Skocz do zawartości

Ile za badaniae po kolizji


wojtek1150

Rekomendowane odpowiedzi

Jedziesz na pewniaka a kawę masz gratis... ;)

 

:ok

 

U mnie to nawet gratis w łeb by mógł dostać ... :evil: :evil: :evil:

 

Tak zupełnie gratis? No wie wierzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 403
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Psuj

    27

  • aboz

    25

  • skpauto

    23

Top Posters In This Topic

A ja się zapytam: Czy pismo, które było na forum przekazaliście do swojego WK i uzgodniliście kwotę za badanie po kolizji ??? Tam gdzie WK wypowiedziało się na piśmie jest 94+ opłata za okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, drogo by Cię to badanie kosztowało - Mała Polska --> Szczecin. Nawet dwie kawy to mało. Ale czego się nie robi dla znajomych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam: Czy pismo, które było na forum przekazaliście do swojego WK i uzgodniliście kwotę za badanie po kolizji ??? Tam gdzie WK wypowiedziało się na piśmie jest 94+ opłata za okresowe.

Nie, ponieważ ten temat przerobiłem z dyr, swojego WK po pierwszych szkoleniach w październiku i zostaliśmy na tym, że dopóki nie jest wymagane okresowe z TNB robimy dodatkowe i kasujemy 4.2 cennika,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie, pewnie tyle samo co ta dyskusja.

 

A tu to się mylisz Kolego, teraz spokojnie mogę wystąpić z pismem do starostwa, bo temat przeanalizowałem z każdej strony i żaden argument mnie już nie zaskoczy. Miałem pewne wątpliwości, teraz już ich nie mam. I za to cenię to forum( nie mylić z niektórymi forumowiczami). :D

 

[ Dodano: 27-02-2013, 23:28 ]

Nie, ponieważ ten temat przerobiłem z dyr, swojego WK po pierwszych szkoleniach w październiku i zostaliśmy na tym, że dopóki nie jest wymagane okresowe z TNB robimy dodatkowe i kasujemy 4.2 cennika,,,

 

A masz to na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam: Czy pismo, które było na forum przekazaliście do swojego WK i uzgodniliście kwotę za badanie po kolizji ??? Tam gdzie WK wypowiedziało się na piśmie jest 94+ opłata za okresowe.

 

Jeżeli jesteś takim zwolennikiem "pism z WK" to dlaczego mnie optujesz za wprowadzaniem w ten sposób i innych ciekawych regionalnych interpretacji WK?

Np. było np. też na forum a i nadal obowiązuje we Wrocławiu zakaz wykonywania OBT na pokwitowaniu z policji za zatrzymany Dr za brak aktualnych badań okresowych.

Czy z tym pismem też udasz się do swojego WK?

W końcu to wykładnia,WK mająca taką samą "moc prawną" jak ta o opłacie za badanie powypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś moc muszą mieć skoro sądy, w tej samej sprawie, wydają wyroki różne w zależności od interpretacji przepisu przez organ nadzorujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i "cenisz to forum" ale słabo je czytasz bo zostało tu już powiedziane wiele razy:

że takie pisma z WK czy starostwa a nawet i z ministerstwa nie stanowią prawa.

Sądy wyrokują w oparciu o ustawy, mniej już o rozporządzenia zwłaszcza jeśli są niezgodne z ustawą, więc to co piszesz o sądach to raczej świadczy o niskiej świadomości prawnej.

 

[ Dodano: 28-02-2013, 09:23 ]

Miałem pewne wątpliwości, teraz już ich nie mam.

Ciekawe kto je rozwiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto je rozwiał?

Twardogłowi. :D

 

[ Dodano: 28-02-2013, 09:47 ]

Może i "cenisz to forum" ale słabo je czytasz bo zostało tu już powiedziane wiele razy:

że takie pisma z WK czy starostwa a nawet i z ministerstwa nie stanowią prawa.

Sądy wyrokują w oparciu o ustawy, mniej już o rozporządzenia zwłaszcza jeśli są niezgodne z ustawą, więc to co piszesz o sądach to raczej świadczy o niskiej świadomości prawnej.

 

 

Przeczytaj ze zrozumieniem wyroki w sprawach wyznaczania następnego terminu badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądy wyrokują w oparciu o ustawy, mniej już o rozporządzenia zwłaszcza jeśli są niezgodne z ustawą, więc to co piszesz o sądach to raczej świadczy o niskiej świadomości prawnej.

Też tak kiedyś myślałem niestety a czasem może i "stety" sędziowie są niezawiśli i wydają wyroki również w oparciu o swoje doświadczenie życiowe. - Patrz ostatni wytok WSA w sprawie terminu 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiązuje we Wrocławiu zakaz wykonywania OBT na pokwitowaniu z policji za zatrzymany Dr za brak aktualnych badań okresowych

 

Marek 1 jesteś blisko tematu, powiedz czy diagnosta podlegający pod ten WK postępuje inaczej??

 

W Poznaniu nie ma takiego zakazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiązuje we Wrocławiu zakaz wykonywania OBT na pokwitowaniu z policji za zatrzymany Dr za brak aktualnych badań okresowych

 

Marek 1 jesteś blisko tematu, powiedz czy diagnosta podlegający pod ten WK postępuje inaczej??

 

W Poznaniu nie ma takiego zakazu :)

Jeszcze pytanie , czy WK we Wrocławiu rozesłał ten POGLĄD do wszystkich, podległych im SKP, czy tylko uważają ,że tak wynika z ustawy - a może minister nieprawnie napisał , że pokwitowanie z policji można uznać jako dok. zastępujący DR???????????????? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie , czy WK we Wrocławiu rozesłał ten POGLĄD do wszystkich, podległych im SKP, czy tylko uważają ,że tak wynika z ustawy - a może minister nieprawnie napisał , że pokwitowanie z policji można uznać jako dok. zastępujący DR????????????????

 

Ministerstwo dało taką pisemna wykładnię, że dokumentem zastępującym DR jest jedynie PC.

WK wrocławskie które występowało do ministerstwa o opinię, rozesłało tę wykładnię do wszystkich podległych sobie SKP.

Oczywiście diagności je respektują, czyli nie postępują inaczej

 

[ Dodano: 28-02-2013, 11:22 ]

Marek 1 jesteś blisko tematu, powiedz czy diagnosta podlegający pod ten WK postępuje inaczej??

 

W Poznaniu nie ma takiego zakazu :)

 

Więc, zgodnie z prezentowana tu, jakoby powszechną praktykę sądów,

we Wrocławiu zostanie za to skazany a w Poznaniu nie postawią mu nawet zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo dało taką pisemna wykładnię, że dokumentem zastępującym DR jest jedynie PC.

 

A w Poznaniu jest inna wykładnia :P

 

"...............W związku z tym uzasadnioną wątpliwość budzi tutaj fakt,

czy za dokument odpowiadający DR podczas badania technicznego można uznać

pokwitowanie wydane przez organ kontroli ruchu drogowego w zamian za zatrzymany

DR pojazdu. Wskazaną wątpliwość rozwiązuje treść pisma nr TD-5t-5111-11g in./12

z dnia 30 marca 2012r., podpisanego przez Dyrektora Departamentu Transportu

Drogowego MTBiGM, zgodnie z którą pokwitowanie stanowi wystarczający dokument

do przeprowadzenia przez diagnostę okresowego badania technicznego pojazdu............"

 

Możesz przytoczyć "wrocławską" wykładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z którą pokwitowanie stanowi wystarczający dokument

do przeprowadzenia przez diagnostę okresowego badania technicznego pojazdu............"

O tym właśnie pisałem - czyli nie tylko w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przytoczyć "wrocławską" wykładnie

To nie jest "wrocławska" tylko ministerialna i w takiej formie została rozesłana do SKP.

Jest to to wcześniejsze pismo ministerstwa,

 

[ Dodano: 28-02-2013, 11:56 ]

natomiast to późniejsze pismao nr TD-5t-5111-11g in./12

z dnia 30 marca 2012r. nie zostało już do SKP przesłane.

Okresowe_Badanie_Technidzne-DR-PC.-1 (2).pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministerstwo dało taką pisemna wykładnię, że dokumentem zastępującym DR jest jedynie PC.

 

Więc, zgodnie z prezentowana tu, jakoby powszechną praktykę sądów,

we Wrocławiu zostanie za to skazany a w Poznaniu nie postawią mu nawet zarzutów.

 

natomiast to późniejsze pismao nr TD-5t-5111-11g in./12

z dnia 30 marca 2012r. nie zostało już do SKP przesłane.

 

Zaspali,nie czytali .? 8)

Nie zostało wysłane na adres WK Wrocław ? :P

 

chronologicznie:

1. Zastepca dyrektora prezentuje wykładnie-15.12.2011-nie wiem czy pismo było ogólnie dostęne ,bo wysłane jest na adres WK.

 

2.Dyrektor "prostuje" :P zastepcę i prezentuje swoją -30.03 2912r -ogólnie dostępną

 

To w/g mnie prawidłową jest wykładnia z dn 30.03.2012-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz to na piśmie.

Tak w rozp.996, podobnie jak Ty zresztą,,,

I tak jak my wszyscy.

 

[ Dodano: 28-02-2013, 15:18 ]

teraz spokojnie mogę wystąpić z pismem do starostwa

Dużo sobie obiecujesz a można spodziewać się takiej odpowiedzi :

 

"...zakres i sposób przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzory dokumentów

stosowanych przy tych badaniach reguluje Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. (DzU 996 z późniejszymi zmianami}

W przeprowadzanych badaniach należy stosować się do zapisów wynikających z w/w rozporządzenia a opłaty za nie pobierać zgodnie z tabelą opłat stanowiącą załącznik do

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 r.w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów

oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów

(Dz.U. nr 223 z dnia 14 października 2004 r., poz. 2261 z późniejszymi zmianami)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.