Skocz do zawartości

Przyciemnione szyby przednie boczne, a usterka drobna - UD


BarAnt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnych zwolnień, usprawiedliwień i temu podobnych udogodnień na przepuszczalność światłą taką, jaką przepisy określają. Owszem, istnieją potwierdzenia i certyfikaty na folię wystawiane przez Instytut Ceramiki I Szkła, ale do 180 stopni wokół głowy kierowcy ma to się nijak, choćby ta folia/szyba ze złota była.

Poza tym, istnieją inne sposoby przyciemniania szyb samochodowych i jeżeli pomiar wykaże mniej niż 70% to wynik z badania wiadomy.

Dobrze, że ten przyrząd pod Urząd Miar nie podpada, bo fabryczne szyby ledwie osiągają przepisową normę.  

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wynik? ?

To musiał opuścić rolety! ?

Czym to było mierzone, bo chyba nie tym... tym... Elch... czy jakoś tak. Ja tylko AMX uznaję w tej sprawie.

Masz głowice ładnie opisane, która odbiornik, a która oświetlacz? Jak je pozakładałeś? Trzymają się za pomocą magnesu same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK!:OK: OK!:OK:

Do czarnych, to nawet nie wstaję więc pojęcia nie miałem o takich wartościach.

Kiedyś przy okazji pomierzę tylne, to się przekonam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mike_van_mik napisał:

) młody cwaniak, pogoniłem go.

Cwaniaczków nie brakuje. Latem podjeżdżają z całkowicie opuszczonymi szybami i myślą ,że się uda. Jeden taki przy badaniu zapowiedział ,że i tak ponownie oklei. Widziałem ten pojazd ze dwa tygodnie po ponownym i folia  powtórnie była na szybach.

 

26 minut temu, mike_van_mik napisał:

wynik wiarygodny bo prawie czarne były

A szyba oczyszczona przed pomiarem ?? Urządzenie okresowo sprawdzane płytką testową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wadi napisał:

Urządzenie okresowo sprawdzane płytką testową?

Nie wszystkie przyrządy posiadają płytki testowe. Niektóre kalibrują się poprzez bezpośrednie złożenie obu głowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielku,

wszystkie, jakie znam kalibrują się poprzez złożenie głowic a płytka testowa nie służy do kalibracji tylko do sprawdzenia urządzenia na wypadek fałszowania wyniku pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem taki, który kalibrowało się przy użyciu płytki ale było to już ponad 10 lat temu i nie wydymam co to był za przyrząd.

Edytowane przez danielg539
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

Jak je pozakładałeś?

Tylko dalej pytanie otwarte pozostało, czy oświetlacz znajdował się w chwili pomiaru na zewnętrznej stronie szyby ( tak jak wpada światło w rzeczywistości ) ?

Jest to istotne ( pomiar obarczony błędem ), a szczególnie istotne przy szybach z tzw. " refleksem "  :wink:

 

3 godziny temu, Paprock napisał:

Ja tylko AMX uznaję w tej sprawie.

W AMX 710 błędne zamocowanie oświetlacza i " głowicy/detektora  " zostanie wykryte i zasygnalizowane, a błędny pomiar niemożliwy jest do wykonania.

Niestety jak na razie, nie było mi dane ( nawet trzymać ) tego urządzenia w ręku, więc tylko z opisów wiem ( że przy tym urządzeniu nie trza " myśleć - ono myśli za ciebie ).:silent:

Działam na " wysłużonym " (  Elhos-ziku EGM - 1 ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, leski66 napisał:

W AMX 710 błędne zamocowanie oświetlacza i " głowicy/detektora  " zostanie wykryte i zasygnalizowane

Zgadza się urządzenie myśli za diagnostę :). Nie da się popełnić błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te wszystkie urządzenia do pomiaru przepuszczalności światła, zostały swego czasu dopisane do katalogu urządzeń, żeby ktoś tam zarobił ładną kasę. Testowałem swego czasu wszystkie dostępne folie na szyby. Nawet naklejenie przezroczystej folii antywłamaniowej ( niektórzy pamiętają jak był czas wybijania szyb na światłach żeby ukraść na przykład torebkę) już taka szybę dyskwalifikuje . Niektóre dymione szyby już się ledwo łapią w te 70% a naklejenie jakiejkolwiek folii powoduje że się nie mieści w przepisach.

Ja to wiem z doświadczenia ale czasem trzeba wyjąć przyrząd żeby  to udowodnić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zbych1916 napisał:

wiem z doświadczenia ale czasem trzeba wyjąć przyrząd

każdy z nas to wie, czasami (najlepiej często :biggrin: ) trzeba go użyć.:silent: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oryginalne szyby mają okolice 70% więc się nie dziwcie że każda próba "foliowania " kończy się przekroczeniem limitu. Wyjątkiem są chyba tylko starsze albo malutkie budżetowe autka które mają "białe " szyby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.