Skocz do zawartości

Ile za badaniae po kolizji


wojtek1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!!!mam pytanko , przyjechał gościu na przegląd pokolizyjny z pokwitowaniem z policji ,czy nalezy robić pokolizyjne i okresowe ,czy tylko pokolizyjne bo gościu nie chce słuchac o okresowym .twierdzi że ma jeszcze pół roku ważne ,odpuścić ,czy wykonać jedno i drugie różne są interpretacje????? :? jedni ,diagności mówią ze tylko pokolizyjne,a drudzy ze przez kolizje traci okresowe !!!

 

W "zakresie " badania pokolizyjnego jest bad okresowe więc cena 92+98 a to czy gościu chce mieć wpisane okresowe to już jego sprawa, ale jak już płaci to lwarto zmienić termin no chyba, że termin ma np za dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 403
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Psuj

    27

  • aboz

    25

  • skpauto

    23

Top Posters In This Topic

jedni,diagności mówią ze tylko pokolizyjne,a drudzy ze przez kolizje traci okresowe !!!

Oczywiście ich też szanujemy.

 

dla świętego spokoju sprawdzam cały wózek.

Święty spokój i harmonię duszy można także osiągnąć poprzez medytację lub studiowanie Feng Szui , czy jak to tam się zwie.

Zawsze wydawało mi się ,że przeprowadzajac badania techniczne należy kierować się ustawą i określonym w niej zakresem, a nie skupiać sie na balansie miedzy Yang i Yin.

Skoro stoi tam zapisane, iż mam przeprowadzać pokolizyjne + okresowe to tak robię. Czy mi się to podoba czy nie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi się ,że przeprowadzajac badania techniczne należy kierować się ustawą i określonym w niej zakresem, a nie skupiać sie na balansie miedzy Yang i Yin.

Skoro stoi tam zapisane, iż mam przeprowadzać pokolizyjne + okresowe to tak robię. Czy mi się to podoba czy nie.

 

Ot i cały "bert". :D

:ok

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma wyszczególnionych usterek , to przy wpisie - pokolizyjne , jest podejrzenie o uszkodzeniu elementów nośnych , wten to sposób zgodnie z zakresem DZ.U.227 robimy okresowe + pokolizyjne i za takie kasujemy ustalając na nowo następny termin badania [ bo przeprowadziliśmy badanie okresowe ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeśli przyjedzie klient i ma napisane poj. uczestniczył w kolizji uszkodzone maska błotnik reflektor to też okresowe i pokolizyjne. ||?

 

[ Dodano: 05-12-2007, 19:57 ]

przecież usterki wynikają z kolizii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest skierowany przez organ kontroli ruchu za art.81 ust.8 pkt 1 lit.c ustawy to czynię jak mówi 227 czyli okresowe +dodatkowe czy to się klientowi podoba czy nie, bez względu na to czy są tam wyszczególnione usterki czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest skierowany przez organ kontroli ruchu za art.81 ust.8 pkt 1 lit.c ustawy to czynię jak mówi 227 czyli okresowe +dodatkowe czy to się klientowi podoba czy nie, bez względu na to czy są tam wyszczególnione usterki czy też nie.

Dobrze myślisz.

Tylko jak postąpisz, jeżeli dostaniesz pokwitowanie z opisem: pojazd uczestniczył w kolizji drogowej. Uszkodzone lusterko lewe, zbity reflektor lewy.

Ja bym policzył tylko za usterki :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest wpis , że pojazd uczestniczył w kolizji i uszkodzeniu uległo : lusterko , zderzak, błotnik , ...., to ja sprawdzam tylko wymienione usterki kasując za każdą po 20 zł i robiąc tylko dodatkowe ,

natomiast jeżeli w wymienionych usterkach jest wskazanie elementu nośnego , to okresowe + dodatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone lusterko lewe, zbity reflektor lewy.

Ja bym policzył tylko za usterki :?

Wcale bym tak nie podszedł do tego badania.

Przykład miałem wpis na skierowaniu w polu przyczyna zatrzymania "Oberwane lusterko zewnętrzne" tylko tyle

W trakcie oględzin od razu zauważyłem ,ze samochód był lakierowany.Jak się okazało (dostarczył mi klient protokół szkody) samochód był po dachowaniu i wymieniany był min. cały bok,drzwi,oraz jedna podłużnica.

Po dłuższej rozmowie wyjaśniło się ,za policjant to dobry znajomy właściciela Lanosa i chciał mu zaoszczędzić na kosztach związanych z badaniem powypadkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z zakresem DZ.U.227 robimy okresowe + pokolizyjne i za takie kasujemy ustalając na nowo następny termin badania [ bo przeprowadziliśmy badanie okresowe ]

 

To w zakresie pokolizyjnego jest badanie okresowe więc na życzenie klienta możesz wpisać na zaświadczeniu okresowe i wyznaczyć nową date. Nie zawsze klientowi się to będzie opłacać szczególnie przy samochodzie nowym.Reasumując na zaświadczeniu wpisujesz "dodatkowe" skreślasz obydwia punkty tam gdzie jest wynik badania i data "zgodnie z DR" a jeśli klient wyrazi taką chęć to wpisujesz dodatkowe+okresowe i wtedy zaznaczasz , że pojazd spełnia wymagania art 66 i ustalasz nową date. Przyczym cena jest zawsze ta sama 98+94 ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjanci róznie piszą.

A co jesli macie podany tylko powód zatrzymania dowodu np:

pojazd uszkodzony w wyniku zdarzenia drogowego, uszkodzony tył pojazdu , lampy

W pozycji dotyczącej skierowania na dodatkowe brak powodu

Jakie wtedy robicie badanie

usterki czy pokolizyjne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skreślasz obydwia punkty tam gdzie jest wynik badania

No nie wiem czy skreślasz obydwa to że klient nie chce mieć wpisane jego sprawa

pojazd spełnia wymagania art 66

Bo jeśli nawet dodatkowe to musi też spałniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skreślasz obydwia punkty tam gdzie jest wynik badania

Skreślasz jesłi nie wykonujesz ZAKRESU badania okresowego.

W tym wypadku wykonujesz zakres okresowego i "wybierasz pozycje 1 lub 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku wykonujesz zakres okresowego i "wybierasz pozycje 1 lub 2"
to że klient nie chce mieć wpisane jego sprawa

Klient może nie chcieć , ale diagnosta musi wpisać .

Klient ma w tym interes . Sprzedając autko w którym jest pieczątka między przeglądami , wskazuje na podejrzenie , że był on po kolizji .

Natomiast jak w DR ma regularnie wpisane przeglądy , to może wciskać kit , że pojazd jest bezwypadkowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skreślasz jesłi nie wykonujesz ZAKRESU badania okresowego.

W tym wypadku wykonujesz zakres okresowego i "wybierasz pozycje 1 lub 2"

 

Tylko musimy sobie wyjaśnić pewną małą, ale bardzo istotną różnice. "Zakres badania okresowego" a "badanie okresowe" to nie jest to samo mimo iż czynności się pokrywają. Jaki z tego wniosek ? A no taki, że jeśli nie wykonujesz badania oresowego to nie możesz wpisać że spełnia wymagania art. 66. Ustawodawca tu poszedł na skróty i aby nie pisać czynnosci które należy wykonać przy badaniu pokolizyjnym po kolei to dodal ten zapis "zakres badania okresowego" + itd. Ten zwrot "zakres badania okresowego" znajdzie się w wielu innych badaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie wykonujesz badania oresowego to nie możesz wpisać że spełnia wymagania art. 66

 

Berecik, Seba ma rację. Rzuć okiem na wydruk zaświadczenia (teraz jestem w domku więc dosłownie Ci nie przytoczę) albo na dz.u. 227, tam na dole pisze w objaśnieniach, że pkt 1 i 2 skreślamy jeśli nie robimy okresowego lub zakresu okresowego.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na wydruk zaświadczenia

Na drugiej stronie w legendzie:

"** pozycje 1,2 po przeprowadzeniu badania tech. poj. wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści nie mającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzonego dod. badania tech. podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzone z badaniem okresowym pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia"

 

Ja odbieram to w ten krótki sposób: jeśli nie wykonujesz zakresu badania okresowego to skreślasz poz 1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostaje przy swoim jeśli jest wpis że sam. uczestniczył w kolizji uszkodzona lampa itd a do następnego badania jest jakieś 6 mcy piszę pokolizyjne za 94 po co tak zdzierac diagnosta też człowiek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę pokolizyjne za 94 po co tak zdzierac diagnosta też człowiek

No ale zakres badania pokolizyjnego jest jasno określony?

1.czynności jak przy okresowym + specjalistyczne pokolizyjne (98+94)

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak US raz w to wkroczy to odechce mu się do końca życia. Generalnie jest to straszne, że w wyniku naginania przepisów powstaje "niezdrowa konkurencja". Jestem za SUROWYM karaniem takich przedsiebiorców !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.