Skocz do zawartości

Gaśnica w samochodzie


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    12

  • blakop

    7

  • Jacdiag

    6

  • Paprock

    6

I pytanie następne:

Czy taka gaśnica w dniu badania powinna mieć aktualną kontrolkę z badaniem?

Jeśli tak to może ktoś mi powie gdzie jest to napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie policja tylko straż (policjant z reguły nie ma przeszkolenia p.poż)

 

Czytać to oni już potrafią i wielu się przekonało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gaśnica stanowi integralną część pojazdu(pojazd wychodzi z salonu z ważną gaśnicą) i ta gaśnica ma być sprawna.My żeby to stwierdzić musimy odczytywać datę sprawności (tak np. jak tacho) na pewno jest (powinna być)ona określona na gaśnicy przez odpowiednią osobę jeżeli nie to możemy tą sprawę zakwestionować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponawał bym zakończyć temat czy ma być sprawna czy tez nie,bo jeszcze KTOŚ wpadnie na pomysl i wymysli urządzenie do sprawdzania sprawnośći gasnic na SKP :shock: ,po prostu ma być z ważną naklejką kontrolną lub legalizacyjną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu ma być z ważną naklejką kontrolną lub legalizacyjną

Tak też my podchodzimy i nie będę dochodził, czy ona ma tyle proszku co napisane i czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dyskusja zeszła na inny tor. Poruszając temat gaśnicy chodziło mi o podstawy prawne sprawdzenia pojemności gaśnic w samochodach. Bo na poruszane tematy ich sprawności zapiszemy dużo stron na forum i obawiam się, że nic nie wymyślimy dopóki ktoś nie znajdzie podstawy prawnej bo o to przecież chodziy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta ma tylko sprawdzić czy pojazd jest wyposażony w gaśnice i koniec , od sprawdzania waznosci jest policja

 

Dokładnie tak.... można ew. powiedzieć klientowi że w myśl przepisów p-poż , gaśnica podlega corocznemu badaniu. Nie stanowi to jednak problemu w wyznaczeniu następnego terminu badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o gaśnicach w pojazdach , a przecież macie je na stacjach :shock: ijak podchodzicie

do nich , bo ja legalizuje co 6 miesięcy i chcecie aby wszystko było okey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na czasookresach badań gasnic przemysłowych....może i co 6 m-cy, u mnie pilnuje tego kto inny. Ale nie ma powodu ( czynności diagnosty ) aby spr. czy gaśnica jest ważna. Ma być i tyle.I nie wytykajmy sobie czy ktoś jest nadgorliwy czy nie. Gaśnica ma być. Osobiście pytam klienta czy ma .....jak potwierdza to mi wystarcza.

 

[ Dodano: 24-11-2005, 21:22 ]

A dla chcących wgłębić się w temat ....samochodowa na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polecam ciekawą lekturę "PARAGRAF NA DRODZE" nr 5/2004 , gdzie po wnikliwej analizie stanu prawnego przedstawiony został, wedłu mnie słuszny wniosek - nakładanie grzywny w drodze mandatu karnego, w sytuacji kiedy mamy do czynienia z przekroczonym terminem ważności gaśnicy nie jest właściwym postepowaniem.

Art 96 $1 pkt 5 Kodeksu wykroczeń wprawdzie określa zachowanie polegające na kierowaniu pojazdem, który nie jest należycie zaopatrzony w wymagane urządzenia i przyrządy, albo w przyrządy, które nie nadają sie do spełnienia swego przeznaczenia. Lecz w tym przypadku podczas kontroli drogowej nie możemy jednoznacznie stwiedrdzić, że gaśnica z przekroczonym terminem ważności nie nadaje sie do spełnienia swojego przeznaczenia. Na podstawie zewnetrznego wyglądu gaśnicy prowadzący kontrolę może tylko powziąć podejrzenia o tym, że jest ona niesprawna. Teoretycznie stwarza to podstawę prawną do wszczęcia czynności wyjaśniających na podst. art 54 kpow - lecz przed sporządzeniem wniosku o ukaranie koniecznym byloby powołanie biegłego. A więc bezsensowne koszty i zbędna robota, bo wykroczenie lekkiego kalibru.

WNIOSEK JEST JEDEN: Podczas konroli drogowej sprawdzamy realizację jedynie obowiązku posiadania gaśnicy. Ujawniony przekroczony termin jej ważności daje podstawę do pouczenia kierowcy o potrzebie dokonania konserwacji i sprawdzenia gaśnicy, aby w sytuacji kiedy zajdzie potrzeba jej uzycia, zadziałała ona sprawnie i skutecznie. "

Jest to cytat z forum dla policjantów http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=4201&highlight=ga%B6nica

Czyli mamy obowiązek sprawdzić czy jest gaśnica i ewentualnie pouczyć klienta o konieczności legalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam to:

 

 

1.2.Dodatkowe wyposażenie

 

Oględziny

 

Brak gaśnicy lub nieodpowiedni jej rodzaj lub brak potwierdzenia czynności konserwacyjnych zgodnie z instrukcją producenta, nie rzadziej niż raz na rok.

 

co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam to:

 

 

1.2.Dodatkowe wyposażenie

 

Oględziny

 

Brak gaśnicy lub nieodpowiedni jej rodzaj lub brak potwierdzenia czynności konserwacyjnych zgodnie z instrukcją producenta, nie rzadziej niż raz na rok.

 

co Wy na to??

 

Ja na to ( Dz.U. z 2003 r. Nr 227, poz. 2250 z późn. zm ) załącznik nr. 1

 

1.2 Dodatkowe wyposażenie

 

" Brak gaśnicy ( jeżeli jest wymagana )." Na tym koniec skąd wziąłeś reszte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.