Skocz do zawartości

CEPIK 2.0


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu to ma służyć?

 

Temu żeby go zmobilizować, bo jaka jest różnica miedzy "cztery dni" a "cztery miesiące" ?

 

Nagminne jest to, że jak nie szedł w cztery dni, to i nie poszedł do nastepnego badania i dopiero na skp mu sie przypomniało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica miedzy "cztery dni" a "cztery miesiące" ?

Taka, że w DR jest informacji o 30 dniach na poinformowanie organu który wydał DR o zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demart, przecież ten program ma swoje forum ...

 

[hide] "bardzo aktywne", od poprzedniej wizyty (10 XI) do teraz przybyły 2 (słownie DWA ) :shock::!: posty[/hide]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad wykasowac to P

 

W ustawieniach programu. Jak się nie mylę Okno-1 i tam identyfikator stacji.

Ale nie wiem czy istnieje możliwość wykasowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demart, przecież ten program ma swoje forum ...

 

Wiem uśpione. Użytkownicy patronatu też tutaj piszą. Co w tym złego że tutaj zapytałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mamy nowe rozporządzenie

 

A ja uważam, że od dziś Rozporządzenie obowiązuje, a "mamy je" trochę wcześniej więc i dyskusja na ten temat była wcześniej. :D

Ale to tylko na marginesie, nie to przecież jest przedmiotem sporu.

 

No tak tak masz rację, rozporządzenie mamy od piątku, musiałem przespać te 3 dni skoro przegapiłem tą burzę...

 

Sęk w tym że, w sytuacji kiedy na tabliczce znamionowej mam np. napisane DMC 2500, natomiast w dowodzie widnieje 2650. Podciągając to pod dane zawarte na tabliczce znamionowej są niezgodne ze stanem faktycznym. To wychodzi na to, że dowód rejestracyjny jest dobry natomiast dane na tej tabliczce są jakieś nie tego, no i w takiej sytuacji właściciel pojazdu powinien wymienić tabliczkę znamionową. W drugiej sytuacji podpinamy to (już nie mówiąc o oczywistych omyłkach) pod niezgodności w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu , wychodzi na to, że ktoś się pomylił, źle wpisał i teraz należy jechać do WK dobić adnotację że ustaloną taką DMC i święto.

 

Ale jak to bywa z rozporządzeniami, każdy interpretuje po swojemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie, po pobraniu danych z cep wypełniać zielone tabelki czy nie wypełniać ?

Jeżeli np. w dowodzie rejestracyjnym wszystkie pozycje są wypełnione a w danych cep tylko vin, masa własna pojemności i moc.

 

Gdzieś jest to powiedziane/napisane żeby uzupełniać dane cep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No filmikach instruktażowych SKP PRO dla CEPIK 2.0 była informacja żeby uzupełniać brakujące dane, natomiast podstawy prawnej na chwilę obecną nie jestem w stanie znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi bardziej czy można na jednym komputerze robić kolejne zapytanie do cepiku w trakcie badania. Np ja zrobiłem zapytanie i idę sobie sprawdzać pojazd a za chwile zmiennik robi zapytanie i wykonuje swoje czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi bardziej czy można na jednym komputerze robić kolejne zapytanie do cepiku w trakcie badania. Np ja zrobiłem zapytanie i idę sobie sprawdzać pojazd a za chwile zmiennik robi zapytanie i wykonuje swoje czynności
W SQL jest "Poczekalnia" Jak jesteśmy z kolegą na zmianie jak dzisiaj Ja zasysam dane z cepa - doprowadzam do stanu przed bezpośrednim badaniem i wrzucam do poczekalni - idę się bawić a kolega wprowadza swój pojazd - po zakończeniu wyciągam z poczekalni z zakańczam - i tak na zmianę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No filmikach instruktażowych SKP PRO dla CEPIK 2.0 była informacja żeby uzupełniać brakujące dane, natomiast podstawy prawnej na chwilę obecną nie jestem w stanie znaleźć...
Teraz dali w oknie programu taką informację:
Wiele pytań dotyczy braku kompletności danych pobranych z CEPIK. Od tej pory dane otrzymane z CEPIK nie podlegają zmianie przez diagnostę. Wszelkie niezgodności będą musiały być zgłaszane do Starostw. Np. brak numeru rejestracyjnego nie jest błędem!

 

Komuś SKP PRO wysyła dobrze przeglądy po zrobieniu? Bo na stacji na której zaglądam to pobiera dane raz na 10 prób i na koniec przeglądu ani razu dobrze nie wysłało. Choć jak się w historii przeglądów kliknie na zrobiony przegląd to pobierze dane wykonanego przeglądu z CEP a na niektórych wyskoczy że nie ma w bazie takiego przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu mnie ruszyl Patronat :) walczylismy pół dnia dopiero syn po pracy zdalnie usunal jakies foldery starego certyfikatu i poszlo co prawda jak mówi to pod względem technologii podobno lata świetlne ale generalnie myślę że się dziś obronił ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy po połączeniu z CEPIK macie wszystkie dane chodzi mi o dane techn.czyli G ,F1/F2 bo ja nie widzę a zgodnie z zakresem badania mamy sprawdzić z czym? jak ich nie mam bynajmniej w skp-pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w Patronacie też macie komunikaty przy zapisie do CEP

"Istnieje inne badanie techniczne o tym samym numerze" ?

Jeśli tak to jaki sposób na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PATRONACIE tak

 

możesz nakierować w jaki sposób>? :)

Nu mnie ruszyl Patronat :) walczylismy pół dnia dopiero syn po pracy zdalnie usunal jakies foldery starego certyfikatu i poszlo co prawda jak mówi to pod względem technologii podobno lata świetlne ale generalnie myślę że się dziś obronił ten program.

 

jak patronat lata świetlne to co ma powiedzieć konkurencja xDD

 

Koledzy czy po połączeniu z CEPIK macie wszystkie dane chodzi mi o dane techn.czyli G ,F1/F2 bo ja nie widzę a zgodnie z zakresem badania mamy sprawdzić z czym? jak ich nie mam bynajmniej w skp-pro

 

są braki w danych, ale w pierwszym tygodniu zamiar mam tylko doszlifować podstawowe wykonywanie czynności i wyjaśnienie Opłaty Ewidnecyjnej i zasady traktowania badań dodatkowych wzgledem aktualizacji programu chociaż moje postępowanie wciąż bazuje na rozporządzeniach w myś jeśli nie pojawi się nic nowego co wyjaśni zagwozdki to pracuję tak jak pracwałem dla przykładu ponoć OEmiała yć pobierana za każdym razem a wychodzi na to, że poiera się raz niezależnie d wpisu do DR czy wyniku badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął pierwszy dzień CEPIK 2 i czas na podsumowanie. Żadna z zaprzyjaźnionych SKP pracujących na programie Stacja nie połączyła się poprawnie z cepikiem :( , ci koledzy, którzy pracują na Patronacie łączyli się bez problemu. Wygląda na to, że do godz. 11 użytkownicy Stacji nawet nie mieli podstawowych aktualizacji z nowym wzorem zaświadczenia i z poprawną numeracją badań :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy w Patronacie też macie komunikaty przy zapisie do CEP

"Istnieje inne badanie techniczne o tym samym numerze" ?

Jeśli tak to jaki sposób na to.

 

Wiele stacji tak ma, nikt nie podał jeszcze rozwiązania. Dzwoniłem do ITS, ale niestety nie mogłem się dodzwonić więc napisałem maila i czekam na odpowiedź. Dam znać jak coś napiszą, o ile w ogóle odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dniu wczorajszym zaciągał badania z cep ale już się nie dało zapisać do cep. Dopiero wchodząc w badanie z bazy zestawienia zapisywał do cep. Tak było w pierwszysch trzech badaniach. Później Patronat się wysypał, nie dało się go uruchomić, więc powróciłem do poprzedniej wersji i aktualizowałem od nowa. Wtedy działał, lecz nawet nie zaciągał danych z cep - tylko tryb awaryjny. Dzisiaj rano włączyłem wszystko i wysłałem badania z trybu awaryjnego, niby wyskoczył komunikat, że badania zapisano w cep ale dalej widnieją jako niezapisane (na żółto). Teraz wprowdziłem dane pojazdu do programu i znowu zaciąga dane z cep, zobaczymy czy na koniec badania zapisze co cep, czy nie. Mówię o Patronacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy widzicie gdzieś zapis rozpoczęcia (zakończenia) badania, ja widze w pozycji data i godzina badania tylko samą date badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie PATRONATA jest ktoś w stanie tak prostym językiem wytłumaczyć co trzeba zmienić, żeby po wprowadzeniu zmian w BDE administrator nie zawieszało się, bo chyba tego mi brakuje ale po wprowadzeniu zmian, cały czas się ładuje, a za bardzo nie kojarzę co tam trzeba zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.