Skocz do zawartości

waryński KSH 45A


krichna25

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. W dowodzie :

marka pojazdu: Waryński;

model: KSH 45A

rodzaj pojazdu: ciągnik rolniczy

Przyjezdza tym ciagnikiem, zdemontowana lyzka i przedni pług. nie jest juz koparko -spycharka tylko ciagnikiem. czy jest to dobrze zarejestrowane?tzn nie powinno byc jako pojazd inny? ciagnik rolniczy to do prac polowych a nie do kopania.warynski to na podzespole ursusa c 360. brak tabliczki znamionowej ale to juz swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest źle zarejestrowane bo powinno byc jako samochod specjalny przeznaczenie koparko- spycharka. i teraz po zdemontowaniu osprzetu zrobic zmiany konstrukcyjne i przekwalifikowac na ciagnik rolniczy podpierają sie opinia rzeczoznawcy na jaki ciagnik bo nie ma tabliczki wiec albo na ursus c 360 a moze na c 355.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest źle zarejestrowane bo powinno byc jako samochod specjalny przeznaczenie koparko- spycharka.

Wg mnie jako maszyna budowlana w ogóle nie powinno być zarejestrowane ,ale niestety kiedyś były rejestrowane.Myślałem że już wyginęło śmiercią naturalną , a tu proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta koparka jest na podbudowie znanej wszystkim 60-siątki. wiec jesli zdemontuje osprzet to pozostanie "goły" ciagnik rolniczy. To juz nie moze sie nazywac Waryński KSH 45A - bo przeciez to koparka i wracamy do punktu wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w dalszym ciągu jest Waryński KSH 45A, li tylko bez osprzętu. Jak zapniesz (do gołego) pług, to będzie to Waryński KSH 45A z pługiem (bez "swojego" osprzętu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie moze sie nazywac Waryński KSH 45A - bo przeciez to koparka i wracamy do punktu wyjscia.

 

Pojazd po zmianach konstrukcyjnych nie zmienia marki ani modelu. Dlatego:

 

To w dalszym ciągu jest Waryński KSH 45A, li tylko bez osprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. wiec jest aktualnie tak:

W dowodzie :

marka pojazdu: Waryński;

model: KSH 45A

rodzaj pojazdu: ciągnik rolniczy

Bez osprzetu. // wiec robimy okresowe dla ciągnika rolniczego i koniec kropka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzaj pojazdu: ciągnik rolniczy

Jest tylko mały problem - ten typ nigdy nie miał zaczepu - Ciekawe jak ustalicie O.1 i O.2 oraz do osprzętu też nie było :D . Mam ciągnik rolniczy który jest właściwie jednoosobowym pojazdem służącym do .... jazdy do kościoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ustalicie O.1 i O.2

 

Może 0/0 :P

 

A może jednak jest możliwość montażu zaczepu, a masy przyczep podpasują od Ursusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pojazd na którym zamontowano KSH- 45 wyglądem przypomina Ostrówek, który był zbudowany na ciągniku URSUS C 360 z tym że, zmieniona była belka przednia bo była węższa, przekładnia kierownicza mechaniczna na hydrauliczną oraz półpochwy na szersze. Z Ursusa ciągniki jechały do Ostrówka w wersji rolniczej i tam dopiero były przerabiane, a zdemontowane podzespoły zwracane do Ursusa. Gdy Zakłady w Ostrówku upadły produkcją prawdopodobnie zajął się WARYŃSKI. Ciekawe która spółka, bo oni też się podzielili, chyba WARYŃSKI trade. Ostatnio w WARYŃSKIM BUMAR odbierałem koparkę mocowaną na tylnym podnośniku C-385 i cięgle rolniczym tak jak pługi. Napęd hydrauliczny był podłączony do szybkozłączy wywrotu. Był to początek lat 90., robiliśmy wtedy budowę bloków na Pradze. To taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak jest możliwość montażu zaczepu, a masy przyczep podpasują od Ursusa

Jak by to napisał jakiś młodzik to bym zrozumiał ale TY :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku za producenta można uznac podmiot wykonujący zmiany konstrukcyjne i z określeniem mas przyczep nie ma problemu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w WARYŃSKIM BUMAR odbierałem koparkę ... Był to początek lat 90.

W sensie, że już później , nic tam nie odbierałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w WARYŃSKIM BUMAR odbierałem koparkę ... Był to początek lat 90.

W sensie, że już później , nic tam nie odbierałeś ?

Później była zmiana charakteru pracy i więcej tam nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Powitać. Napiszę tutaj żeby nie tworzyć nowych tematów. Temat następujący: Dane z dowodu rejestracyjnego - Ursus C-355 KSH 45A, Koparko spycharka. Klient chce zdemontować osprzęt koparkowy, powymieniać błotniki i kabinę na takie jak powinien mieć ciągnik rolniczy i dokonać zmian na ciągnik rolniczy . Przerabialiście temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 16:13, duchu napisał:

No to troszke mu się masy pozmieniają

W zasadzie tylko G.

 

W dniu 13.12.2021 o 09:45, Rafi90 napisał:

dokonać zmian na ciągnik rolniczy

Ma jakiś osprzęt, który zrobi z niego ciągnik rolniczy? WOM, złącza przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.