Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że wyjaśniliśmy tę sprawę - próbujemy ogarnąć wszystkie inne ...

Telefonów mnóstwo, spraw mnóstwo.

Pocieszmy się, że nieco rozładujemy poniedziałkowy kocioł z CEP-em - pod warunkiem oczywiście, że CEP 2 wejdzie :-)

 

Drukarki fiskalne powinny już u wszystkich Państwa działać poprawnie.

 

Aktualizacje dotyczą wszystkich, bez wyjątku - co najwyżej niektórych rzeczy niektóre SKP nie zobaczą (patrz pobieranie opłaty przed BTP, jeśli stacja nie korzysta z modułu fakturującego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ja natomiast mam taki problem iż wszystkie certyfikaty mam zainstalowane . Test pierwszy tzw PING jest OK. Test II natomiast wyskakuje mi błąd Test II - start

Błąd wysyłania SOAP: Connection lost (error code is 100353) na certyfikacie którego id zaczyna się od cyfry 5.

Na certyfikacie, którego id: zaczyna się od cyfry 0 Test pokazuję że wszystko ok. Od informatyka z SKP PRO usłyszałem że to wina ministerstwa że ten certyfikat jeszcze nie działa. Ale wiadomo 13 listopada Ministerstwo będzie mnie miało gdzieś że ten certyfikat mi nie działa. Jeśli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał proszę o pomoc. Informatyk łączył się zdalnie i wszystko niby jest ok. Ale pytanie czemu się nie łączy na tym certyfikacie właściwym?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wyjaśniliśmy tę sprawę - próbujemy ogarnąć wszystkie inne ...

Telefonów mnóstwo, spraw mnóstwo.

Pocieszmy się, że nieco rozładujemy poniedziałkowy kocioł z CEP-em - pod warunkiem oczywiście, że CEP 2 wejdzie :-)

 

Drukarki fiskalne powinny już u wszystkich Państwa działać poprawnie.

 

Aktualizacje dotyczą wszystkich, bez wyjątku - co najwyżej niektórych rzeczy niektóre SKP nie zobaczą (patrz pobieranie opłaty przed BTP, jeśli stacja nie korzysta z modułu fakturującego).

To w takim razie jaka jest najnowsza wersja, którą powinienem posiadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może ogarnia np. zabrany DR przez Inspektora IDT za usterki w pojeżdzie zarejestrowanym za granicą ? Oczywiście zmianach .

Ja. Chyba. Na szkoleniu pytałem o to Prezesa Turka i odrzekł, że robi się lokalnie, w programie do prowadzenia SKP bez połączenia z CEPiKiem. Czyli badanie dodatkowe, usterki techniczne skierowany przez OKR, NIE sprawdzasz danych z CEP (bo ich tam nie ma - pojazd nie jest zarejestrowany w PL), kończysz badanie z wynikiem P (jeśli P, bo jeśli N to oczywiście nie), bez wysyłania danych do CEP, drukujesz "kwity" i już.

CEP służy do obsługi pojazdów zarejestrowanych w PL lub takich, które będą zarejestrowane w PL (przed pierwszą rejestracją).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem plotkę jaką usłyszałem od kolegi- gdzieś tam podobno informowali,żeby nie wyłączać komputerów do poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oni zbierają paczki w pt do 14 a ja zostawie komputer na 72h do pon. tylko gdzie tu jest powiązanie?

Moje rozsiewane ploteczki zostały skwitowane tak:

 

Już nie na jednym szkoleniu powielali pierdoły wyssane z palca, nie podpierając się przepisami, ani projektami, a my to jeszcze rozpowszechniamy,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem plotkę jaką usłyszałem od kolegi- gdzieś tam podobno informowali,żeby nie wyłączać komputerów do poniedziałku.

 

Po części prawda, w piśmie co dostaliśmy proszono WK aby nie wyłączać zasilania w pomieszczeniach w których znajdują się serwery PWPW. Tak więc jak w każdej plotce jest ziarno prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po "jakiego" odwaracać kolejność, jeśli masz to robić od poniedziałku.

"Nadgorliwość jest gorsza......"

A po takiego, żeby w poniedziałek zając się wyłącznie nauką "obsługi" CEP-a a nie wszystkiego od A do Zet, włącznie z odwrócona kolejnością :-)

 

Podobno już niektórym hula nowa wersja STACJA.SQL odwracająca kolejność. A u mnie wyskakuje, że system jest aktualny...?

Powinna hulać już wszystkim :-)

Jeśli nadal masz problem - spróbuj wyjść z programu i wejść do niego raz jeszcze.

Jeżeli to nie pomoże - zadzwoń do nas, pomożemy ogarnąć temat.

 

U mnie też nie odwróciło kolejności... czyli aktualizacja nie weszła.. kontakt dzisiaj był ograniczony z wiadomych powodów.. może jutro coś się zmieni... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako taki mały rozweselacz przed "wyłączeniem światła w serwerowni cepiku 1"

 

usłyszane gdzieś w telefonie dziś, żeby nie wyłączać cepiku jutro do 16:30 bo żona diagnosty od fryzjera wychodzi o 16, podjeżdża na badania autkiem i on musi te badania koniecznie przesłać.

 

 

 

więcej takich zgłoszeń do może nie wyłączą, może poczekają do 16:45 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli Ty nie potrafisz pracować bez internetu , WYBACZ

 

No to jak Kolego zmieniasz zdanie,czy nadal twierdzisz ,że potrafisz pracować bez internetu?

Poczekajmy do poniedziałku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie odwróciło kolejności... czyli aktualizacja nie weszła.. kontakt dzisiaj był ograniczony z wiadomych powodów.. może jutro coś się zmieni... :?:

Najnowsza wersja to 6916. I jeśli nie rozliczasz badań poprzez STACJA.SQL to nie ma tej odwróconej kolejności, bo to dotyczyły tylko płatności, że wyskakiwało Ci okienko z płatnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,że częściowo nie w temacie ale tak dla przypomnienia: skupieni na zmianach związanych z technicznym przejściem na CEPiK 2.0 nie zapomnijmy ,że od poniedziałku-brak adnotacji "HAK" "GAZ" to UI. (i inne zmiany które ukażą się w rozporządzeniu prawdopodobnie dzisiaj) :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Opolu wydział komunikacji dzwoni po stacjach i rozsyła pisma e-mailem że do godz 15:00 trzeba zakończyć przygodę z cepik 1.0

Oczywiste nieporozumienie - badanie można robić i po 15. Byłem na spotkaniu w MC, wiem, pytaliśmy o to.

 

Podziękujcie MC, ich dzisiejsze pismo do starostw (email) tak właśnie można zinterpretować ...

 

Tryb awaryjny to takie BTP, które NIE rozpoczęło się wyszukaniem pojazdu w CEP-ie.

Każde z takich badań prędzej czy później trzeba będzie wysłać do CEP-a - powtarzając niemożliwą do zrealizowania wcześniej (z rożnych względów - awaria Internetu/VPN-a itp.) procedurę wyszukania pojazdu w CEP-ie. Do tego właśnie pojazdu dowiązane zostanie przeprowadzone przez SKP badanie techniczne.

 

Być może opracujemy procedurę pt. HURT, zapewne dla pojazdów wprowadzonych do systemu przed 13/11 - ale jest to trochę naciąganie ustawy. Trochę :-)

 

Dajcie nam to wszystko trochę czasu :-)

 

Szanowni Państwo,

Nie dajcie się zwariować, normalnie pracujecie na swoich programach, normalnie róbcie badania. I - pobierajcie aktualizacje, jeśli są do pobrania.

Wszystkie badania, które nie trafią do CEP-a od razu, z powodu problemów technicznych czy błędów w oprogramowaniu - wyślecie sobie później, w ciągu następnych dni/godzin.

 

Podchodzimy do wszystkiego z należytym SPOKOJEM ! :-)

 

Ps. Stosowna wersja programu, obsługująca CEP2, pojawi się najprawdopodobniej dopiero w niedzielę wieczorem/w poniedziałek rano, jak już będziemy mieli absolutną pewność, że CEPiK 2 w ogóle rusza (na razie nie jest to pewne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem 'dzisiejsze pismo', lecz wczoraj fruwały dwa; jedno dla WK, a drugie dla SKP.

No i w tym adresowanym dla SKP bylo info o możliwości pracy stacji po godzinie 15:00.

No co dla WK to dla WK, a co dla SKP to dla SKP.

 

Pisemka zapodane ze dwie strony wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli po wpisaniu adresu https://hello.skp.cepik/ otwiera mi się strona cepik z seledynowym paskiem i komunikatem ze dane wyświetlone będą po zalogowaniu to znaczy ze jest wszystko ok??tak samo mam z poziomu programu jak się łącze z cepikiem.

 

rozumiem ze logowanie dalej jest "fikcyjne"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak dać sobie na wstrzymanie i wyluzować się troche. Każdy ma własnego dostawcę, który po swojemu będzie wdrażał aktualizacje. Ale póki druga strona nie odpali (CEPiK 2.0) to wszystko okazać się może pisane palcem na wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak dać sobie na wstrzymanie i wyluzować się troche.

Dokładnie tak. To jest czas pracy dla informatyków i dajmy im spokojnie pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Opolu wydział komunikacji dzwoni po stacjach i rozsyła pisma e-mailem że do godz 15:00 trzeba zakończyć przygodę z cepik 1.0

Urząd Miasta Opola tylko rozesłał na prośbę Ministerstwa Cyfryzacji pisma

Ministerstwa i nikomu niczego nie nakazywał. A jak ktoś ma problem z

rozróżnieniem autorów pism to już....... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Opolu wydział komunikacji dzwoni po stacjach i rozsyła pisma e-mailem że do godz 15:00 trzeba zakończyć przygodę z cepik 1.0

Urząd Miasta Opola tylko rozesłał na prośbę Ministerstwa Cyfryzacji pisma

Ministerstwa i nikomu niczego nie nakazywał. A jak ktoś ma problem z

rozróżnieniem autorów pism to już....... .

 

Nie mam problemu z rozróżnianiem, autorów pism a tym bardziej nikt niczego nie nakazuje. Jak w obecnej sytuacji lubisz zwracać uwagę na nieistotne szczegóły to już..... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.