik. Niestety cennik nie został skrojony pod względem ile pracy poświęcasz na dane badanie. Bo ten przypadek co piszesz pobierasz 99 zł i DIP w cenie, a za dwa badania na VAT pobierzesz 102 zł czyli więcej, a napracujesz się kilka razy mniej. Powiedzmy po 10 minut z dużym zapasem na jedno badanie VAT, czyli łącznie 20 minut a kasy więcej

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, BOY96 napisał:

ylko czy doliczając mogę mieć jakieś konsekwencje z tego powodu

 

Uprawnień stracić nie powinieneś. Co najwyżej stacja dostanie zalecenie jeśli kontrolujący stwierdzą nieprawidłowość (chociaż literalnie opłaty nie muszą wchodzić w zakres kontroli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko lepiej, ale po prostu prawidłowo to nie pobierać tej opłaty. Pamiętaj nie zawsze co mówią jacyś starzy diagności z 30 letnim doświadczeniem jest prawidłowe.

Wielu zna przepisy sprzed 10 lat i nie śledzi bieżących zmian. I potem tylko dzwonią i się dopytują jak teraz powinno się robić. 

Niektórzy 3 lata po zmianie wzoru zaświadczenia wystawiali jeszcze na starym druku. To taki przykład pierwszy z brzegu ;)

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Solaris napisał:

Pamiętaj nie zawsze co mówią jacyś starzy diagności z 30 letnim doświadczeniem jest prawidłowe.

To jest właśnie to, na kursie o niektórych rzeczach nie zawsze mówią w przepisach ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź i młody diagnosta opiera się na pomocy starszych kolegów z pracy i myśli że tak ma być.

Edytowane przez BOY96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.