Skocz do zawartości

Faktura sprzedaży samochodu.


jurek014

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z WK mam pytanie.

Czy na fakturze sprzedaży samochodu zarejestrowanego w kraju wymagany jest vin pojazdu i czy wymagane są dane współwłaściciela pojazdu.

Sprawa jest tego typu że byłem współwłaścicielem tego pojazdu i muszę go wyrejestrować w WK - syn jest za granicą a na fakturze nie ma nr VIN i moich danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można sprzedać współwłasności, bez zgody wszystkich właścicieli. Brak wymienionego współwłaściciela na fakturze tak należy traktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, Złoże oświadczenie do faktury i prześlę jeden egzemplarz kupującemu

(żeby nie miał problemów z zarejestrowaniem pojazdu), to chyba wystarczy, ale czy faktura powinna zawierać vin pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura jest dowodem własności więc powinna zawierać nr.rej oraz Vin pojazdu ,pojazd był w firmie używany więc zgoda drugiego współwłaściciela jest konieczna może być oświadczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na to wzór, przepis co powinna zawierać faktura?

Kolega pyta o fakturę.

A faktura jak faktura: |asortyment|jednostka miary|cena|vat|rabat|sztuka|...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie załącznikiem do FV powinna być umowa sprzedaży dokumentująca faktyczną czynność czyli sprzedaż przez obu współwłaścicieli. Nr VIN musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr rejestracyjny i marka pojazdu jest na fakturze, Księgowy syna twierdzi, że to wystarczy.Ja natomiast korekty faktury nie mogę zrobić bo syn zlikwidował firmę i wyjechał.

Jeśli chodzi o księgowość to faktura jest dla mnie ok, tylko jak wygląda to od strony WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr rejestracyjny i marka pojazdu jest na fakturze, Księgowy syna twierdzi, że to wystarczy.

 

To niech księgowy wyda DR nowemu właścicielowi :razz:

 

Jeśli chodzi o księgowość to faktura jest dla mnie ok, tylko jak wygląda to od strony WK.

 

Tak jak napisałem:

 

Jak dla mnie załącznikiem do FV powinna być umowa sprzedaży dokumentująca faktyczną czynność czyli sprzedaż przez obu współwłaścicieli. Nr VIN musi być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd musi być jednoznacznie zidentyfikowany ma dowodzie własności.

 

Czy nr rejestracyjny wystarczy? Odpowiedź brzmi TAK. Ale wielu WK do tego nie przekonasz.

Oświadczenie do FV? A jakiej treści. Kto w sumie sprzedaje to auto?? Osoba prowadząca działalność jako jedyny właściciel? Przecież to nieprawda. FV może być wystawiona tylko na tą część własności pojazdu, która należała do prowadzącego działalność.

 

Dlaczego uważacie, że tylko nr VIN jednoznacznie identyfikuje pojazd?? Nr rejestracyjny z założenia robi to lepiej. Bo co do zasady się nie powtarza. VIN może po 30 latach się powtórzyć. Nr ramy, taki np. 4-ro cyfrowy to już w ogóle śmiech ma sali 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nr rejestracyjny wystarczy? Odpowiedź brzmi TAK. Ale wielu WK do tego nie przekonasz.

 

Istnieją wyroki sądów potwierdzające, że nr identyfikacyjny musi być. Pewnie istnieją też wyroki przeciwne ;)

 

Dlaczego uważacie, że tylko nr VIN jednoznacznie identyfikuje pojazd?? Nr rejestracyjny z założenia robi to lepiej. Bo co do zasady się nie powtarza.

 

Może się powtórzyć (np. białe/stare czarne tablice) albo teoretycznie może się powtórzyć z numerem zagranicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Dzwoniłem do WK i wiem juz jak mam wyprostować kwity.

Vin MUSI być zgoda współwłaściciela również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.