Skocz do zawartości

CEPIK PROBLEM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z zalogowaniem się do CEPIK.

Wyskakuje mi coś takiego:

 

"Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

 

Podczas łączenia z serwerem www.cepik.gov.pl wystąpił błąd. Uczestnik komunikacji SSL nie mógł wynegocjować akceptowalnego zbioru parametrów bezpieczeństwa. (Kod błędu: ssl_error_handshake_failure_alert)

 

Żądana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ nie udało się potwierdzić autentyczności otrzymanych danych.

 

Należy skontaktować się z właścicielem witryny i poinformować go o tym problemie."

 

Czy ktoś miał podobny problem i może mi pomóc?? Po czyjej stronie leży problem??

 

Dodam, że karta jest wążna do 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Tomek D

    9

  • Demart

    8

  • Prospector

    5

  • Grzegorz Łódź

    3

  • 1 year later...

Mi dziś wyskoczyło coś takiego

"The Web Application Firewall has denied your transaction due to a violation of policy."

Nie mogę nic znaleźć jak to obejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę czasu był spokój i się znowu zrypało. Od jakiegoś czasu po włożeniu karty i otworzeniu przeglądarki i linku wyskakiwał komunikat "Połączenie nie jest bezpieczne" , wszystko zamykałem wyciągałem i za moment od nowa karta, przeglądarka ... i za drugim razem wszystko szło. Od piątku nie mogę wejść albo od razu pojawia się komunikat "Połączenie nie jest bezpieczne" albo po logowaniu. Przeszukałem instrukcję z błedami jakie mam ale o czymś takim nic tam nie ma. Może ktoś to przerabiał

Tak wiem nie zrobiłem zrzutu :)

20161031_130417777.jpg.5fdc1d08820dcd2fb5887bc292810c5c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź, czy w opcjach przeglądarki -> zaawansowane -> certyfikaty->urządzenia zabezpieczające, jest moduł pkcs11.

 

A z zrzutu, w zaawansowanych, nie da się pominąć tego i przejść dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kliknąć zaawansowane, później "Dodaj wyjątek" po lewej, a następnie "Potwierdź wyjątek bezpieczeństwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji Java do ver. 8.111 pojawiają się problemy.

Należy wejść do sd.coi.gov.pl /zakładka Java/ i zainstalować Dodatek_java8u111.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją wywaliłem wszystko tzn Java, wgrałem na nowo , wgrałem dodatek i dalej nic

 

[ Dodano: 02-11-2016, 12:44 ]

Przed komunikatem "Error-Click for details" wyskakuje mi komunikat jak w załączniku

20161102_105713.jpg.179775aa3dc639b0a9439c6fba22ca0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

loguje się do cepik tam wchodzę w aplikacje MSWiA i wchodzę w stronę robię importuj i przerzuca mnie na stronę Javy co z tym zrobić chyba że coś źle robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w wysłaniem badań wynika z aktualizacji oprogramowania Java u Pana na komputerze.

Proszę o sprawdzenie jaką aktualną wersję Javy Pan posiada. Można to wykonać przechodząc do Panelu Sterowania i wejść w Programy i Funkcje.

Następnie na liście odnaleźć Javę. Jeśli jest to wersja 8 update 101 proszę wejść na stronę sd.coi.gov.pl (użytkownik cepik, hasło cepik) i przejść w zakładkę Java.

Pobrać dodatek Java 8 u 101 i zainstalować.

 

Po wykonanych czynnościach należy zamknąć i uruchomić ponownie przeglądarkę i spróbować wysłać badania.

Proszę o informację zwrotną czy udało się poprawnie wysłać badania.

tylko teraz jest dodatek 8 u 111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.