Skocz do zawartości

Ile za badaniae po kolizji


wojtek1150

Rekomendowane odpowiedzi

Są to kolejne nieścisłości prawa bez których życie byłoby nudne

Święte słowa.

nie możemy mu powiedzieć że nie wydamy zaświadczenia na reflektor skoro jest naprawiony

Dwa wpisy do rejestru, jeden P a drugi N? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 403
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Psuj

    27

  • aboz

    25

  • skpauto

    23

Top Posters In This Topic

Tylko zauważ że właśnie badanie dodatkowe jest następstwem tego punktu który wymieniłeś, czyli sytuacja wyglądała by tak:

-podczas OBT stwierdzamy, że pojazd stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu, zabieramy dowód

Każdy diagnosta o tym wie, że DR wysyła sie do stosownego WK .Badanie zostało wykonane i wpisane do rejestru z wynikiem N i innej możliwości nie ma ?

-klient (z naprawionym autem) przyjeżdża na dodatkowe badanie,

To jest jakieś nowe rozwiązanie, gdybyś mógł to podaj ten przepis, artykuł lub paragraf. Jest to rozwiązanie z którym się jeszcze nie spotkałem ani tez nie znalazłem w przepisach.

Wiem i to na pewno że po zatrzymaniu DR przez diagnostę i wysłaniu go do WK to ten klient może pojechać do dowolnej stacji na badanie ale w żadnym wypadku na badanie dodatkowe a tylko i wyłącznie na badanie okresowe. Doradzałem Ci kolego abyś się zastanowił co napiszesz i to nie bez powodu i wcale nie złośliwie a tylko tak profilaktycznie.

http://www.binol.waw.pl/geometria_nadwozia.html

Po naprawie powypadkowej w większości przypadków tylko kontrola punktów stałych płyty podłogowej daje pewność, że samochód jest naprawiony fachowo i jego właściwości jezdne nie zagrażają uczestnikom ruchu drogowego.

Proszę sobie postudiować jak powinno wyglądać takie badanie bo dobry diagnosta się zorientuje że z tym przepisem jest coś nie tak . Przypuszczam, że zatrzymując DR takie badanie zrobiłeś na oko i skasowałeś za to spojrzenie stosowna kwotę. Pisałeś też o badaniu dodatkowym samochodu, który był zawinięty wokół drzewa. Mogę Cię zapewnić że ten pojazd nigdy nie powinien uzyskać pozytywnego wyniku badania gdyby został zbadany na prawidłowym urządzeniu a nie na „OKO”.

Chyba ze skreślisz obydwie pozycje na zaświadczeniu a WK to przyjmie.

 

Na to właśnie chciałem zwrócić uwagę jak płytkie i idiotyczne są przepisy w tym zakresie, które mogą zakończyć się dla diagnosty tragedią i mógłbym podać przykład z tego forum.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że dowód zatrzymany podczas OBT(z wynikiem N bo inaczej być nie może) wysyła się do WK i że klient może pojechać na badanie dodatkowe na dowolną SKP. Nie pisałem tego bo wydawało mi się, że jest to oczywiste.

 

Wiem i to na pewno że po zatrzymaniu DR przez diagnostę i wysłaniu go do WK to ten klient może pojechać do dowolnej stacji na badanie ale w żadnym wypadku na badanie dodatkowe a tylko i wyłącznie na badanie okresowe.

 

A to jakaś nowość, proszę o wskazanie konkretnego przepisu. Bo z tego co zauważyłem wcale tak nie jest - rozporządzenie 155 art 3 ust 1 pkt 11. Cały art 3 określa zakres DODATKOWEGO badania, a ust 1 pkt 11 zaczyna się słowami:

w którym w czasie badania technicznego stwierdzono...

 

Pisałeś też o badaniu dodatkowym samochodu, który był zawinięty wokół drzewa

Pisałem o tym w trochę innym kontekście, na pewno nie takim, że ktoś może chcieć naprawić takie auto chociaż prawo tego nie wyklucza.

 

Nie chce być złośliwy, ale chyba próbujesz kolego kijem Wisłę zawrócić.

 

I mogę Cię zapewnić, że diagnoście nie grozi żadna tragedia jeżeli postępuje zgodnie z obowiązującym prawem. No chyba że ze strony niezadowolonego klienta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient może pojechać na badanie dodatkowe na dowolną SKP. Nie pisałem tego bo wydawało mi się, że jest to oczywiste.

 

Wg mnie musi wrócić na tę samą SKP ,ponieważ następne bedzie badaniem poprawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient może pojechać na badanie dodatkowe na dowolną SKP. Nie pisałem tego bo wydawało mi się, że jest to oczywiste.

 

Wg mnie musi wrócić na tę samą SKP ,ponieważ następne bedzie badaniem poprawkowym.

:ok Ponownym - poprawkowym.

Zgadzam się, że dowód zatrzymany podczas OBT(z wynikiem N bo inaczej być nie może) wysyła się do WK i że klient może pojechać na badanie dodatkowe na dowolną SKP. Nie pisałem tego bo wydawało mi się, że jest to oczywiste.

Chyba sam ze sobą się zgadzasz bo ja napisałem tak:

Wiem i to na pewno że po zatrzymaniu DR przez diagnostę i wysłaniu go do WK to ten klient może pojechać do dowolnej stacji na badanie ale w żadnym wypadku na badanie dodatkowe a tylko i wyłącznie na badanie okresowe. Doradzałem Ci kolego abyś się zastanowił co napiszesz i to nie bez powodu i wcale nie złośliwie a tylko tak profilaktycznie.

Nie próbuj zawracać kijem moich wypowiedzi jak i obowiązujących przepisów.

Rozporządzenie 155.

§ 5. 7. Podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie trzech dni, przesyła zatrzymany dowód rejestracyjny do organu rejestrującego właściwego ze względu na miejsce rejestracji wraz z kopią zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym.

§ 6. 2. W przypadku gdy wynik badania technicznego jest negatywny, uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o negatywnym wyniku badania technicznego i jeżeli:

2) stwierdzone usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub gdy cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, zatrzymuje dowód rejestracyjny i w zaświadczeniu z badania technicznego dokonuje wpisu "zatrzymano dowód rejestracyjny nr ...", z zastrzeżeniem ust. 3. Przepis § 5 ust. 7 stosuje się odpowiednio.

Jest to tak oczywiste, że aż mi wstyd o tym pisać . :evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mając możliwość zrobienia badania na dowolnej stacji pojawi się tam bez DR, ale za to z zaświadczeniem z wynikiem N na którym będą wyliczone usterki (usterka) za które zatrzymano DR, więc będzie to badanie ponowne, a nie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mając możliwość zrobienia badania na dowolnej stacji pojawi się tam bez DR,

i co mam w takim przypadku wpisać w poz nr DR do rejestru badań :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mając możliwość zrobienia badania na dowolnej stacji pojawi się tam bez DR,

i co mam w takim przypadku wpisać w poz nr DR do rejestru badań :?:

 

A jak DR jest zatrzymany przez policję to wpisujesz w tej pozycji nr pokwitowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc będzie to badanie ponowne, a nie okresowe.

Grzesiu chyba o czymś zapomniałeś

5. Badanie techniczne polegające na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów pojazdu, w których

stwierdzono usterki, przeprowadza się w zakresie ich usunięcia wyłącznie w stacji kontroli pojazdów, w

której te usterki stwierdzono, w okresie nie dłuŜszym niŜ 14 dni od dnia poprzedniego badania

technicznego. W innej stacji kontroli pojazdów albo po upływie tego terminu przeprowadza się badanie

okresowe i dodatkowe, jeŜeli są one wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Badanie techniczne polegające na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów pojazdu, w których

stwierdzono usterki, przeprowadza się w zakresie ich usunięcia wyłącznie w stacji kontroli pojazdów, w

której te usterki stwierdzono, w okresie nie dłuŜszym niŜ 14 dni od dnia poprzedniego badania

technicznego. W innej stacji kontroli pojazdów albo po upływie tego terminu przeprowadza się badanie

okresowe i dodatkowe, jeŜeli są one wymagane.

 

Koniec ,kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zatrzymaniu DR przez diagnostę i wysłaniu go do WK to ten klient może pojechać do dowolnej stacji na badanie ale w żadnym wypadku na badanie dodatkowe a tylko i wyłącznie na badanie okresowe.

 

:ok nie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zatrzymaniu DR przez diagnostę i wysłaniu go do WK to ten klient może pojechać do dowolnej stacji na badanie ale w żadnym wypadku na badanie dodatkowe a tylko i wyłącznie na badanie okresowe.

 

:ok nie inaczej

 

Zakres okresowego badania technicznego

obejmuje:

1) identyfikacj´ pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie

i porównanie zgodności faktycznych danych

pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie

rejestracyjnym lub odpowiadajàcym mu dokumencie,

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu

tablic rejestracyjnych pojazdu;

 

czy zaświadczenie z BT jest dokumentem odpowiadającym DR ?

Czy na podst zaswiadczenia z innej SKP mogę wykonać okresowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu chyba o czymś zapomniałeś

 

Faktycznie skleroza, tak więc nie ma wyjścia, musi wrócić. Bez DR nie zrobi badania na innej stacji, a dowodu nie odzyska bez zaświadczenia z P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy zaświadczenie z BT jest dokumentem odpowiadającym DR ?

Czy na podst zaswiadczenia z innej SKP mogę wykonać okresowe?

 

Zaświadczenie z BT nie jest i nigdy nie będzie dokumentem odpowiadającym DR !!! Na drugie pytanie odpowiedz sobie drogi kolego sam !!! jak wyobrażasz sobie wykonać BT na podstawie zaświadczenia z BT z innej SKP ??? Nie ma takiej możliwości prawnej !!! Jak na razie ustawodawca nie przewidział takiej możliwości !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zgadzam się z powyższym. Wychodzi na to iż przy zatrzymanym DR nie ma innej możliwości jak wrócić na tą samą SKP. Tylko, że jest to kolejny paradoksalny przepis:

 

5. Badanie techniczne polegające na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów pojazdu, w których

stwierdzono usterki, przeprowadza się w zakresie ich usunięcia wyłącznie w stacji kontroli pojazdów, w

której te usterki stwierdzono, w okresie nie dłuŜszym niŜ 14 dni od dnia poprzedniego badania

technicznego. W innej stacji kontroli pojazdów albo po upływie tego terminu przeprowadza się badanie

okresowe i dodatkowe, jeŜeli są one wymagane.

 

Jak koledzy powyżej stwierdzili nie ma możliwości wykonania OBT bez DR, a więc ten punkt odnosiłby się do przypadku, gdy DR nie zostaje zatrzymany zgodnie z ostatnim zdaniem tego punktu. Jednak paradoksalnie byłaby to wystarczająca podstawa prawna aby uniemożliwić klientowi z zatrzymanym DR pojechanie na badanie dodatkowe do innej SKP(nie mówiąc o okresowym, które przed chwilą wykluczyliśmy). Tylko zauważmy kolejny absurd: mija 14 dni od zatrzymania DR i co wtedy? Nie można dokonać ponownego sprawdzenia, nie można wykonać okresowego i dodatkowego ani na tej samej SKP, ani na innej wg tego zapisu i tego co stwierdzili wyżej koledzy.

 

Więc albo jednak można wykonać OBT i dodatkowy bez DR na dowolnej stacji(i wtedy wszystko by się zgadzało) albo przepis sam w sobie jest sprzeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc albo jednak można wykonać OBT i dodatkowy bez DR na dowolnej stacji(i wtedy wszystko by się zgadzało) albo przepis sam w sobie jest sprzeczny.

 

Oczywiście, że można - klient pobiera w WK czerwone tablice i czasówkę w celu przejazdu na BT...

 

Natomiast na stacji gdzie został zatrzymany DR tego nie będzie musiał, bo tam był już z dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pokrycie kosztów powypadkowego badania technicznego w ubezpieczeniach OC (odpowiedzialności cywilnej) posiadaczy pojazdów mechanicznych i AC (autocasco)

 

http://www.rzu.gov.pl/skargi/najczestsze-pytania-i-odpowiedzi/Pokrycie_kosztow_powypadkowego_badania_technicznego_w_ubezpieczeniach_OC__odpowiedzialnosci_cywilnej__posiadaczy_pojazdo__60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pytanie za 100 pkt, jaki powinien być zakres badania pojazdu, którego DR został zatrzymany przez policję, w zaświadczeniu wpis "uszkodzenia pokolizyjne, uszkodzone lusterko lewe" i jaka powinna zostać pobrana opłata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki powinien być zakres badania pojazdu, którego DR został zatrzymany przez policję, w zaświadczeniu wpis "uszkodzenia pokolizyjne, uszkodzone lusterko lewe"

 

Niestety ale badanie powypadkowe (KRD - wypadek/kolizja) i badanie "usterkowe" (KRD - usterki techniczne). Opłata 94 + 20

 

Policjant prawdopodobnie źle wypełnił pokwitowanie, ale my za to odpowiedzialności nie ponosimy. Robimy to za co skierowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant prawdopodobnie źle wypełnił pokwitowanie, ale my za to odpowiedzialności nie ponosimy. Robimy to za co skierowali.

Podobny przypadek zrobiłem ostatnio za 94, ale faktycznie wypadałoby to sumować, gdyż przy kontroli często diabeł tkwi w szczegółach,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.