Skocz do zawartości

Ile za badaniae po kolizji


wojtek1150

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam ile bieżecie za badanie [po kolizji bo jest problem z Ubezpieczycielami bo nie wypłacaja za zakres okresowego.PISKP stoi na stanowisku żę 94 zł.ITS ze 192.

Jak wy to robicie.Bo jeżeli 94 zł to moim zdaniem te badania robimy za kare.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 403
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Psuj

    27

  • aboz

    25

  • skpauto

    23

Top Posters In This Topic

miałem przypadek -badanie po kolizji pojazd 6-miesięczny cena 192zł okresowe +dodatkowe ,a cwany kilient wyciąga dziennik ustaw D.U z2003 nr 227 poz.2250 ze zmianami, i czyta - "na wniosek własciciela pojazdfu ,diagnosta wykonuje badanie okresowe".

ZAKRES BADAŃ;

2.dodatkowe-dot.poj.,o którym mowa w art.81 ust 8 pkt1 litC ustawy(94 zł):

a) zakres pkt 1 -okresowe

b) zakres poszerzony o specjalistyczne

 

Z tego wynika że zakres PO KOLIZJI - jest okresowe+specj. ale opłata 94 chyba że klient sobie życzy okresowe -czyli wpis do dowodu. Skłaniabym się do interpretacji PISKP a nie ITS.

ILE TO JUŻ RAZY DWIE INSTYTUCJE DWIE OPINIE -i bądz tu mądry "diagnosto"

 

robimy za 94zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg dokumentó i pomocy któe posiadam to sprawa wygląda tak:

 

Każde badanie techniczne dodatkowe dotyczące pojazdu, o którym mowa w art.81 ust 8 pkt 4 ustawy ( w którym została dokonana naprawa wynikająca ze zdarzenia powodującego odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia określonego w grupie 3 i 10 działu II załącznika do ustawy o działalności ubezpieczeniowej na kwotę przekraczającą 2000zł ) obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych związanych z dokonaną naprawą , określonych w ustawie, rozporządzeniu o warunkach technicznych i przepisach o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych, jeżeli pojazd jest przystosowany do przewozu tych towarów – opłata za takie badanie powinna być pobrana zgodnie z punktem 6.8 tabeli opłat niezależnie jaki pojazd jest badany albo zakres , o którym mowa w pkt. 7 , w przypadku kiedy dokonana naprawa wymaga specjalistycznego badania, o którym mowa w pkt 11 załącznika nr 1 do rozporządzenia ( czyli zakres okresowego badania technicznego pojazdu oraz zakres badań specjalistycznych). W tym przypadku opłata za dodatkowe badanie techniczne składa się z opłaty za okresowe badanie techniczne danego pojazdu zgodnie z punktem 1.1 – 1.11 oraz opłaty za badanie dodatkowe zgodnie z punktem 4.2.

 

Jeżeli jednak z protokołu szkody lub kosztorysu naprawy wynika obowiązek pomiaru prawidłowości i rozmieszczenia punktów bazowych nadwozia samonośnego pojazdów samochodowych do 3,5t dmc związanych z zespołami i układami bezpieczeństwa jazdy to należy takie pomiary przeprowadzić i opłatę powiększyć o punkt 7.10 tabeli opłat (opłatę mogą stanowić tylko stacje kontroli pojazdów wyposażone w przyrząd do pomiarów i oceny prawidłowości rozmieszczenia punktów bazowych nadwozia samonośnego pojazdów samochodowych do 3,5t dcm, związanych z zespołami i układami bezpieczeństwa jazdy).

 

Samochód osobowy ( rozbite reflektory przednie ) zgodnie z pkt.6.8 tabeli opłat = 50zł

Samochód osobowy ( rozbite reflektory, zgięte wahacze przednie i drążki kierownicze) zgodnei z pkt.1.2 i 4.2 = 94+98zł

 

Samochód osobowy ( rozbite reflektory, zgięte wahacze przednie i drążki kierownicze, zgięta podłużnica prawa) pkt.1.2 , 4.2 i 7.10 = 98+94+255

 

Ja sie stosuję do tego powyższego.

Z tymże jeżeli klient nie przedstawi mi żadnego dokumentu określającego co było uszkodzone to 94+98zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym badaniu dodatkowym skierowanym przez Policję lub Urząd wymagane jest zrobienie specjalistycznego badanie więc jak robimy to za 94 zł.to robimy to za karę moim zdaniem bo zakres tego badania to okresowe i specjalistyczne wię naszej pracy dużo więcej.

Czy byłoby wyjściem nap;NIe rozpisywać na Faktórze dwóch pozycji tylko w jednej pozycji jak

Badanie po kolizji i kwota 192 zł.

Czy mija się to z prawem.

A zakład Ubezpieczeń nie miałby wpisane o badaniu okresowym.Wiem że niektóre stacje tak pisza i to przechodzi w Ubezpeczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde badanie techniczne dodatkowe dotyczące pojazdu, o którym mowa w art.81 ust.8 pkt.1 lit.c ustawy ( skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy, z zastrzeżeniem punktu 4- szkoda powyżej 2000zł ),obejmuje zakres okresowego badania technicznego oraz zakres poszerzony o specjalistyczne badanie, o którym mowa w punkcie 11 załącznika nr 1 do rozporządzenia.

 

Opłata za takie badanie techniczne składa się z opłaty za badanie techniczne okresowe danego rodzaju pojazdu wg punktu 1.1 – 1.11 oraz wg punktu 4.2 lub 5.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprostowanie do postu -po rozmowach z w.k badanie pokolizyjne -192zl

radze wykonywać zalecenia W.K w swoich rejonach . pisma i opinie róznych instytucji nie są dla nas wiążące

my mamy D.U I W.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Zaptam. Jakie są ceny za badanie pojazdu po zabraniu DR np za pęknięty klosz lampy, niebieskie swiatła postojowe czy podobne jedna usterka.

Co powiecie na coś takiego nie do tematu ale zatrzymany DR za niebieskie światła postojowe, oraz brak homologacji szyb przyciemnionych folią i nastepnego dnia gość z folią na szybach i zaświadczeniem pojazd dopuszczony do ruchu przychodzi po obiór DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na coś takiego nie do tematu ale zatrzymany DR za niebieskie światła postojowe, oraz brak homologacji szyb przyciemnionych folią i nastepnego dnia gość z folią na szybach i zaświadczeniem pojazd dopuszczony do ruchu przychodzi po obiór DR.

To wszystko było już omawiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko było już omawiane

Zgadza się. W tym Topicu:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=2165

Co powiecie na coś takiego nie do tematu ale zatrzymany DR za niebieskie światła postojowe, oraz brak homologacji szyb przyciemnionych folią i nastepnego dnia gość z folią na szybach i zaświadczeniem pojazd dopuszczony do ruchu przychodzi po obiór DR.

Cóż można powiedzieć? Są diagności i są parapety. Codziennością jest dla mnie sytuacja kiedy klient dostaje u mnie negatywa, następnie przyjeżdża drugiego dnia z podbitym dowodem rej. na innej stacji śmiejąc mi się w twarz.

Problem istnieje nie od dziś a nie wszystkim zależy na jego rozwiązaniu. Takie mam przynajmniej wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnie przyjeżdża drugiego dnia z podbitym dowodem rej. na innej stacji śmiejąc mi się w twarz.
Jak tylko smieje się w twarz, to chyba samochód twój zostawi w spokoju :lol: Na miasto sam raczej nie wychodź ;)

Taka jest misja uczciwego diadnosty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są ceny za badanie pojazdu po zabraniu DR np za pęknięty klosz lampy, niebieskie swiatła postojowe czy podobne jedna usterka.

20 zł x ilość usterek wypisanych na skerowaniu maksymalnie 98zł

 

Co powiecie na coś takiego nie do tematu ale zatrzymany DR za niebieskie światła postojowe, oraz brak homologacji szyb przyciemnionych folią i nastepnego dnia gość z folią na szybach i zaświadczeniem pojazd dopuszczony do ruchu przychodzi po obiór DR.

Na steplu zaświadczenia jest telefon do SKP zadzwoń przedstaw się KPP ............. i zapytaj " dla czego wynikjest pozytywny a pojazd nadal nie spełnia wympgów"

Gwarantuję że jak usłyszą że jest zainteresowanie z waszej strony "policji" będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaptam. Jakie są ceny za badanie pojazdu po zabraniu DR np za pęknięty klosz lampy, niebieskie swiatła postojowe

czy to nie chodzi o swiatła pozycyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam zapytanie jak u was pobiera się za badanie pokolizyjne z gazem.Ja pobrałem 98+94+63.Klient udał się do ubezpieczyciela a ten zakwestionował i chce wypłacić tylko 94. :?: a gdzie okresowe i dodatkowe za gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to niestety częste praktyki ubezpieczycieli. Jeżeli badanie pokolizyjne odbywa sie nieznacznie przed terminem następnego badania, wynikajacym z DR, to jeszcze można to zrozumieć (tak też często uzasadniają to firmy ubezpieczeniowe). A co jeżeli badanie pokolizyjne miało miejsce np. tydzień po normalnym przeglądzie?

Z Twojego punktu widzenia (czyli diagnosty) - nie jest to juz Twój problem - sposób naliczenia ceny przeglądu jest jak najbardziej prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twój to problem. Żadne badanie pokolizyjne nie występuje "samo"(może przyczepa lekka) więc ubezpieczyciel jak się upiera niech skieruje zapytanie do ministerstwa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie jak u was pobiera się za badanie pokolizyjne z gazem.Ja pobrałem 98+94+63.Klient udał się do ubezpieczyciela a ten zakwestionował i chce wypłacić tylko 94. :?: a gdzie okresowe i dodatkowe za gaz

 

W tej sprawie są już wyroki nakazujące ubezpieczycielowi zapłatę 94zł+okresowe

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=2811&highlight=wyrok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z tego,bo cennik jest głupio sformuowany,gdyby było jasno napisane że po kolizji 192 zł, a z gazem 255 zł to nie było by zadnego ziewania z ich strony ,a tak to kombinują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam Wszystkich!!!!mam pytanko , przyjechał gościu na przegląd pokolizyjny z pokwitowaniem z policji ,czy nalezy robić pokolizyjne i okresowe ,czy tylko pokolizyjne bo gościu nie chce słuchac o okresowym .twierdzi że ma jeszcze pół roku ważne ,odpuścić ,czy wykonać jedno i drugie różne są interpretacje????? :? jedni ,diagności mówią ze tylko pokolizyjne,a drudzy ze przez kolizje traci okresowe !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!!mam pytanko , przyjechał gościu na przegląd pokolizyjny z pokwitowaniem z policji ,czy nalezy robić pokolizyjne i okresowe ,czy tylko pokolizyjne bo gościu nie chce słuchac o okresowym .twierdzi że ma jeszcze pół roku ważne ,odpuścić ,czy wykonać jedno i drugie różne są interpretacje????? jedni ,diagności mówią ze tylko pokolizyjne,a drudzy ze przez kolizje traci okresowe !!!

Poczytaj tu:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=775

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.