Skocz do zawartości

Przyciemnione szyby przednie boczne, a usterka drobna - UD


BarAnt

Rekomendowane odpowiedzi

pewne szyby przednie fabryczne i z homo. ( nieznacznie przekraczające 70%)

Skąd taki wniosek, jeżeli Lukasz 0417 pisze, że miała przepuszczalność 40 % ?

czyli 100 % przyciemnienia minus 40 % przepuszczalności = 60 % przyciemnienia :cool:

a ma mieć conajmniej 70 % przepuszczalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej raczej nie bo ...

Wystarczy ogrzewana przednia w Fordzie i lipa :D jeśli nie ma zaznaczonego punktu pomiarowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych wersjach 126p fabrycznie były takie brązowawe szyby czołowe które nie spełniały przepuszczalności 70%. Już dawno takiego nie miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno takiego nie miałem...

 

A ja takiego miałem w liceum :P Zawsze mnie to zastanawiało - skąd taka ciemna szyba i czy to wymysł fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś nie przyjechało na SKP, tylko na warsztat, a że było trochę wolnego, to z ciekawości zrobiłem pomiar. Urządzenie sprawne. Koła z tyłu 295/25 R22 :shock:

A8.thumb.jpg.9db82fd323e181cfc5a8764e0c65b2cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś

 

Przednia szyba ewidentnie oklejona... Słowa określające właściciela, jakie cisną się na usta, nie nadają się do publikowania na forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa określające właściciela, jakie cisną się na usta, nie nadają się do publikowania na forum ...
Ale taki hamerykański był :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki hamerykański był
"hamerykański" czy jeszcze inny jak zwał tak zwał (chociaż głupolandia bardziej tu pasuje) ja się tylko pytam gdzie OKRD?!!!!! gdzie ten diagnosta co badanie robił?!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważj biker
już się poprawiłem... Chociaż uważam, że takich ślepych "diagnostów" powinno się napiętnować wraz ze stacjami na, których "pracują"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

dostałem zapytanie od znajomego, czy podbije mu przegląd - uprzedza że ma przyciemnione szyby i ma jakiś papier na to, jakiś certyfikat. Byl już na 2 stacjach i bez skutku. wg mnie ten papier, certyfikat to może sobie du.. podetrzeć, a ustawa ustawą... rację mam koledzy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proszę dobrze interpretować wyniki z pomiaru przepuszczalności - to nie żart - mój młodszy kolega z innej SKP zadzwonił do mnie - czy 28% jest OK - bo jak się odejmie od 100 to zostaje 72 % i jest w porządku. Do tej pory takie puszczał

Edytowane przez IVVO
  • Haha 2
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od innego też młodszego - 42% jest OK bo nie przekracza 70%  - przypuszczam iż jeśli takie pytanie było by na egzaminie to nie jeden wyleciał by w kosmos - wiedzą że 70% - tylko mały problem - jak to policzyć - a nie przyjdzie go głowy że to co na przyrządzie to po prostu  przepuszczalność fizyczna

Jest to przykre - ale "wykuć na blachę" a zastosować to wielka różnica - po prostu - brak praktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarek1 napisał:

certyfikat ma

owszem certyfikat ma , ale certyfikat jest na folię a nie na szybę z folią (tak nam tłumaczyli na kursach) wynik N na 100% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

42% jest OK bo nie przekracza 70% 

Niestety to w wielu przypadkach celowo zakodowane w głowie w razie "W" i obawiam się, że może się udać wykpić takim tłumaczeniem.

@kurant2000 to jeszcze wypada by folia miała cechy instytutu ceramiki i szkła - wtedy wraz z certyfikatem jest komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.