Skocz do zawartości

Czy musi być na szyldzie wyraz Podstawowa


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając protokół kontrolny WK z Bydgoszczy wyczytałem "1.Szyld barwy niebieskiej z białymi napisami o brzmieniu: „PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW”." W Dz U 25 mamy

§ 1. Stacja kontroli pojazdów powinna być oznaczona na zewnątrz, w miejscu widocznym szyldem barwy niebieskiej z białymi napisami, zawierającymi co najmniej: określenie rodzaju i godziny otwarcia stacji kontroli pojazdów.

Pytanie moje jest następujące :Czy pod pojęciem określenie rodzaju stacji mieści się " Stacja Kontroli Pojazdów " + literki ABTE cdef czy koniecznie musi być napisane " Podstawowa ...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PODSTAWOWA" - koniecznie, nieodwołalnie musi być

 

rodzaje SKP są dwa: podstawowa i okręgowa

 

ale literki też można umieścić ale czy to coś zmienia i tak sądzę że mało kto z klientów wie co się pod nimi kryje,

 

jak czasami dzwonią i pytają "ILE U WAS KOSZTUJE PRZEGLĄD" tak jakby cena była inna w każdej SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy odpowiedzi na TAK jestem prawie przekonany ale tak zimno na dworze jak sobie pomyśle że z rusztowania mam to kleić to ża mnie szczyka. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrz wiedziałeś, że bedziesz musiał dokleić :lol:

ale liczyłeś że może się uda ale nie:

 

prawo o ruchu drogowym

 

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela pojazdu, przez:

1) podstawową stację kontroli pojazdów -

2) okręgową stację kontroli pojazdów -

 

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 1 października 2004 r. Dziennik Ustaw Nr 223, poz. 2264 z 2004 r.

 

w sprawie wzorów dokumentów wymaganych dla wykonywania działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia stacji kontroli pojazdów

(Dz. U. z dnia 14 października 2004 r.)

 

**) Należy wpisać właściwy rodzaj stacji kontroli pojazdów:

- okręgowa stacja kontroli pojazdów,

- podstawowa stacja kontroli pojazdów.

 

itd

 

tak więc współczuję ale TDT nie odpuści :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC podobają mi się twoje odpowiedzi ( zawsze z podztawą prawną) staram się naśladować i zachęcam innych forumowiczów do takiego podejścia do naszego forum.

Ps nie zapomniałem o punktach pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączam się do dyskusji ponieważ bezwzględnie egzekwuje ten przepis nie tylko dlatego by bydgoskie stacje nie padły podczas certyfikacji TDT, ale również dlatego, że prawo tak stanowi.

Również bardzo mi się podoba odpowiedź ABC. Po prostu odpowiedział dokładnie tak jak ja bym to zrobił i nie śmiem nic dodać.

 

Może tylko uściśle. Jeżeli na stacji w Bydgoszczy mam SKP będącego jednocześnie dealerem Mitschubishi, Opel czy IVECO i ma on kolorystykę danej marki pojazdu bo musi, wówczas traktuję napis "Stacja Kontroli Pojazdów" jako reklamowy i wystarczy, że stacja na ścianie przy bramie wjazdowej zawiesi dodatkowy szyld o mniejszych rozmiarach z zachowaniem kolorystyki i z określeniem rodzaju stacji "podstawowa" / "okręgowa" oraz godzin otwarcia i dni bo niektórzy pracują w soboty i niedziele w różnych godzinach.

 

Takie podejście jest życiowe i dealer jest zadowolony, że ma kolorystykę wymaganą przez producenta pojazdu i ja, że mam właściwy szyld na stacji.

 

PS. Dodam co do literek zakresu. Cóż pozostawiam wolną rękę przedsiębiorcy. I wiem, że niektórzy chcą pisać swoje literki i robią to. Słyszałem, że TDT w niektórych miastach wymaga oprócz napisu rodzaju również literki. A ponieważ nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie skąd kierowca ma wiedzieć co oznacza literka ABCD/cdefgh więc zostawiam wolną rękę i zalecam kontakt z przedstawicielami TDT jak oni się do tego ustosunkują.

 

Swoją drogą szkoda, że przedstawiciele TDT nie włączają się do dyskusji.

 

Choć wiem, że wielu fachowców z Ministerstw i TDT przygląda się wypowiedziom na forum i przyznam, że brakuje nam ich wsparcia. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć wiem, że wielu fachowców z Ministerstw i TDT przygląda się wypowiedziom na forum i przyznam, że brakuje nam ich wsparcia.

Masz rację - brakuje ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że TDT w niektórych miastach wymaga oprócz napisu rodzaju również literki.

Ja też mam takie informacje czieszę się że ktos to potwierdził bo zamówiłem napis podstawowa + literki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Widocznie napis nie musi być na niebieskim tle ,,,

 

To całkiem jak z kolorem pojazdu pomocy drogowej niby powinien miec njadwozie lub kabine barwy żółtej ale często mają one inną barwę :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie napis nie musi być na niebieskim tle ,,,

 

Ale zwróć uwagę, że te na czerwonym to są tylko informacyjne i faktycznie nie muszą być na niebieskim. Ta odpowiednia, urzędowa jest obok bramy i jest na niebieskim tle - wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróć uwagę, że te na czerwonym to są tylko informacyjne

To jak zwykle u nas kwestia interpretacji ,,,

 

§ 1. 1. Stacja kontroli pojazdów powinna być oznaczona na zewnątrz, w miejscu widocznym, szyldem barwy niebieskiej z białymi napisami, zawierającym co najmniej: kod rozpoznawczy, określenie rodzaju i godziny otwarcia stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 1. 1. Stacja kontroli pojazdów powinna być oznaczona na zewnątrz, w miejscu widocznym, szyldem barwy niebieskiej z białymi napisami, zawierającym co najmniej: kod rozpoznawczy, określenie rodzaju i godziny otwarcia stacji kontroli pojazdów.

 

No i jest, więc o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwróć uwagę, że te na czerwonym to są tylko informacyjne i faktycznie nie muszą być na niebieskim. Ta odpowiednia, urzędowa jest obok bramy i jest na niebieskim tle - wystarczy.

Podobnie jest u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.