Skocz do zawartości

ciągnik samochodowy na samochod specjalny


krichna25

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to jak najbardziej możliwe, a dla pewnych konstrukcji wręcz wskazane.

Dlaczego w każdym widzicie potencjalnego naciągacza i oszusta?

W Was też każdy ma widzieć potencjalnego łapówkarza? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    20

  • Marek1

    15

  • adam1501

    13

  • michal_k

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dodajmy do tego, że teraz diagnostę "chronią" zdjęcia. A jeśli gość będzie używał pojazdu niezgodnie z przeznaczeniem - to już jego odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej mamy do czynienia z ciągnikami, które co prawda mają siodło ale producenci nazywają je balastowymi lub siodłowo- balastowymi.

 

Jeszcze takiego egzemplarza nie widziałem, ale to nieważne, bo ciągniki samochodowe dzielą się na siodłowe albo balastowe, więc albo, albo...

 

Jeżeli ciągnik siodłowy, miałby stać się pojazdem pomocy drogowej to jako pojazd do holowania innych pojazdów czyli na pewno nie jako pojazd wyposażony w siodło.

Musiałby posiadać sprzęg, hak do holowania innych, uszkodzonych pojazdów, natomiast siodło nie ma w takim pojeździe żadnego zastosowania więc w trybie przeróbek na pomoc drogową, powinno być zdemontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, zaraz. Powoli.

To co, uszkodzoną naczepę na sztywny hol brać, no jak?

Lecę kabinę w ciągniku sprayem na żółto, doposażam auto zgodnie z warunkami i Pomoc Drogowa gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast siodło nie ma w takim pojeździe żadnego zastosowania więc w trybie przeróbek na pomoc drogową, powinno być zdemontowane.

 

Podaj przepis zabraniający posiadania siodła przez pojazd inny niż ciągnik samochodowy. Skoro pomoc drogowa może posiadać "zwykły hak" to czemu nie może mieć siodła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciągnik siodłowy, miałby stać się pojazdem pomocy drogowej to jako pojazd do holowania innych pojazdów czyli na pewno nie jako pojazd wyposażony w siodło.

Ale ja wcale nie żartuję.

Poważnie pytam, czy można/nie można naczepę (cysternę) Ciągnikiem Siodłowym Pomocy Drogowej z miejsca wypadku/kolizji/awarii/nie ważne skąd zabrać/zholować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie żartuję.

Poważnie pytam, czy można/nie można naczepę (cysternę) Ciągnikiem Siodłowym Pomocy Drogowej z miejsca wypadku/kolizji/awarii/nie ważne skąd zabrać/zholować.

 

Tak, tak.... a uszkodzoną przyczepę rolniczą holujemy Ciągnikiem Rolniczym Pomocy Drogowej, a mniejsze przyczepki Samochodem Osobowym Pomocy Drogowej.

Chyba nawet jeszcze jeżdzi kilka Ferrari, Bentley-ów, czy Porsche sprowadzonych jako Pomoc Drogowa... ;)

Więc chyba jednak żartujesz...

 

Ciągnąć naczepę może każdy ciągnik siodłowy i wcale nie musi być do tego Pomocą Drogową.

W jakiej sytuacji musiałaby to być Pomoc Drogowa, oczywiście poza sytuacja kiedy uparcie chcesz, na potrzeby tej dyskusji żeby to był ciągnik siodłowy Pomoc Drogowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nic uparcie nie chcę. Ani na potrzeby tej dyskusji, ani na żadne.

Przychylam się do prośby michala_k o wskazanie przepisu zakazującego posiadanie siodła w Ciągniku Siodłowym Pomocy Drogowej oraz przepisów zakazujących luksusowym samochodom byciem Pomocą Drogową.

Bardzo proszę na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów.

Już bez poruszania Skarbówki, ITD i Ustawy o Transporcie Drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej sytuacji musiałaby to być Pomoc Drogowa

Kiedy jest niesprawna, ponieważ w każdym innym przypadku kierowca zwykłego pojazdu naraża się na mandat i kolejne odholowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów.

Już bez poruszania Skarbówki, ITD i Ustawy o Transporcie Drogowym.

 

To juz może porozmawiaj z tymi co te "Pomoce Drogowe" na bazie luksusowych samochodów sprowadzali.

Z tego co mi wiadomo, to ich tłumczenie skarbówce się nie spodobało a ja nie zamierzam za nich tego tłumaczyć.

Tym bardziej, że może bym i wytłumaczył... :)

Jednak wcale nie chcemy /bynajmniej ja mam takie zdanie/ żeby to forum było forum przydatnym dla wszelkiej maści kombinatorów, w tym także takim, którzy uparcie próbują przeforsować ciągni siodłowy na Pomoc Drogową i to oczywiście wcale nie dla potrzeb pomocy ale dla uniknięcia podatku od środków transportu.

 

Rozumiem, że ty widzisz taką możliwość, więc chyba nie potrzebujesz dalszej dyskusji nt temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja bardzo prosiłem aby nie poruszać Fiskusa i Ustawy o Transporcie.

Potrzebny jest ciągnik siodłowy jako pojazd specjalny Pomocy Drogowej do usuwania naczep uszkodzonych w kolizjach drogowych. No zwykły szybki zawsze w gotowości ciągnik siodłowy, czyli holownik do obsługi ciężkich zdarzeń na A-4 choćby.

Przeciwwskazania literalne poproszę.

Albo OK - kończymy.

Na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest niesprawna, ponieważ w każdym innym przypadku kierowca zwykłego pojazdu naraża się na mandat i kolejne odholowanie.

 

To bardzo hipotetyczna sytuacja.

Naczepa nie pojawia się na drodze sama tylko z ciągnikiem siodłowym.

Jeżeli naczepa ulega uszkodzeniu bez uszkodzenia ciągnmika to przyznam, że nie znam sytuacji, w której sprawny ciągnik miałby być zastąpiony ciągnikiem Pomocy Drogowej?

Wystarczy że ciągnie ją dotychczasowy ciągnik pilotowany pojazdem pomocy drogowej.

 

Jeśli jednak naczepa jest niesprawna, to jak ją holować?

Chyba raczej przewozić ją na innym pojeździe.

 

Natomiast profesjonalny pojazd Pomocy Drogowej załatwia ten temat tak:

 

I ciekawe, że nie potrzebuje do tego, żadnego rzeźbiarstwa z siodłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że ciągnie ją dotychczasowy ciągnik pilotowany pojazdem pomocy drogowej.
- a ten Pilot może być luxusowym samochodem ?

Tak dla kontry, żeby zaraz nie pomyślał admin o czerwonym pasku i reklamie, tam cała gama pojazdów na żółto pomalowanych:

:arrow: Skwarek... Szuwarek... czy jakoś tak. Autopomoc i holowanie gdzieś koło Kostrzyna nad Odrą. Znajdzie się i ciągnik siodłowy w tym całym parku maszynowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ciekawe, że nie potrzebuje do tego, żadnego rzeźbiarstwa z siodłem :P

Bo w tym przypadku uszkodzeniu uległ ciągnik, a transportowiec nie miał nic w pobliżu. Gdyby transportowiec podstawił drugi ciągnik, to naczepa by pojechała dalej, a ciągnik jak na pokazanym filmie do serwisu. Gdyby była sytuacja odwrotna, to potrzebny jest inny holownik z siodłem, bo transportowiec, ten ciągnik wysłał na inną trasę, a naczepę trzeba by było odholować do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była sytuacja odwrotna, to potrzebny jest inny holownik z siodłem, bo transportowiec, ten ciągnik wysłał na inną trasę, a naczepę trzeba by było odholować do serwisu.

To już chyba przekombinowałeś :)

ale tak czy tak do tego wystarczy KAŻDY ciągnik sidłowy i wcale nie musi być Pomocą Drogową....

 

[ Dodano: 13-11-2015, 18:49 ]

Wystarczy że ciągnie ją dotychczasowy ciągnik pilotowany pojazdem pomocy drogowej.
- a ten Pilot może być luxusowym samochodem ?

Pewnie taki widok napawał by cię dumą?

Mnie, zażenowaniem....

 

Tak dla kontry, żeby zaraz nie pomyślał admin o czerwonym pasku i reklamie, tam cała gama pojazdów na żółto pomalowanych:

:arrow: Skwarek... Szuwarek... czy jakoś tak. Autopomoc i holowanie gdzieś koło Kostrzyna nad Odrą. Znajdzie się i ciągnik siodłowy w tym całym parku maszynowym.

No trochę trzeba było szukać, żeby znaleźć coś podobnego

Więc jednak, na szczęście, nie jest to powszechny przypadek...

Ktoś mu to "klepnął" to ma... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, a odrzucając "przekombinowanie, dumę, zażenowanie, klepanie" to co zostanie?

Bardzo proszę o wskazanie przepisu zabraniającego posiadania siodła w pojeździe Pomocy Drogowej, jak i proszę wskazać przepis zabraniający luksusowym samochodom spełnić warunki dla Pomocy Drogowej. Może być na zasadzie "kto bogatemu zabroni", ale nie dajmy się zwariować, nie na podstawie własnych odczuć.

Dzięki już na zaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jednak do własnych odczuć się odniosę...

Nie mam potrzeby naprowadzać tanich kombianatorów czego się tak domagasz.

A jak ktoś już klepnął takie dziwolągi to niech sam sobie szuka alibii... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to chyba wyczerpało w całości brak argumentów do tematu siodła w Pomocy Drogowej i luksusowych Pomocy Drogowych.

Dzięki, ale o wskazania UD, UI, USZ z tabeli jakoś nie mam śmiałości, ani o inne warunki techniczne podobno naruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro naczepa jest uszkodzona/niesprawna, to nie powinna być ciągnięta przez ciągnik siodłowy, tylko powinna być przewożona na naczepie/przyczepie niskopodłogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko naczepa? Czy wszystkich holowanych pojazdów to dotyczy?

Nie rozumiem. Można holować cały zestaw uszkodzony, a samej naczepy to już nie-e?

Czy teraz może nastąpi wyliczanka uszkodzeń, z którymi można pojazd holować bądź nie można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to chyba wyczerpało w całości brak argumentów do tematu siodła w Pomocy Drogowej i luksusowych Pomocy Drogowych.

Dzięki, ale o wskazania UD, UI, USZ z tabeli jakoś nie mam śmiałości, ani o inne warunki techniczne podobno naruszone.

 

A po co ci taka odpowiedź?

Juz kilkakrotnie sam sobie odpowiedziałeś, że:" nie ma przepisu zabraniającego posiadania siodła w pojeździe Pomocy Drogowej, jak i proszę wskazać przepis zabraniający luksusowym samochodom spełnić warunki dla Pomocy Drogowej"

Więc do dzieła!

Najlepiej słuchaj klienta i zrób tak jak chce...

 

I to chyba wyczerpuje twój udział w tym temacie bo jeśli chcesz więcej wiedzieć to załóż swój temat i pytaj.

Kirchna, który założył ten tema, jak widać nie jest juz żadną odpowiedzią zainteresowany, pewnie po swoim stwierdzeniu że : klient chce sie wymigac z oplaty drogowej i tak kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej mamy do czynienia z ciągnikami, które co prawda mają siodło ale producenci nazywają je balastowymi lub siodłowo- balastowymi.

 

Jeszcze takiego egzemplarza nie widziałem, ale to nieważne, bo ciągniki samochodowe dzielą się na siodłowe albo balastowe, więc albo, albo...

 

Ten MAN ma pod tą zieloną skrzynką siodło i jeśli trzeba to ją zdejmuje i zapina naczepę. W tej konfiguracji ma założone kilka może kilkanaście ton balastu i przyczepę zapiętą do haka holowniczego. Jak byś go zakwalifikował?

 

 

Rawcliffe_Ballast_Tractor_%26_Trannsformer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.