Skocz do zawartości

Przyczepa do przewozu uli


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań, a nie mogłem wyszukać odpowiedzi. Jak w temacie, klient chciałby wyprodukować przyczepę do przewozu uli, razem z pszczołami, wielkością zbliżoną do lawety do przewozu pojazdów o dmc do 3500kg. Wg jego wyliczeń, koszt materiałów i osi to około 2 tysięcy, robocizna własna, więc nie brana pod uwagę.

Teraz pytania -

- jaki może być koszt badania (dopuszczenie jednostkowe)

- klient z okolic Łodzi, gdzie najbliżej jest jednostka wykonująca tego typu badania.

Jeżeli o czymś zapomniałem, to proszę nakierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostki uprawnione

Jednostki uprawnione do przeprowadzania badań homologacyjnych oraz badań potwierdzających spełnianie odpowiednich warunków lub wymagań technicznych danego pojazdu w celu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu (Dziennik Urzędowy Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 9 grudnia 2014r. poz. 81):

 

http://bip.mir.gov.pl/DziennikUrzedowyMIR/Dziennik/2014/Documents/DziennikUrzedowyMIR_poz81_2014%20%282%29.pdf

 

1.Przemysłowy Instytut Motoryzacji z siedzibą w Warszawie

2.Instytut Transportu Samochodowego z siedzibą w Warszawie

3.Instytut Technologiczno-Przyrodniczy z siedzibą w Falentach

4.Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.O. siedzibą w Bielsku-Białej

5.Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych Sp. z o.O. z siedzibą w Kobyłce

6.Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych - Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych z siedzibą

w Krakowie

7.Politechnika Świętokrzyska - Laboratorium Elektrotechniki Pojazdowej z siedzibą w Kielcach

8.Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Przemysłu Oponiarskiego STOMIL Sp. z o.O. z siedzibą

w Poznaniu

 

http://www.tdt.pl/homologacja-pojazdow/jednostki-uprawnione.html

 

https://www.its.waw.pl/Dopuszczenie_jednostkowe,0,3402,1.html

http://www.bosmal.com.pl/Procedura+post%C4%99powania/2/37/148/Procedura+post%C4%99powania.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki może być koszt badania (dopuszczenie jednostkowe)

Jeżeli hamulec jest homologowany to PIMOT bierze ok 3000 zł z dojazdem do klienta i wypełnieniem wniosków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalnie i tanio to będzie jak kupi fabryczna przyczepę najbardziej zbliżoną do takiej jak potrzebuje i wykona w niej zmiany konstrukcyjne dostosowujące przyczepe do jego potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może klient nie chce "taniej" tylko legalnie

 

Moje rozwiązanie jest tańsze i legalne.

 

i wykona w niej zmiany konstrukcyjne

 

Po co? To uli nie wolno już przewozić na przyczepie ciężarowej? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? To uli nie wolno już przewozić na przyczepie ciężarowej?

Oczywiście, że można tylko ładunek jest dość delikatny i aby nie tracić zbyt wiele czasu na mocowanie uli można nieco dostosować przyczepę do tej funkcji. Widziałem kiedyś przyczepę do przewozu uli i miała burty wysokości ok 1m wykonane z kształtownika i siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można nieco dostosować przyczepę do tej funkcji

 

przepraszam, źle się wysłowiłem. Chodziło mi o to, ze nie potrzeba potem robic zmian konstrukcyjnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.