Skocz do zawartości

badanie powypadkowe


Pułkownik

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje sobie sprawę z tych zmian, pewne naleciałości ze starego wzoru pozostały i tak się przyzwyczaiłem. Jest to dla mnie czytelniejsze. Żaden z magistratów nigdy nie zwrócił mi tak zapisanego zaświadczenia, jak też żadna z kontroli nie zarzuciła nieprawidłowości, co oczywiście nie znaczy, że robię to perfekcyjnie. Zapisy pozwalają na pewną swobodę interpretacyjną i z niej korzystam :D , stąd napisałem, że ja tak robię, a nie, że tak ma się to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • pingwin12

    13

  • JANUSZ60

    12

  • Grzegorz Łódź

    10

  • adam1501

    8

Żaden z magistratów nigdy nie zwrócił mi tak zapisanego zaświadczenia, jak też żadna z kontroli nie zarzuciła nieprawidłowości, co oczywiście nie znaczy, że robię to perfekcyjnie.

I przy tym pozostańmy;

zwłaszcza, iż znakomitej większości WK wystarcza zapis "ustała przyczyna zatrzymania",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z magistratów nigdy nie zwrócił mi tak zapisanego zaświadczenia, jak też żadna z kontroli nie zarzuciła nieprawidłowości, co oczywiście nie znaczy, że robię to perfekcyjnie. Zapisy pozwalają na pewną swobodę interpretacyjną i z niej korzystam :D , stąd napisałem, że ja tak robię, a nie, że tak ma się to robić.

 

Lepiej napisać, że przepisy się zmieniły ale u mnie się nie przyjęły. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak. Obecna forma pozwala na wykonanie BD bez jakichkolwiek zapisów z drugiej strony zaświadczenia, bo wynik jest z przodu. Po kilku miesiącach trudno pamiętać czego tak naprawdę dotyczyło to badanie, więc pozostając przy starej, sprawdzonej - dla mnie czytelnej - wersji, nie bardzo łamię legendę zaświadczenia, natomiast mam w rejestrze zapisane co, kiedy i dlaczego. Nadgorliwość? Może i tak, ale kilka tematów policji, magistratów pozostawiła w psychice stwierdzenie, że lepiej ciut więcej zapisać niż się domyślać o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego notujesz nr pokwitowania? I drugi punkt nie jest od takich zapisów i kropka. Można to robić w pkt 1 i tu nie zarzuciłbym Ci nadgorliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nazywam RWD czyli - ratują własną du...... :D

 

Dlatego robię kopię pokwitowania i do segregatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego robię kopię pokwitowania i do segregatora

 

Ja skan i w formie elektronicznej jest "podpięte" do badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako ze zaczynam prace na stanowisku diagnosty to mam pytanie czy u was trzeba obligatoryjnie kopiować zaświadczenia za zabrany dowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jak jest z opłata za takie badanie

bo przyjezdza klient ma wpisane uszkodzenia pokolizyjne bierzemy 94 + 98 tak ??

a jeśli ma wpisane uszkodzenia pokolizyjne, uszkodzona szyba pojazdu to 94 + 20 zł tak ?

a jeśli ma wpiasne uszkodzenia pokolizyjne , uszkodzony przód pojazdu to ile bierzemy

prosze o odpisanie w poscie a nie odsyłanie do innych tematów ponieważ duzo sie naczytałem ale jednoznacznej odpowiedzi nie uzuskałem dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo sie naczytałem ale jednoznacznej odpowiedzi nie uzuskałem

I nie uzyskasz :(

Jedynie co mogę doradzić to dopytaj w swoim WK :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy u was trzeba
u nas nie trzeba

Co to znaczy, u was, u nas , wszak w Polsce są wspólne przepisy ,,,

 

[ Dodano: 15-05-2015, 12:38 ]

dopytaj w swoim WK

I oby Ci nie odpowiedzieli, abyś robił zgodnie z przepisami ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abyś robił zgodnie z przepisami

I tej wersji się trzymajmy :):ok

 

[ Dodano: 15-05-2015, 12:48 ]

bo przyjezdza klient ma wpisane uszkodzenia pokolizyjne bierzemy 94 + 98 tak ??

a jeśli ma wpisane uszkodzenia pokolizyjne, uszkodzona szyba pojazdu to 94 + 20 zł tak ?

a jeśli ma wpiasne uszkodzenia pokolizyjne , uszkodzony przód pojazdu to ile bierzemy

 

Ja takiej maślanki jeszcze nie robiłem ale jak dla mnie to tylko 94zł za każdy przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Nie robię kopii pokwitowania z policji, bo nie ma zapisu który to nakazuje. Wystarczy

dokument na komendzie oraz w WK,,,

2.) Jeżeli wymieniono usterki ( inne niż powypadkowe ), to kasuję po 20 za układy w

których stwierdzono usterki (nie za ilość usterek),,,

3.) Jeżeli usterki powypadkowe, lub nie wymienione to badanie dodatkowe za 94 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Nie robię kopii pokwitowania z policji, bo nie ma zapisu który to nakazuje. Wystarczy

dokument na komendzie oraz w WK,,,

2.) Jeżeli wymieniono usterki ( inne niż powypadkowe ), to kasuję po 20 za układy w

których stwierdzono usterki (nie za ilość usterek),,,

3.) Jeżeli usterki powypadkowe, lub nie wymienione to badanie dodatkowe za 94 ,,,

 

i wystarczy 94 zł nie robisz zakresu okresowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wystarczy 94 zł nie robisz zakresu okresowego ?

 

Przy powypadkowym nie wykonuje się zakresu okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma okresowe do usterek? Albo masz wymienione usterki albo ogólnie sprawdzasz wszystko, ale nie jest to zakres okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak masz napisane na pokwitowaniu uszkodzenia pokolizyjne, uszkodzony przód pojazdu to ile byś wziął kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.