Skocz do zawartości

Jaka szkoła


karol001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio dostałem propozycje pracy jako diagnosta samochodowy na stacji kontroli pojazdów w której pracuje na stanowisku mechanika już 8 lat, moje ukończone szkoły to:

szkoła zawodowa mechanik samochodowy następnie liceum ogólnokształcące.

i teraz zaczyna się problem czy jak skończę szkołę policealną technik BHP to czy będę miał wykształcenie średnie techniczne jeśli nie to jaką szkołę powinienem zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku definicji wykształcenia technicznego średniego, uznaje się dyplom technika za taki właśnie. Ale zanim zdecydujesz się zostać diagnostą popytaj czy w starostwie, które będzie Ci wydawało uprawnienia nie będzie problemu. Bo interpretacje są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czyli z tą szkoło nie wiadomo nie którzy mówią ze przejdzie a inni ze nie. Mi się wydaje ze LO+ studium technik daje wykształcenie średnie techniczne, ale jak to jest według prawa?

a co z praktyką bo gdzieś tam słyszałem ze praktykę liczą po ukończeniu szkoły, a tą praktykę odbytą przed szkoła i w czasie szkoły się nie liczy, przecież to bez sensu, a wy co o tym myślicie może ktoś miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ukończone szkoły to:

szkoła zawodowa mechanik samochodowy następnie liceum ogólnokształcące.

i teraz zaczyna się problem czy jak skończę szkołę policealną technik BHP to czy będę miał wykształcenie średnie techniczne

Tak.

 

W ustawie PoRD mamy:

 

2b. Przez wymagane wykształcenie techniczne i praktykę, o których mowa w ust. 2, rozumie się:

1) wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej i udokumentowane

6 miesięcy praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów albo

2) średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowany rok praktyki w stacji

kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy

pojazdów, albo

3) wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów, albo

4) średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów.

 

Według mnie łapiesz się pod 4)

 

Ustawę PoRD znajdziesz tutaj

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=15043

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze LO+ studium technik daje wykształcenie średnie techniczne, ale jak to jest według prawa?
już napisałem Ci o
braku definicji wykształcenia technicznego średniego

a co z praktyką bo gdzieś tam słyszałem ze praktykę liczą po ukończeniu szkoły, a tą praktykę odbytą przed szkoła i w czasie szkoły się nie liczy, przecież to bez sensu, a wy co o tym myślicie może ktoś miał taki problem?
Też już Ci wyjaśniłem
popytaj czy w starostwie, które będzie Ci wydawało uprawnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4) średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów.

 

Śpiesz się skoro jeszcze wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli ukończę szkołę policealną o specjalizacji technik bhp a nie uzyskam dyplomu technika, czy wtedy się załapie czy też nie? czy potrzebny mi będzie dyplom czy wystarczy mi tylko świadectwo ukończenia szkoły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli ukończę szkołę policealną o specjalizacji technik bhp a nie uzyskam dyplomu technika

A jest taka możliwość :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taka możliwość :?

 

Jak się mocno postarasz to pewnie jest... Jakie chęci do nauki ma dzisiejsza "młodzież" to wiem z autopsji... moja grupa jest łączona z chłopakami zaraz po technikach... tragedia normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - kończyłem technikum i chyba nie było opcji nie zdać egzaminu zawodowego...

Chociaż nie - poczekaj. Ja miałem technikum ogólnokształcąco-zawodowe. Byłem pierwszym rocznikiem - taki eksperyment nam zrobili - mieliśmy program taki jak w LO, a do tego przedmioty zawodowe i ja mogłem faktycznie nie robić dyplomu. Ale chłopaki z drugiej klasy - typowo technicznej już nie mieli takiej opcji. Nawet matury pisaliśmy inne - oni takie jak dla techników zawodowych, a my takie jak dla LO. I na świadectwie mam, że jest to świadectwo wykształcenia średniego ogólnego i zawodowego. Jakbym nie zdał dyplomu byłoby tylko średniego ogólnego.

Ale co będzie na świadectwie technika zawodowego bez złożenia takiegoż egzaminu? To chyba niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - kończyłem technikum i chyba nie było opcji nie zdać egzaminu zawodowego...

 

Błażeju jak my kończyliśmy (a przynajmniej ja ja kończyłem) to najpierw była obrona pracy dyplomowej a dopiero później matura i warunkiem przystąpienia do egzaminu dojrzałości było obronienie pracy dyplomowej. Kila lat później sytuacja się zmieniła i można było nie przystępować do obrony pracy dyplomowej i przystąpić do matury ale wówczas nie otrzymywało się tytułu technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mnie też tak było oczywiście, ale jak powtarzam - ja miałem trochę eksperymentalną szkołę... A i tak nic mi z tej szkoły nie wyszło przez... nie zgadniecie... Przez wojnę na Bałkanach :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale teraz dyplom technika otrzymuje się po zdaniu egzaminu państwowego. Nie ma on nic wspólnego z obroną pracy. Praktyczny egzamin polega na rozwiązaniu testu i opisaniu rozwiązania zadanego problemu. Wszystko na piśmie, na oficjalnych drukach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem trochę eksperymentalną szkołę...
tym eksperymentem uczniowie, klasa, szkoła objęta była oczywiście bez względu na różne względy ... :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą rozmawiałem z praktykantem na ten temat i potwierdził, że jest tak jak napisał aboz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie, to mam gdzieś arkusze egzaminacyjne z egzaminu na dyplom technika mechanika i mogę je wrzucić. O ile nie posiałem w czasie remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo o to w tym chodzi. Zdający ma mieć umiejętność szybkiej orientacji w temacie. Niestety wielu ludziom tego brakuje, bo są kalkulatory, arkusze kalkulacyjne, książki itp. Zamiast rozwiązać problem, szukają gotowca w internecie. Dlatego uważam, że takie testy weryfikują nie tylko wiedzę, ale również sposób nauczania

Test z 2011 roku zdałem za pierwszym razem
Weź pod uwagę brak stresu egzaminowego :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze był po prostu egzamin zawodowy. Dla wielu trudniejszy niż sama matura. Dziś porównał bym go do obrony pracy magisterskiej. Ale w sumie fajnie się to dziś czyta na świadectwie... Tym bardziej, że zdałem mimo zawirowań dziejowych z oceną celującą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając się nowego nazewnictwa to dla zawodu diagnosty bardziej kierunkowy niż technik mechanik jest technik pojazdów samochodowych. Tutaj podstawa programowa:

 

http://www.koweziu.edu.pl/pp_zawod.php?nr_zawodu=311513

 

żeby odebrać dyplom trzeba zdać 5 egzaminów państwowych, w tym 2 praktyczne (mechanik pojazdów, elektromechanik pojazdów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam podobne zapytanie od kandydata na diagnostę, mianowicie, posiada on:

1)średnie wykształcenie w Liceum zawodowym- mechanik pojazdów samochodowych-tytuł robotnik wykwalifikowany

2) studium policealne- technik informatyk

3) studia wyższe- mgr, ekonomia-zarządzanie logistyką

wg mnie ad2 wchodzi w grę.

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.