Skocz do zawartości

Ile za badaniae po kolizji


wojtek1150

Rekomendowane odpowiedzi

W byłej stolicy Polski też wprowadzono ostatnio czerwone blachy i PC przy badaniach po zatrzymaniu DR przez policje dla wszystkich badan

 

Wg mnie bezprawnie :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 403
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Psuj

    27

  • aboz

    25

  • skpauto

    23

Top Posters In This Topic

W byłej stolicy Polski też wprowadzono ostatnio czerwone blachy i PC przy badaniach po zatrzymaniu DR przez policje dla wszystkich badan , powiaty ościenne też biorą przykład i to wprowadzają , nie stosowanie się do zaleceń ma skutkować zamknięciem SKP i cofnięciem uprawnień dla diagnostów tak maja na piśmie paranoja totalna :mrgreen: a przykład biorą z miasta spotkań ;)
Jeśli masz na myśli Kraków, to chodzi o BT z zakresem OBT. Jest na forum pismo z zaleceniami krakowskiego WK. Było w nim parę innych kwiatków, ale zostały wyjaśnione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pomocy! Ile za to badanie?

 

Witam, jestem nowa i mam nadzieję, że znajdzie się choć jedna osoba, która będzie mogła mi jakoś pomóc. Chodzi o badanie pokolizyjne i jak to wygląda z tymi opłatami. Ile osób pytałam, to kazdy nie potrafił mi jednoznacznie odpowiedzieć i sprawa ciągnie sie już ładnych kilka miesięcy.

 

W listopadzie miałam kolizję, po trzech miesiącach policja uznała mnie poszkodowaną (druga strona poszła do sądu). Samochód poszedł na lawetę, dowód rej. policja zabrała. Mam urwane lusterko, pęknięty kierunek i uszkodzony klakson. Zaproponowano mi, żebym przed badaniem pokolizyjnym poszła do mechanika, który mi to wszystko naprawi. I teraz pytanie: czy jesli pojadę do SKP to czy badanie kontrolne to będzie mimo wszystko kwota 192 zł? (słyszałam, ze tyle kosztuje to badanie). Czy ja mam za to płacić? Czy może to z mojej składki zrobić mój ubezpieczyciel? (druga strona jest nieubezpieczona). Co mogłabym zrobić w tej sprawie? Dodam, że jeszcze w listopadzie dzwoniłam do mojego ubezpieczyciela, a ten powiedział mi, że nie musze faktu kolizji do niego zgłaszać (?).

 

I jeszcze jedna sprawa: mam właśnie termin przeglądu rocznego. Czy da się jakoś połączyć ten przegląd roczny z badaniem pokolizyjnym? Chodzi mi w szczególności o te koszty, bo pojade najpierw: zostawię 192 zł, dzień później prawdopodobnie pojade znów i zostawie 92 zł... no troche tego jest, zwłaszcza, że przecież to ja jestem poszkodowana (a więc czy na pewno to ja powinnam płacić za wszystko (badanie pokolizyjne, naprawa - wyszłoby łącznie jakieś 300 zł za same skutki kolizji?) :(

 

Bardzo proszę o radę, pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że do naprawy kierunek i klakson (dziwne, ze o lusterku nic nie napisał, zeby poszło do naprawy, bo ono ucierpiało najbardziej).

 

I ja teraz sama nie wiem - każdy do mnie mówi, tak jakbym miała sie na tym znać - a jak pytam o szczegóły (co dokładnie mam zrobić) to robią wielkie oczy i pytaja, jak moge takich rzeczy nie wiedzieć. Przykład: czy ja po tym jak zrobie to badanie pokolizyjne, to czy mam znów jechac na policję i jej meldować, że już badanie jest zrobione i wtedy oni mi wystawiają jakiś papier (pokwitowanie), ze moge jeżdzic po odzyskaniu dowodu rej? Czy "pokwitowanie" to jest to co mi policja wypisała kierując mnie na badania techniczne i czy to właśnie je mam okazac w wydziale komunikacji? Pewnie teraz zrobiłam off topa, ale naprawde nie wiem, kogo o takie rzeczy pytać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naprawionym pojazdem, oraz zaświadczeniem wydanym przez policję, powinnaś się udać na SKP, celem wykonania badania dodatkowego w cenie 40,00,- PLN. Z zaświadczeniem od diagnosty, oraz od policjanta, udajesz się do organu, który wydał DR, celem odzyskania go. W zależności od tego, gdzie leży "Lipa", możesz potrzebować karty pojazdu lub kopii DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję baaardzo. Gdyby ktoś powiedział mi to tak, jak tutaj, nie zawracałabym głowy :) Rozumiem, że po badaniu dodatkowym nie musze jechać na policje, by ta wydała mi jakies zaświadczenie, że jest juz po badaniu i ze wydział komunikacji juz moze mi wydać dowód rej.? I że do wydziału zgłaszam się z tym dokumentem od diagnosty a od policji to jest tylko ten kwit, który był skierowaniem na badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli nie mam dowodu rej, mozna zrobić przegląd roczny? :) A Lipa jest na podkarpaciu :) (między Lublinem a Rzeszowem) :) a z Łodza mam tyle wspólnego, że w niej pracuje i mieszkam :) W Lipie jestem własnie na urlopie :)

 

[ Dodano: 24-04-2014, 14:30 ]

grzegorz70, dziekuję bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż przecież napisałam, że to Lipa między Lublinem a Rzeszowem (i rzeczywiście jest to koło St. Woli) kilka postów wyżej :) IP się zmieni, panie moderatorze, jak skończy się urlop i wrócę do Łodzi :) My tu gadu gadu, a ja dalej nie wiem czy przegląd można robić bez DR, np. okazując kartę pojazdu i czy jednocześnie można zrobić badania dodatkowe i ten przegląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, nie zaktualizowała mi się najnowsza wiadomość :) Cofam moje poprzednie pytanie :) czyli juz wszystko wiem... rozumiem, że w razie W mogę do Was uderzać z pytaniami :) Szczerze mówiąc troche mi ulżyło, że ktoś wreszcie mnie nakierował... No juz pominę to, że zostałam przeszukana na wszystkie mozliwe sposoby - łącznie z wyszukiwaniem lokalizacji mojego komputera. Aż boję się spytać, czy Pan moderator działa w jakichś służbach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monika84, Ty to się ciesz,że nikt nie zrobił Tobie przeszukania osobistego :x:D,a co do badania to podjedź najlepiej na stację w tym samym rejonie,gdzie masz zarejestrowany samochód,tam będą wiedzieli czy mogą zrobić Tobie na te pokwitowanie badanie dodatkowe i jeszcze okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, trafiło mi się badanie powypadkowe ciężarówka do 16t dmc na skierowaniu od Policji "pojazd uszkodzony w wypadku" po ogledzinach i fakturze między innymi było robione :wymina końcówka ramy,błotnik, zderzak, zwrotnica itd. Ile pobieracie za takie badanie 1.3 + 4.2 ? czy samo 4.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.