Skocz do zawartości

badanie powypadkowe


Pułkownik

Rekomendowane odpowiedzi

samochód po wypadku lekkim uszkodzony zderzak ,błotnik ,światła.

wykonuje się badanie za 94zl ,a w uwagach coś się wpisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • pingwin12

    13

  • JANUSZ60

    12

  • Grzegorz Łódź

    10

  • adam1501

    8

a w uwagach coś się wpisuje?
czy to pytanie zadaje diagnosta posiadający uprawnienia czy ............................ :cool::x

 

bo ja już nie wiem .............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jakim terenie pracujesz i co jest wpisane w pokwitowaniu. Jeżeli napisane, że po "dzwonie" bez wyszczególnienia uszkodzeń to ja robię dodatkowe po kolizji, bez żadnych adnotacji, jeżeli są wyszczególnione usterki to wpisuje je w drugim punkcie zaświadczenia.

W uwagach w zależności od przyzwyczajeń nadzoru: "Ustała przyczyna zatrzymania DR", "Pojazd po naprawie - sprawny technicznie"... Osobiście nie wpisuję nic, ponieważ przy padaniu dodatkowym masz określić wynik, a co za tym idzie, zapis ten potwierdza te wszystkie elaboraty w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to pytanie zadaje diagnosta posiadający uprawnienia czy ............................ :cool::x

 

bo ja już nie wiem .............................

---

 

Kowal, nie bądż zgryżliwy bo ci dam młot .kowadło i podkowe. A co z tym robić to chyba wiesz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pkt 2 wpisuję :

przy pokolizyjnym - Badanie po wypadku, kolizji drogowej

przy usterkach - Badanie - określone usterki, warunki techniczne.

 

W zaświadczeniu wygląda to np tak:

 

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom:

Badanie - określone usterki, warunki techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pkt 2 wpisuję :

przy pokolizyjnym - Badanie po wypadku, kolizji drogowej

przy usterkach - Badanie - określone usterki, warunki techniczne.

 

W zaświadczeniu wygląda to np tak:

 

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom:

Badanie - określone usterki, warunki techniczne.

Przecież to badanie specjalistyczne, a nie czy pojazd spełnia dodatkowe warunki. Jak to ? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pkt 2 wpisuję :

przy pokolizyjnym - Badanie po wypadku, kolizji drogowej

przy usterkach - Badanie - określone usterki, warunki techniczne.

To akurat możesz wpisać w rubryce , rodzaj badania,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ci dam młot .kowadło i podkowe. A co z tym robić to chyba wiesz
wiem bardzo dobrze .......................... :D:D
Kowal, nie bądż zgryżliwy
ja tylko zadaje pytanie - bo zastanawia mnie dlaczego padają takie pytania - przecież to powinien wiedzieć diagnosta który ukończył szkolenie oraz zdał egzamin -chyba ,że się mylę .......... :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to powinien wiedzieć diagnosta który ukończył szkolenie oraz zdał egzamin -chyba ,że się mylę .......... :D :D

Kierowca pojazdu też powinien wiedzieć gdzie się włącza światła p-mgłowe w swoim pojeździe.No ale on przecież na tym nie musi się znać......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też powinien wiedzieć gdzie się włącza światła p-mgłowe w swoim pojeździe
a dlaczego nie wie -gdzie tkwi problem .....................,i czy tak musi być .Wiadomo jesteśmy tylko ludźmi ,popełniamy błędy ,ale te błędy nieraz dużo kosztują ........... :shock:

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to badanie specjalistyczne

 

Ja znam tylko okresowe i dodatkowe.

 

W pkt 2 wpisuję :

przy pokolizyjnym - Badanie po wypadku, kolizji drogowej

przy usterkach - Badanie - określone usterki, warunki techniczne.

To akurat możesz wpisać w rubryce , rodzaj badania,,,

 

Następny magik, potem są takie kwiatki w zaświadczeniach... w rubryce rodzaj badania wpisujesz okresowe, dodatkowe, zgodności albo inne czynności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem są takie kwiatki w zaświadczeniach...

To nie są kwiatki, kto robi na Patronacie, ma w słowniku rodzaj badania, np;

Dodatkowe - skierowany przez OKRD po wypadku

Dodatkowe - skierowany przez OKRD warunki techniczne

itp.

Można to oczywiście zmienić, ale nie mów proszę że to jest błąd tylko dlatego że Ty robisz inaczej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są kwiatki,

 

A co? To tak jakbyś wpisał w dip rodzaj pojazdu osobowy - kombi, Badania sa okresowe, dodatkowe i zgodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania sa okresowe, dodatkowe i zgodności

Ależ te wymienione przeze mnie to ciągle DODATKOWE, choć, uszczegółowione, całkiem jak w 996 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ te wymienione przeze mnie to ciągle DODATKOWE

 

I to powinno być wpisane w rodzaj badania, tak jak w rodzaj pojazdu samochód osobowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ te wymienione przeze mnie to ciągle DODATKOWE, choć, uszczegółowione, całkiem jak w 996 ,,,

To powinno być w uwagach a nie w rubryce rodzaj badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tu podciągnąć coś z działu haka i dopytać póki okazja:

- a co tam się wpisuję podczas wykonywania okresowego badania jak w dowodzie widnieje "HAK" adnotacja???

(mój prywatny i odwieczny dylemat nadmieniam :x )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno być w uwagach

Tego akurat nie jestem, aż tak pewien, no chyba że przegapiłem konkretny zapis na ten temat,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem czemu traktujecie badanie po wypadku jako spełnienie warunków dodatkowych (bo wpisujecie w pkt2)? On jest naprawiony po wypadku do stanu z przed wypadku i nic dodatkowego nie spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest napisane tylko " po kolizji" to nic nie wpisuję w pkt. 2. Natomiast jeżeli jest napisane "po kolizji - uszkodzony kierunkowskaz boczny prawy", to traktuję to jako dodatkowe spełnienie warunków przy tym badaniu i aby urząd miał pewność, że usterka ta została usunięta to wpisuję ją w pkt. 2 (tak jak przy zabranym DR za usterki), zapewniając odpowiednie brzmienie dla całego zdania " Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla: kierunkowskazu bocznego prawego.". Nie ma w zakresie badania dodatkowego weryfikacji oświetlenia, dlatego aby urząd nie miał wątpliwości, że wszystko gra, robię w ten sposób (nie pisząc elaboratów w pkt. 1 w stylu: usunięto usterki - pojazd sprawny ....).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kierunkowskaz, który tam jest od wyjazdu z fabryki, jakie może spełniać dodatkowe warunki? :razz: nadgorliwością mi tu zalatuje :roll:

 

[ Dodano: 12-05-2015, 17:37 ]

Pojazd (nie) odpowiada dodatkowym warunkom przewidzianym dla: kierunkowskazu? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby urząd miał pewność, zapewniając odpowiednie brzmienie dla całego zdania " Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla: kierunkowskazu bocznego prawego.". Nie ma w zakresie badania dodatkowego weryfikacji oświetlenia, dlatego aby urząd nie miał wątpliwości, że wszystko gra, robię w ten sposób (nie pisząc elaboratów w pkt. 1 w stylu: usunięto usterki - pojazd sprawny ....)

 

Adaś nie chcę się wymądrzać ale według mnie robisz troszkę nie zgodnie z objaśnieniem do zaświadczenia.

 

"że usterka ta została usunięta to wpisuję ją w pkt. 2 (tak jak przy zabranym DR za usterki),"-tak się robiło przed zmianą wzoru zaświadczenia.

 

Tak było

"** Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu albo w wyniku przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego, podczas którego nie wykonuje się zakresu okresowego badania lub nie jest ono przeprowadzane łącznie z badaniem okresowym, pozycje 1 i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

Teraz jest

4) Pozycje 1, 2 po przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu wypełnia się przez wyraźne skreślenie treści niemającej w danym

przypadku zastosowania. W przypadku potwierdzenia przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne pojazdu pozycje 1

i 2 skreśla się i wypełnia się pkt 2 na drugiej stronie zaświadczenia.

 

i

 

8) Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane

niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem

numeru z kolumny pierwszej, odpowiedniego opisu usterki z kolumny trzeciej, oraz oceny z kolumny czwartej załącznika

nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu

w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do

eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca

przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

 

Czyli wszystkie uwagi piszemy w pkt 1

 

Teraz badanie techniczne kończy się wynikiem.Skoro dajesz P to jest jednoznaczne ,że klient ten kierunkowskaz wymienił.Można dodatkowo napisać to w uwagach ale w pkt 1.

 

Pkt 2 jest tylko dla innych czynności i dodatkowych warunków.

Troszkę śmiesznie to brzmi: "Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla: kierunkowskazu bocznego prawego"-wygląda z tego że kierunkowskazy są nieobowiązkowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.