Skocz do zawartości

CARTEC HL26D


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem kontrolę z TDT - przyrząd do kontroli świateł - wpis - Brak podziałki i możliwości obrotu w płaszczyźnie poziomej - chodzi o dodatkowe pokrętło do przesuwu ekranu lewo/ prawo - czy jest to wymagane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś spytać, kto tę stację odebrał

Normalna kontrola ze starostwo - przyrząd ma CE - produkcja 2008 - jest jakaś nagonka na te przyrządy do świateł - w czterech SKP taki sam wpis - różni producenci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak podziałki i możliwości obrotu w płaszczyźnie poziomej - chodzi o dodatkowe pokrętło do przesuwu ekranu lewo/ prawo - czy jest to wymagane

 

W lewo i w prawo to przesuwasz całe urządzenie po ławie pomiarowej.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna kontrola ze starostwo

IVVO, Ty się zdecyduj , TDT, czy starostwo ? Sprawdzenia warunków dokonuje TDT, a kontrola może być zarówno jednych jak i drugich ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się zdecyduj , TDT, czy starostwo

Razem - coroczna kontrola - nikt przez wiele lat nie miał problemu - a tu zonk. I jeszcze jedno - przy przyrządzie do sprawdzania złącz Hak - wtyczka do niemców - 17-pinowa zestaw miał ją. To w tym roku to też jest na tapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zawsze - jakiś ktoś w kraju wykryje, a potem mają to w zaleceniach, żeby koniecznie sprawdzać.

Nie ważne jest że urządzenie nie powinno być dopuszczone na SKP, nie ważne kto to dopuścił do używania na stacji i zabrać mu uprawnienia na 5 lat.

Nie ważne kto odebrał stację i zakazać mu na 5 lat

Nie ważne kto kontrolował i zabrać mu uprawnienia na 5 lat

Ważne, że było co wpisać w protokół.

A teraz niech się martwią :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stacji jest przyrząd Tecnolux z podziałką kątową (bez naniesionych odległości), bez pokręteł prawo-lewo, a stacja odebrana chwil parę temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że jedno lobby ciągnie w kierunku gazu a drugie świateł. Jest to przykre ale prawdziwe. My jako SKP po prostu mamy kasę i za bardzo nie wiemy co z nią zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w razie jakiś uwag do protokołu trzeba domagać się podania konkretnych naruszonych paragrafów, tak aby dział prawny firmy mógł się do tego ustosunkować... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o sugestie
przyrząd do kontroli świateł - wpis - Brak podziałki i możliwości obrotu w płaszczyźnie poziomej
trzeba odpisać na zarzut TDT

Ja bym poprosił o podstawę prawną zarzutu :?

 

Rozumiem ,że na to urządzenie masz

"5. Wyposażenie kontrolno-pomiarowe oraz inne wyposa

żenie stacji kontroli pojazdów, określone w tabeli

stanowiącej załącznik nr 2 do rozporządzenia, może być

wykorzystywane do przeprowadzania badań technicznych

pojazdów, jeżeli zostało poddane ocenie zgodności,

a także posiada oznakowanie CE, jeżeli jest ono wymagane

przepisami o systemie oceny zgodności."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisz im, że zgodnie z protokołem odbioru z dnia przyrząd spełnia wymagania (posiada deklarację zgodności). Protokół wydany na podstawie Dz.U. 40, który nie zmienił się więc, nie ma podstaw do kwestionowania przyrządu, który jest sprawny technicznie. Jeżeli nie spełnia któregokolwiek z wymagań metrologicznych, niech wskażą Ci paragraf,którego nie spełnia oraz wytłumaczą dlaczego dopuścili przy odbiorze dane urządzenie, które teraz okazuje się niesprawne (nie spełniające wymagań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a także posiada oznakowanie CE, jeżeli jest ono wymagane

przepisami o systemie oceny zgodności

Mam CE - wysłałem zapytanie do CARTEC - są lekko zaskoczeni całą sytuacją. Kolega to samo urządzenie ma przez Sosnkowskiego - też złożył zapytanie

Plik0001.PDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w razie jakiś uwag do protokołu trzeba domagać się podania konkretnych naruszonych paragrafów, tak aby dział prawny firmy mógł się do tego ustosunkować... :D

No to ja zapodam wybiórczo i nie wszystkie takie kwiatki (by nie rzec chwasty) z ogródka paragrafów:

- brak okresowych przeglądów alarmowych czujników CO, gazu ziemnego oraz gazu płynnego wymaganych zgodnie z zapisem w DTR urządzeń (obowiązkowe roczne przeglądy u producenta urządzenia), co stanowi naruszenie § 15 ust. 4 i ust. 7 rozporządzenia (Dz. U. z 2006 nr 40 poz. 275)

- przyrząd do kontroli złącza elektrycznego pojazd – przyczepa nie umożliwia pomiaru sygnałów w złączu 13 PIN, co stanowi naruszenie § 14 ust. 1 rozporządzenia (Dz. U. z 2006 nr 40 poz. 275)

Było jeszcze o przesyłaniu danych do CEPiKu zgodnie z przepisowym terminem, a nie tam kiedy i komu się zechce. Oraz zalecenie aby informować nadzór o braku połączenia z winy leżącej po stronie CEPA. (Ciekawym czy istniała/zaistnieje taka wina.)

Co do „techniki” samego badania już poza protokołem:

Panie diagnosto, a światła to przy jakich obrotach jak silnik nie pracował, a nie widziałem czynności kontrolnych przy pasach bezpieczeństwa, szybach (korbkach), i na koniec czy zajrzał pan do zapasowego koła. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu kiedyś mówił, że mamy w kraju za dużo skp ? Wystarczy skrupulatnie czynności z rozporządzenia wykonać, a kolejki będą, że ho ho ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyrządem do regulacji świateł to faktycznie jest jakaś nagonka, bo na SKP do znajomego wpadł serwisant (nikt go nie zapraszał) i zamocował skalę prawo - lewo na ekranie pomiarowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz:

5. Brak podziałki i możliwości obrotu w płaszczyźnie poziomej w przyrządzie do pomiaru ustawienia i światłości świateł.

Wg naszej wiedzy zgodnie z instrukcją w/w urządzenie powinno być ustawione prostopadle do osi pojazdu co ułatwia zwierciadło (lub oświetlacz laserowy), obracanie urządzenia dowolny kąt ( nawet mierzony podziałką ) doprowadzi do błędnej oceny granicy światło-cienia oraz znacząco wpłynie na pomiar światłości (fotoelement pomiarowy powinien znajdować się w osi reflektora). Zakładam, iż kontrolujący miał na myśli pokrętło przesuwu ekranu w płaszczyźnie poziomej występujące np. w urządzeniach konkurencyjnej firmy. W urządzeniu HL26D sn 0901 rok produkcji 2008 ocena odchylenia wiązki świetlnej w poziomie jest realizowana w oparciu o naniesione na ekran wartości graniczne (których przekroczenie skutkuje kwalifikacją reflektora jako niesprawnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="IVVO"]5.[b] Brak podziałki[/b] i możliwości obrotu w płaszczyźnie poziomej w przyrządzie do pomiaru ustawienia i światłości świateł. [/quote] Czegoś nie rozumiem, albo ktoś jest ślepy... [quote="IVVO"] ocena odchylenia wiązki świetlnej w poziomie jest realizowana w oparciu o[b] naniesione na ekran wartości graniczne [/b](których przekroczenie skutkuje kwalifikacją reflektora jako niesprawnego)[/quote]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem, albo ktoś jest ślepy...

Stałem koło Pana Z TDT i pokazywałem podziałkę na ekranie - nie skutkowało. To co wyżej to pismo w tej sprawie firmy Cartec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.