Skocz do zawartości

Gaśnica w samochodzie


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

To w końcu jak jest ma być gaśnica ważna czy nie ?

Bo jeśli chodzi o ADR to chyba jasno jest tam napisane załącznik nr 8

A co z innymi pojazdami ? tyle że ma być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    12

  • blakop

    7

  • Jacdiag

    6

  • Paprock

    6

  • 4 weeks later...

:razz::razz:

No masakra jakaś... I walcz z wiatrakami

7.2. Gaśnica (jeśli wymagana)

Kontrola organoleptyczna

a) Brak gaśnicy. UI

 

No ale o klienta przecież dbać muszą, to podbiją a on sobie kiedyś tam kupi...

I pracuj z takim :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prospector, tu mowa była o legalizacji gaśnicy, a nie jej braku w pojeździe. Nie ma przepisu mówiącego o konieczności sprawdzenia legalizacji, ale przypomnę tylko zapis rozporządzenia

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.
Jeśli diagnosta uzna za konieczne sprawdzenie legalizacji, to ma do tego prawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kierownik lub właściciel stacji

 

I mamy duet: pracodawca nakazuje - pracownik robi.

Myślał, że jest bardziej kompetentny do rozmowy z mediami, ale się przeliczył. Choć w ostatnim "tak", które wypowiedział chwilę niepewności pod wąsem zauważyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli diagnosta uzna za konieczne sprawdzenie legalizacji, to ma do tego prawo.

 

...pojazd samochodowy wyposaża sie w gaśnicę...

 

...tramwaj wyposaża się w zalegalizowana gaśnicę...

 

Diagnosta nie ma najmniejszych podstaw do sprawdzania legalizacji gaśnicy, a kryteria może i nie wyczerpują, ale ewentualne usterki poza tabelą muszą mieć pokrycie w warunkach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem te 6 stron i tak się zastanawiam, jest o co kruszyć kopię, chyba nie, owszem przepis nakazuje posiadać gaśnicę, osobiście na obt pytam czy jest ale jak zdarzy się że klient nie ma to :x , czy może się czasami przydać, pewnie tak ale "motóry" tego nie mają a zapalić też się mogą, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jeden sposób sprawdzenia
:ok
Wysłany: 03 Cze 2013 - 20:33

 

...

Pracując w policji nie miałem gasnicy oblepionej. I kiedy dostałem od firmy z nowym autem jako bonus odpaliłem stara na zadupiu. Ot trening taki. I nie dasz wiary. Działała.

 

 

http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=43465

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalizacja gaśnicy nie potwierdza sprawności
Właściwie przeprowadzona potwierdza zachowanie odpowiednich parametrów, od których zależy jej prawidłowe działanie. Zawsze w czasie odpalania może coś ulec awarii, ale sprawdzenie naboju i proszku zmniejsza ryzyko, że coś nie zadziała. Legalizacja zbiornika LPG również nie potwierdza jego 100% prawidłowego działania, zwłaszcza po 9 latach użytkowania, więc po co sprawdzać protokoły TDT. I żeby była jasność, jestem gorącym orędownikiem wywalenia gaśnicy z obowiązkowego wyposażenia pojazdu, a w jej miejsce wpisania kamizelek odblaskowych, nawet dla motocykli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wyposażenie obowiązkowe pojazdu nie powinno być homologowane i sprawne, co wynika z warunków technicznych?

o homolgacji napisał blakop... ja tylko zapytam o to jak słowo "sprawne" połączyć z legalizacją? czy niesprawna gaśnica może mieć ważną legalizację? ;) tak wiem dyskusja akademicka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.