Skocz do zawartości

Sprawdzenie szczelności obudowy


wrc69

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję kolegom za rzeczową dyskusję.

Podsumowując:

- Dla TDT i Starostwa

Reduktor z manometrem umożliwiającym ustawienie ciśnienia 0,1 bara + przewód pneumatyczny z szybkozłączami jako przedłużacz + Przewód pneumatyczny z wolnym końcem do umieszczenia w obudowie wielozaworu + paczka plasteliny (najlepiej dwie) + butelka wykrywacza nieszczelności.

- Dla nas

W zbiorniku toroidalnym sprawdzić drożność wylotów w podłodze i stan uszczelki pokrywy oraz o-ringów śrub mocujących pokrywę.

W zbiorniku cylindrycznym sprawdzić stan o-ringu pokrywy obudowy, drożność wylotów w podłodze, oraz stan i zamocowanie rury między wylotami obudowy wielozaworu a wylotami w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    14

  • biker100

    8

  • DARIO64

    7

  • Grzegorz Łódź

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

My na wszelki wypadek mamy plastelinę, mosiężną rurkę (oryginalnie służyła, po podłączeniu powietrza, do pompowania kół w ciężarówkach) z gwintem na który jest zakręcony zaworek(taki jak samochodowy). Do tego preparat pieniący i zwykły pistolet do kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na wszelki wypadek mamy plastelinę, mosiężną rurkę (oryginalnie służyła, po podłączeniu powietrza, do pompowania kół w ciężarówkach) z gwintem na który jest zakręcony zaworek(taki jak samochodowy). Do tego preparat pieniący i zwykły pistolet do kół.

 

 

też byłem w ten sposób przygotowany , ale nie chcieli tego oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Temat przyrządu do sprawdzania można załatwić dość szybko...

 

właśnie został załatwiony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przyrządu do sprawdzania można załatwić dość szybko...

 

No to wiadomo już kto temat ryje gdzie tylko może :shoot::shoot: Znów walizka "Domańskiego" :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przyrządu do sprawdzania można załatwić dość szybko...
- No! A nawet jeszcze bardziej niż dość, dopóki tej magicznej walizeczki w tamtym rozporządzeniu nie ma!

 

:arrow::arrow::arrow:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I BUDOWNICTWA

z dnia 10 lutego 2006 r. w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów

:P

 

Nie ma co się powoływać na „zakres” dopóki nie obowiązuje jej (tej walizki) „rozporządzenie-wyposażenie”.

Już se jedną walizkę zmodyfikowałem przez wiadomą firmę do złącza 13 PIN wraz z zestawem przewodów i właśnie ten zestaw... Kabel był droższy niż złoty HDMI. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Za 68 zł kupisz zestaw do badania ciśnienia w aptece. Trochę pozmieniasz połączenia, kilka opasek i gotowe. Jedynie manometr pokazuje w mmHg, ale jest pompka, więc nie trzeba kompresora. Ostatnio miałem starego VW Jete i zastanawiałem się jak to mam wsadzić, jak bak pod butlą^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.